Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Adidas v červených číslech, kvůli stagnaci prodejů v Číně

Adidas v červených číslech, kvůli stagnaci prodejů v Číně

Adidas v červených číslech, kvůli stagnaci prodejů v Číně
Zdroj: depositphotos.com

Spotřebnímu segmentu se v Evropě v roce 2022 příliš nedaří. Jeden příklad za všechny je společnost Adidas, jejíž akcie zažívají největší propad své hodnoty v historii společnosti, a které se v letošním roce propadly již o 35 %.

Jaké vlivy působí na pokles spotřebního zboží v EU a proč se této ikonické společnosti tak výrazně nedaří? Odpovědi budeme hledat jak ve fundamentální, tak i technické analýze.

Akciový graf společnosti Adidas
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Klíčem ke všemu je Čína. Situace evropských společností, které se ve svém podnikání specializují na segment spotřebního zboží, trpí kvůli nedostatečným vývozům svých výrobků do Číny. Toto omezení dopadá samozřejmě i na společnost Adidas, která kvůli Čínskému boji s pandemií oznámila snížení ročního výhledů tržeb.

Omezení vývozu do této asijské země zapříčinilo snížení kvartálních tržeb v tomto sektoru o 35 %. Celkově společnost za Q1 vykázala pokles tržeb o 5 % na 5,3 milionu EUR. Adidas očekává přetrvávající problémy s dodávkami do Čína na celý rok 2022, a proto se hodlá zaměřit na podporu prodejů v jiných zemích. I přes snížení ročního výhledu je očekáván růst tržeb na 25,3 miliard USD.

Technická analýza

Akcie Adidas se obchodují v silném klesajícím trendu, při kterém odepsaly již 49,5 % ze své původní hodnoty. Špatnou zprávou také je, že se trh blíží k již několikrát testované supportní zóně, jejíž prolomení by mohlo znamenat propad akcií až k hodnotám 100 EUR. Z hlediska růstu to akcie této společnosti také nebudou mít jednoduché.

Silná rezistentní zóna na ceně 255 EUR bude hlavní překážkou v případném návratu na vyšší ceny. Obnovení růstové tendence může na cenovém grafu opět nastat až s příchodem pozitivních zpráv z Číny, až svůj boj s pandemií definitivně zvládne.

Měsíční akciový graf společnosti Adidas
Měsíční akciový graf společnosti Adidas
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Adidas se nachází v nelehké situaci. Výrazné poklesy prodejů v Číně poznamenaly výsledky za první kvartál roku 2022 tak silně, že společnost musela snížit celkový roční výhled. To s sebou přineslo negativní reakci investorů, kteří jsou již tak negativně motivováni k investicím do společnosti, kvůli dlouhodobému klesajícímu trendu. Drobnou záplatou může být pro investory informace, že výše dividend se prozatím nemění a společnost Adidas i nadále vyplácí dividendu v hodnotě 1,82 USD na akcii.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo