Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie Microsoft oslabují i přes perfektní hospodářské výsledky – technická a fundamentální analýza

Akcie Microsoft oslabují i přes perfektní hospodářské výsledky - technická a fundamentální analýza

Akcie Microsoft oslabují i přes perfektní hospodářské výsledky - technická a fundamentální analýza
Zdroj: depositphotos.com

Akcioví investoři společnosti Microsoft mohou být potěšeni výsledky třetího kvartálu, které společnost zveřejnila. Ovšem pohled na akciový graf investorům vykouzlí spíše vrásky na čele. Ani pozitivní hospodářské výsledky totiž nezabránily pokračujícímu výprodeji akcií Microsoft.

Proč jdou akcie k zemi a jakými novinkami hodlá tato ikonická společnost zvrátit dosavadní trend? To se dočtete v tomto článku.

Akciový graf společnosti Microsoft
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Excelentními výsledky ve třetím kvartále překypovala společnost Microsoft. Především její cloudová divize zaznamenala rekordní výsledky, kdy tržby z tohoto sektoru rostly o 26 %. Společnost i v dalších ohledech překonala očekávaní analytiků:

  • Tržby: 49,4 miliardy USD oproti očekávaným 49 miliardám USD
  • Upravený zisk na akcii: 2,22 USD oproti očekávaným 2,19 USD
  • Inteligentní cloud: 19,05 miliardy USD oproti očekávaným 18,9 miliardám USD
  • Prodej osobních počítačů: 14,5 miliardy USD oproti očekávaným 14,3 miliardám USD

Velmi zajímavý růst vykázaly i další divize společnosti Microsoft. Například segment More Personal Computing, který zahrnuje prodej Windows 11 nebo herní konzole Xbox, vzrostl o 11 % na 14,5 miliardy USD. Rostly i příjmy z reklamy, a to o 23 %. Společnost Microsoft již delší dobu plánuje akvizici se společností Activision Blizzard, která by se měla uskutečnit za 68,7 miliardy USD. Tomuto spojení ovšem brání vleklý soudní spor mezi společností Blizzard a některými zaměstnanci, kteří společnost zažalovaly ohledně sexuální a rasové diskriminace na pracovišti.

Inženýři společnosti Microsoft nezahálí ani v ziskovém období a v současné době pracují na novince, která nemá ve světě obdoby, a díky které by se mohly příjmy z reklamy mnohonásobně zvýšit. Společnost totiž pracuje na softwaru pro Xbox, díky kterému by bylo možné vytvořit reklamní prostor přímo ve virtuálních hrách. Reklamy by se v těchto hrách mohly objevit jako digitálně vykreslené billboardy. Společnost také uvažuje o vytvoření virtuálního tržiště, kde by inzerenti měli možnost si tento reklamní prostor zakoupit. Ovšem ani přes tato mnohá vylepšení a překonané odhady finančních analytiků akcie společnosti Microsoft neposilují.

Technická analýza

A co nám prozradí technická analýza? Akcie Microsoft se obchodují na supportní zóně, která je již mnohokrát testována. Pozitivní hospodářské výsledky, ani zajímavé fundamenty nezajistily růst akcií této společnosti. Naopak lze předpokládat pokles akcií pod cenu 270 USD a potvrzení klesajícího trendu. Dřívější růst akcií za sebou zanechal velmi silnou Volume oblast, okolo ceny 220 USD, která bude sloužit investorům jako nejbližší supportní zóna, jež by mohla být v případě pozitivních výhledů vhodná pro realizaci dlouhodobých investic.

Týdenní akciový graf společnosti Microsoft
Týdenní akciový graf společnosti Microsoft
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Microsoft v uplynulém kvartále překonal sám sebe i mnohá očekávání analytiků. Nicméně ani pozitivní hospodářské výsledky, růst tržeb a jednotlivých segmentů, společnosti nezajistil růst jejích akcií. Velmi zajímavým fundamentem je vývoj aplikace, pro vytváření reklamního prostoru přímo v herním prostředí Xbox. Určité komplikace a nedůvěru může mezi investory vyvolávat akvizice se společností Blizzard, jejíž vedení je obviněno ze sexuální a rasové diskriminace. Akcie Microsoft se obchodují na mnohokrát testovaném supportu a není vyloučen pokles ceny na nižší hodnoty.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo