Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové akcie, které byste mohli nyní koupit, pokud očekáváte krach akciového trhu

3 dividendové akcie, které byste mohli nyní koupit, pokud očekáváte krach akciového trhu

3 dividendové akcie, které byste mohli nyní koupit, pokud očekáváte krach akciového trhu
Zdroj: depositphotos.com

Zkušení investoři vědí, že načasovat krachy akciových trhů s vysokou mírou úspěšnosti je téměř nemožné. Dobrou zprávou je, že existují preventivní kroky, které můžete podniknout, abyste posílili své portfolio dříve, než nastanou problémy.

Jedním z takových způsobů může být investice do dividendových akcií s vysokým výnosem, jež se chlubí defenzivním charakterem podnikání a zároveň před sebou mají růstové příležitosti. To by jim mělo pomoci přežít a prosperovat během dalšího krachu.

Tyto podmínky splňují následující tři akcie:

1. Broadcom

Vývoj ceny akcií Broadcom za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Broadcom dodává čipy nezbytné pro zajištění bezdrátového připojení, které používá Apple a další výrobci mobilního hardwaru. Je také rostoucím hráčem na trhu s cloudovou infrastrukturou a bezpečnostním softwarem. Akcie vyplácejí dividendu s výnosem zhruba 3 % a společnost se obchoduje za zhruba 16,5násobek očekávaného letošního zisku.

Broadcom se nachází v počáteční fázi, kdy těží z nových významných růstových trendů. Přiměřené ocenění technologické společnosti by mělo pomoci akciím odolat volatilitě, pokud by trh v blízké budoucnosti postihl krach.

Pokud akcie utrpí ránu v rámci širšího výprodeje na trhu, mohou se investoři těšit alespoň na zvýšený dividendový výnos. Broadcom přitom za posledních pět let zvýšil roční dividendu o 606 %, a zdá se, že je v dobré kondici pro další velké zvyšování dividend.

Cyklus modernizace sítí na 5G a rostoucí požadavky na infrastrukturu a kybernetickou bezpečnost mohou společnosti Broadcom pomoci dosáhnout dobrých výsledků, i když bude trh procházet těžkým obdobím. Faktory včetně potenciálního hospodářského poklesu a geopolitických problémů stále představují rizika pro společnost i celý polovodičový průmysl. Přední hráči z této oblasti však mohou být schopni překonat propad širšího trhu díky rostoucí poptávce po svých produktech.

Jedním z takových hráčů je právě Broadcom, který má v zádech růstové trendy. Akcie Broadcom se nyní obchodují na zajímavé ceně a společnost se může pochlubit skvělým dividendovým profilem a silným postavením napříč různými odvětvími. To z ní činí zajímavou volbu pro příjmové investory, kteří hledají kombinaci hodnoty a růstového potenciálu.

2. Digital Realty Trust

Vývoj ceny akcií Digital Realty Trust za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Když investoři přemýšlejí o cloudových službách, e-commerce, kybernetické bezpečnosti a dalších megatrendech, často se zaměřují na společnosti, které jsou hlavními reprezentanty těchto trendů. Řada populárních růstových akcií se však v minulosti ukázala jako špatná volba. Pro investory, kteří hledají stabilnější, méně volatilní, a dokonce méně rizikové investice, je proto těžší najít vítěze. Pro dividendové investory je výběr ještě chudší, ovšem nikoliv nulový.

Pro konzervativní investory mohou být v současné chvíli zajímavou investicí akcie Digital Realty Trust s dividendovým výnosem přibližně 3 %. Proč? Tato společnost může těžit z růstu cloudových technologií. Síla cloudu spočívá v tom, že je dostupný kdekoli, kde je připojení k internetu. Cloud však musí někde „žít“, a čím blíže je uživatelům, tím lepší a spolehlivější je jeho provoz.

Digital Realty Trust je jedním z největších globálních poskytovatelů datových center, přičemž obsluhuje více než 4 000 zákazníků ve dvou desítkách zemí po celém světě. Jednoduše řečeno, Digital Realty Trust vlastní nemovitosti, kde žije cloud.

Od svého vstupu na burzu v roce 2004 společnost drtivě poráží široký trh. Zatímco index S&P 500 od této doby vzrostl celkově o 460 %, tato REIT akcie vrostla za stejnou dobu o 642 % a po započtení vyplacených dividend přinesly potenciálnímu investorovi zhodnocení 2 500 %. Díky dlouhé historii stabilního dvouciferného růstu příjmů z provozní činnosti, který přečkal mnoho hospodářských poklesů a krachů trhu, je Digital Realty Trust akcií, jež vás může ochránit před krachem na burze.

3. Verizon

Vývoj ceny akcií Verizon za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Dopady akciových krachů nejsou rovnoměrné. Akcie s vysokým růstem, které se obchodují za extrémní ocenění, mají tendenci nést hlavní tíhu výprodejů, zatímco společnosti se stabilními peněžními toky a levným oceněním se drží relativně dobře. Z tohoto důvodu je Verizon akcií, kterou dává smysl vlastnit během propadu trhu.

Akcie společnosti Verizon svou výkonností momentálně výrazně zaostávají za americkým akciovým trhem, ale jde o úhel pohledu. Můžete se na současnou situaci dívat také jako na příležitost, protože společnost patří k levnějším akciím v indexu S&P 500. Obchoduje se za 10,5násobek očekávaného letošního zisku, což je méně než polovina 22,4násobku indexu S&P 500. V případě krachu zkrátka akcie Verizon nebudou mít prostor padat, jako celý trh.

Kromě toho přinášejí 4,5% dividendový výnos, což je téměř trojnásobek výnosu trhu. Při poklesu ceny akcií se zvýší dividendový výnos, což pravděpodobně přiláká více příjmových investorů, vezmeme-li v úvahu, že výnosy z dluhopisů jsou minimální. Kde roste poptávka, tam roste i cena…

Navíc je nepravděpodobné, že by pokles ekonomické aktivity výrazně ovlivnil příjmy společnosti. Její hlavní činnosti, tedy bezdrátové telefonování a internet, jsou nyní považovány za nezbytné pro většinu domácností. Tyto služby založené na předplatném přináší společnosti neustále opakované příjmy a Verizon díky tomu v loňském roce vygeneroval volný peněžní tok ve výši více než 20 miliard dolarů.

Stejně jako všechny ostatní akcie má i Verizon svá rizika. Příjmy společnosti jsou částečně závislé na dlouhodobě klesajícím odvětví kabelové televize a pevných telefonních linek. V důsledku toho tržby společnosti dlouhodobě nerostou, na druhé straně si drží stabilní úroveň. Vzhledem k tomu, že dosažení růstu tržeb je pro společnost obtížný úkol, je pochopitelné, že se Verizon obchoduje se slevou vůči širšímu trhu. V tuto chvíli se však ocenění trhu jeví jako extrémní, což by mohlo být silnou stránkou Verizonu v případě krachu trhu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo