Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 akcie, které letos zdvojnásobí vaši investici!

Technologické akcie jedou na plné obrátky a index Nasdaq 100 díky tomu stále roste. Zjistěte, které konkrétní tituly se momentálně nejvíce zamlouvají analytikům z Wall Street?

Publikováno
3 akcie, které letos zdvojnásobí vaši investici!
Zdroj: depositphotos.com

Index Nasdaq 100, který zahrnuje 100 největších nefinančních společností na burze Nasdaq, vzbuzuje v poslední době velkou pozornost. Po výrazném 33% poklesu v roce 2022 zaznamenal index v roce 2023 impozantní 54% nárůst, což vyvolalo zájem zkušených investorů, kteří vyhlížejí potenciální zisky v roce 2024.

Tři společnosti v rámci tohoto akciového indexu obzvláště zaujaly investory díky předpokládanému značnému růstovému potenciálu v letošním roce. Tyto prognózy vycházejí z konsensuálních cílových cen analytiků a z přirozených silných stránek, které každá společnost v rámci svého odvětví vykazuje.

1. Nvidia: neuvěřitelné výkony výrobce čipů

Nvidia, gigant v polovodičovém průmyslu, se jen během ledna vyhoupl o více než 100 dolarů za akcii výše a zaznamenal tak již 30% růst.

Analytik Hans Mosesmann ze společnosti Rosenblatt Securities stanovil pro společnost Nvidia odvážnou cílovou cenu ve výši 1 100 dolarů do konce roku. To by znamenalo nárůst o 79 %.

Již tak značná tržní kapitalizace ve výši 1,52 bilionu dolarů by vzrostla o dalších 1,2 bilionu. Zní to neuvěřitelně?

Za loňský rok akcie Nvidia připsaly přes 200 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Dominantní postavení v oblasti umělé inteligence (AI), zejména díky jejím grafickým procesorům (GPU) A100 a H100 v datových centrech akcelerujících AI, staví firmu do pozice, kdy v letošním roce získá více než 90% podíl na trhu s GPU v těchto specializovaných datových centrech.

Očekává se také raketový růst tržeb, přičemž prognózy naznačují skokový nárůst z 27 miliard USD ve fiskálním roce 2023 na odhadovaných 93,4 miliardy USD ve fiskálním roce 2025.

Částečně to lze přičíst rozšíření výrobní kapacity jejího velkého partnera, společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing, o které jsme již psali.

Objevují se však i problémy, včetně potenciálního snížení hrubé marže v důsledku zvýšení výroby, zvýšené konkurence ze strany konkurentů, jako jsou AMD a Intel, a potenciálních regulačních opatření v USA, která by mohla ovlivnit prodej do Číny, a tím i příjmy společnosti.

2. Warner Bros Discovery: levná akcie s potenciálem

Přestože pohled na výkon jejích akcií vykresluje úplně jiný obrázek, vzbudila zájem také společnost Warner Bros Discovery. Ta v uplynulém roce ztratila čtvrtinu hodnoty a od začátku letošního roku rovněž klesá.

Analytik Matthew Harrigan ze společnosti Benchmark, ale stanovil cílovou cenu na 24 dolarů, což by byl roční růst o 127 % oproti současné ceně a činilo by to z titulu velmi levnou investici s vysokým ziskovým potenciálem.

Pokles Warner Bros Discovery od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WBD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Mediální gigant je připraven těžit z oživení příjmů z reklamy, zejména s ohledem na předpokládaný 31% nárůst politických výdajů v USA během volebního cyklu v roce 2024.

Rovněž má velmi silnou pozici v cenotvorbě jejích streamovacích služeb (HBO, HBO Max, Discovery+) – poslední zvýšení cen předplatného se obešla bez významných ztrát na počtu předplatitelů.

Společnost se nicméně musí vypořádat se značným dluhem ve výši přibližně 42,4 miliardy dolarů, což by mohlo omezit její schopnost zapojit se do strategických obchodů a inovací.

3. Tesla: sázka pro otrlé

A konečně, pozornost si získala i společnost Tesla, přední výrobce elektromobilů, u níž Adam Jonas z Morgan Stanley upravil cílovou cenu na 345 dolarů, což by byl skoro 90% nárůst.

Za leden ztratily akcie Tesla přes 20 % hodnoty

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Výhoda prvního hráče na trhu je pro Teslu klíčová, neboť společnost dosáhla milníku výroby nejméně 1,8 milionu elektromobilů a v letošním roce chce překročit hranici 2 milionů.

Kromě toho se Tesla může pochlubit solidní finanční situací, kdy na konci roku 2023 měla k dispozici více než 29 miliard dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech.

Na druhou stranu čelí společnost problémům, včetně cenové války s ostatními výrobci elektromobilů, která ovlivňuje její provozní marži a důvěru investorů nepodporují ani již obvyklá zpoždění a nesplněné sliby šéfa Tesly Elona Muska.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎