Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Nvidia dosáhly nového maxima. Kdy se jejich strmý růst zastaví?

Akcie společnosti Nvidia dosáhly rekordní hodnoty díky inovacím v oblasti umělé inteligence. Objevují se však obavy o udržitelnost tak rychlého růstu.

Publikováno
Akcie Nvidia dosáhly nového maxima. Kdy se jejich strmý růst zastaví?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti Nvidia dosáhly nového historického maxima 531,40 USD. Tento prudký nárůst je posledním důkazem trvale solidní výkonnosti společnosti Nvidia, která mimořádně těží ze svých inovací v oblasti umělé inteligence.

Cena akcií zaznamenala od října 2022 nevídaný nárůst o přibližně 375 %, díky čemuž se Nvidia v loňském roce připojila ke klubu společností s biliónovou tržní kapitalizací.

Aktuální vývoj ceny akcií společnosti Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Nejde o krátkodobou záležitost

Pozitivní růst společnosti podpořilo v posledním týdnu několik krátkodobých faktorů, jedním z nich je představení nového čipu pro umělou inteligenci s aplikací v herním průmyslu. Celkově se ale zdá, že růst společnosti je pokračováním růstu z minulého roku, kdy byly její akcie s velkým předstihem nejvýkonnějším titulem v indexu S&P 500.

Pozitivním signálem o dlouhodobém růstu může být i to, že akcie Nvidia rostou, přestože ostatních šest společností (Alphabet (Google)AmazonAppleMeta PlatformsMicrosoftTesla) z velkolepé sedmičky prochází mírným poklesem. Podobně společnost překonává i širší trh. Zatímco roste, indexy S&P 500 a Nasdaq Composite klesly.

Skepse okolo strmého růstu

Zisk společnosti ve výši 9 miliard USD v posledním čtvrtletí byl přibližně 12krát vyšší než ve stejném období roku 2022. Přes výrazný úspěch však někteří analytici zaujímají opatrný postoj a vznášejí otázky ohledně udržitelnosti tak rychlého růstu.

Obávají se, zda současná cena společnosti plně zohledňuje potenciální rizika a nepřehlíží volatilitu a konkurenci na trhu. Obavy se navíc týkají i širšího ekonomického prostředí, kdy na technologický průmysl mohou mít dopad rostoucí úrokové sazby, potenciální regulační opatření a další nepředvídatelné faktory.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎