Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové REIT z oblasti zdravotnictví, které Vám přinesou dividendu vyšší než 6 % ročně

3 dividendové REIT z oblasti zdravotnictví, které Vám přinesou dividendu vyšší než 6 % ročně

3 dividendové REIT z oblasti zdravotnictví, které Vám přinesou dividendu vyšší než 6 % ročně
Zdroj: reminetwork.com

Oblast zdravotnictví vždy byla lákavou investiční příležitostí. Společnosti, které v této oblasti působí, mají základní cíl pečovat o zdraví lidí. Populace ve vyspělém světě stárne a potenciál využívání zdravotní péče každým rokem roste. Jelikož zde existují velké bariéry vstupu do odvětví, působí zde zejména větší stabilní společnosti s dlouhodobým potenciálem udržet se na trhu.

Mnoho investorů má ve velké oblibě také investování do nemovitostí. Ani zde nejsou důvody zas tak překvapivé. Je to jeden z nejstarších způsobů, jak uchovat bohatství, získat pasivní příjem a žít si pohodlný život.

Napadlo vás někdy, že by se tyto dva oblíbené sektory daly spojit dohromady?

My vám dnes představíme hned 3 REIT akcie, které investují do nemovitostí a ty následně pronajímají kvalifikovaným zdravotnickým zařízením. Ty se zaměřují na asistovanou pomoc seniorům, kterých je v populaci stále více.

Nutno dodat, že všechny 3 REITs jsou v krátkodobém horizontu zasaženy pandemií koronaviru a jejich akcie od začátku roku klesají. To je způsobené zvýšenou úmrtností seniorů v důsledku šíření Covid-19, čímž jejich nájemci přišli o klienty a neplatí tak vysoké nájemné jako v minulosti.

Na druhou stranu se může jednat o skvělou investiční příležitost s velkým růstovým potenciálem do budoucna. Potřeba bydlení pro seniory a odborné péče o ně se bude neustále zvyšovat a nižší ceny akcií tak mohou nyní pro investory představovat zajímavou slevu. Navíc poskytují štědré dividendy, které jsou aktuálně vyšší než 6 % ročně.

1) Omega Healthcare Investors

Tato společnost pronajímá svých 948 nemovitostí 70 zdravotnickým zařízením. Působí ve 42 státech v USA. Její nemovitosti najdete i ve Velké Británii. Přestože její akcie meziročně poklesly o 7 %, vyplácí svým investorům vysokou dividendu 0,67 amerických dolarů na akcii a její současný výnos je 7,92 %.

Pro investory je příznivé, že dividendu zvyšovala v posledních 17 po sobě jdoucích letech. Bude–li Omega Healthcare tímto tempem pokračovat má šanci zařadit se mezi dividendové aristokraty.

I přes pokles akcií je finanční zdraví společnosti velmi solidní. Přestože se její klienti potýkají s následky pandemie, vykázal tento REIT čistý příjem 251 milionů dolarů za první pololetí letošního roku. To je o 57 milionů dolarů víc než za stejné období loňského roku.

Pozitivní zprávy přichází i od jejich klientů. O snížení nájemného požádal během prvního poloviny roku pouze 1 klient, který tvoří 3 % obratu společnosti. Omega Healthcare se podařilo vybrat 98,7 % nájemného za poslední období a tato hodnota je v letošním roce poměrně stabilní. To ukazuje investorům, že společnost má nejen růstový potenciál, ale pravděpodobně bude ve zvyšování dividend pokračovat.

Graf akcií Omega Healthcare Investors
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) LTC Properties

LTC Properties

Společnost LTC Properties investuje do bytů pro seniory a pečovatelských domů. Vlastní celkem 177 nemovitostí, působí ve 27 státech a tyto nemovitosti pronajímá celkem 30 stálým klientům. Její akcie meziročně poklesly o 11 %, což je nejvíc ze všech REITů v našem výběru. Navzdory tomu nabízí investorům solidní dividendový výnos 6,59 %. Na rozdíl od předchozí společnosti však dividendu nezvedala od roku 2016.

Pozitivní zprávou však je, že LTC Propreties vždy dividendu vyplatila a od roku 2005 ji dokonce vyplácí na měsíční bázi.

Podobně jako Omega Healthcare i LTC Properties se krátkodobě potýká s menším množstvím klientů, než byl její plán. Z toho důvodu poklesl čistý příjem meziročně o polovinu. Navíc dva nájemci této společnosti se dostali do finančních potíží, ze kterých se aktuálně pomalu dostávají. Pozitivní také je, že se společnosti LTC podařilo během druhého čtvrtletí splatit dluh 41 milionů dolarů.

Graf akcií LTC Properties
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3) Sabra Health Care

Zdroj: businesswire.com

Společnost Sabra Health care provozuje 423 nemovitostí, které se nachází převážně ve Spojených státech a Kanadě. Většinou se jedná o specializovaná zdravotní zařízení nebo domovy pro seniory. Cena akcie se během posledního roku propadla o přibližně 5 %. Společnost si však udržuje zajímavý dividendový výnos 7,32 %, přestože v březnu 2020 snížila dividendu z 0,45 dolarů na 0,30 dolarů na akcii. Tento pro investory nepříjemný krok zdůvodnila nejistým ekonomickým výhledem v době pandemie.

Obsazenost jejích nemovitostí je oproti dvou předchozím společnostem nejvyšší. Ve druhém čtvrtletí byla obsazenost 78,4 %. To je nárůst o 3 procentní body oproti minulému čtvrtletí. Podařilo se jí také vybrat 99,8 % nájemného, což je skvělý výsledek.

graf-akcie-sabra-health-care-REIT-inc
Graf akcií Sabra Health Care REIT Inc.
Zdroj: google.com

Závěr

Podíváme–li se na tyto společnosti z dlouhodobého pohledu, je zřejmé, že se v nich skrývá velký potenciál.

Potřeba specializované zdravotní péče a bydlení pro seniory se bude v dlouhodobém horizontu zvyšovat, takže můžeme očekávat i růst těchto společností.

Ceny akcií sice aktuálně padají, ale to je pravděpodobně způsobené náladou na trhu. Z dlouhodobého pohledu však tyto REIT určitě stojí zazvážení. A co si myslíte vy o investování v rámci tohoto segmentu? Dejte nám vědět v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo