Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Airbnb vstoupí příští rok na burzu. Zaznamená úspěch?

Airbnb vstoupí příští rok na burzu. Zaznamená úspěch?

Airbnb vstoupí příští rok na burzu. Zaznamená úspěch?

Americká firma Airbnb v úterý oznámila, že během roku 2020 nabídne své akcie na burze. Investoři se tak příští rok mohou těšit na velmi zajímavý burzovní titul. Společnost z oblasti sdílené ekonomiky má velký potenciál, zároveň je ale pod tlakem autorit a veřejnosti v mnoha státech světa.

Firma zveřejnila svůj záměr v krátké tiskové zprávě, neposkytla ovšem žádné podrobnosti. Ohledně vstupu na burzu se u akcií Airbnb spekulovalo již delší dobu.

Podle agentury Reuters se očekává, že půjde o přímý úpis, nikoli IPO (Initial Public Offering). To znamená, že společnost nevytvoří nové akcie, ale na burze nabídne jen ty, které už existují. Airbnb tento postup ušetří miliony dolarů, které by utratila za IPO, na druhou stranu tím nezíská žádný nový kapitál.

O Airbnb

Společnost, která zprostředkovává ubytování v soukromí, vznikla v roce 2008 v San Francisku. Snaží se nabízet levnější alternativu k hotelům a majitelům nemovitostí přináší finanční příjem. Nabídku ubytování na Airbnb je možné sehnat ve 100 tisících zemích světa.

V letošním druhém čtvrtletí příjmy Airbnb již podruhé překonaly hranici jedné miliardy dolarů (23,4 miliardy korun). Firma dříve uvedla, že dosáhla zisku v letech 2017 i 2018. Teprve vstup na burzu ale odhalí skutečnou ekonomickou kondici Airbnb.

Firma čelí tlaku vlád, samospráv a veřejnosti v mnoha zemích a městech. Je často spojována s porušováním předpisů nebo neplacením daní. Hlavně ve velkých městech (včetně Prahy) je kritizována, že zvyšuje už tak vysoké ceny nemovitostí.

Úspěšnější než Uber a Lyft?

V letošním roce upsaly své akcie na burze také další dvě významné společnosti z oblasti sdílené ekonomiky. IPO provedly Uber a Lyft, kteří nabízejí sdílené dopravní služby.

Ceny akcií Uberu a Lyftu ale od vstupu na burzu výrazně poklesly. Investoři nevěří, že se obě firmy mohou vymanit ze současných velkých ztrát. To však není případ Airbnb, u níž analytici předpokládají dobré ekonomické výsledky, a proto se očekává i úspěšnější vstup na burzu. A co vy? Investovali byste do akcií Airbnb?

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo