Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zoom překonává odhady, vedení však varuje před zpomalením tržeb – Co na to akcie?

Publikováno
Zoom překonává odhady, vedení však varuje před zpomalením tržeb – Co na to akcie?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Zoom v pondělí 22. 11. vykázala lepší než očekávané čtvrtletní výsledky. Zároveň však varovala investory před zpomalením růstu tržeb společnosti v souvislosti s končící pandemií. Akcie na prohlášení společnosti reagovaly velmi negativně.

Po oznámení hospodářských výsledků akcie Zoom výrazně klesly a za rok 2021 (k 30. 11.) oslabily o 40 %, zatímco index S&P 500 za stejné období vzrostl o 25 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ZM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jak si Zoom ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2021 vedl?

Společnosti, kterou řada firem i fyzických osob využívá ke streamování videa, se podařilo dosáhnout zisku 1,11 dolarů na akcii, oproti očekávaným 1,09 dolaru na akcii. Stejně tak se jí podařilo mírně překonat očekávání v kategorii výše tržeb – 1,05 miliardy dolarů oproti očekávaným 1,02 miliardám dolarů.

Ve čtvrtletí, které skončilo 31. října, se tržby zvýšily o 35 % oproti předchozímu roku, což znamená zpomalení růstu z 54 % v předchozím období. Čistý zisk meziročně vyskočil o 71 % na 340,3 milionu dolarů. Při této ziskovosti se tak aktuálně Zoom obchoduje za přibližně 66násobek svých zisků. I přes letošní výraznou korekci se tak akcie společnosti stále zdají být spíše nadhodnocené. Pro čtvrté fiskální čtvrtletí společnost Zoom předpokládá zisk 1,06 až 1,07 dolaru na akcii při tržbách 1,051 až 1,053 miliardy dolarů, což znamená 19% meziroční růst.

Akcie Zoom se v loňském roce výrazně posunuly vzhůru. Miliony lidí si osvojily software společnosti, aby se mohly na dálku účastnit výuky a setkávat se, když pandemie koronaviru ztížila, ne-li znemožnila fyzické kontakty. Na loňský růst se však společnosti nedaří v dostatečné míře navázat.

Zdroj: macrotrends.net
Růst tržeb společnosti Zoom
Růst tržeb společnosti Zoom

Tržby společnosti rostou, pravděpodobně však příliš pomalu

Ve čtvrtletí, které skončilo v lednu, činil růst příjmů společnosti více než 300 %. Nyní Zoom ohlásil nejpomalejší růst tržeb od roku 2018 – období před primární nabídkou akcií (IPO) v roce 2019.

Zoom navíc počítá s dalším zpomalením růstu, jak je zjevné z odhadů vedení zmíněných výše. Loni jeho služby začalo využívat mnoho firem a trh se zdá být do značné míry nasycený. Společnost si na druhé straně pochvaluje své využití v rámci velkých organizací. Zoom uvedl, že více než 2 500 zákazníků utrácí ročně přes 100 000 dolarů za jeho službu, což je o 94 % více než ve stejném období o rok dříve.

V průběhu čtvrtletí Zoom také oznámil, že odvolává svůj plán na akvizici poskytovatele softwaru pro cloudová kontaktní centra Five9 za 14,7 miliardy dolarů – respektive akcionáři Five9 označili nabídku za nedostatečnou. Při oznámení této zprávy společnost uvedla, že vlastní software pro cloudová kontaktní centra uvede na trh počátkem roku 2022.

Zoom tak má nyní k dispozici 5,4 miliardy dolarů v hotovosti, peněžních ekvivalentech a obchodovatelných cenných papírech. Eric Yuan, zakladatel a generální ředitel společnosti Zoom, k tomuto faktu trochu s nadsázkou poznamenal, že se analytici mohou ozvat, pokud znají nějaké další skvělé společnosti, které by mohly pomoci Zoomu k dalšímu růstu.

Analytický tým brokera RoboMarkets na náš dotaz ohledně akcií Zoom uvedl toto: “Technická analýza ukazuje, že investoři považují akcie Zoom za překoupené. Cena společnosti se nachází pod 200denním klouzavým průměrem, což naznačuje převahu downtrendu. Ale aby se akcie odrazily od 170 USD, je potřeba, aby někdo začal akcie nakupovat a ten někdo musí být významným hráčem na trhu. Jak se ukázalo, takový investor je na akciích Zoom přítomen – jedná se o fond Cathie Wood. Od 1. prosince nakoupila 586 158 akcií Zoom za zhruba 115 milionů USD. Existuje tedy šance na obrat ceny. Riziko je však poměrně velké, jelikož akcie Zoom vypadají z hlediska finančních ukazatelů překoupené.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.