Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Warren Buffett říká, že toto jsou 3 nejlepší způsoby, jak investovat sám do sebe

Warren Buffett říká, že toto jsou 3 nejlepší způsoby, jak investovat sám do sebe

Warren Buffett říká, že toto jsou 3 nejlepší způsoby, jak investovat sám do sebe
Zdroj: depositphotos.com

Warren Buffett vydělal miliardy dolarů a má miliony příznivců, kteří se stejně jako on naučili, že úspěchu lze dosáhnout chytrými investičními rozhodnutími. Tato rozhodnutí však nemusí mít nic společného s akciemi, dluhopisy ani dalšími cennými papíry.

V rozhovoru se šéfredaktorem Yahoo Finance Andym Serwerem v roce 2019 Buffett řekl: "Zdaleka nejlepší investicí, kterou můžete udělat, je investice do sebe sama."

To je možná nejcennější ze všech lekcí Věštce z Omahy. Vytěžit ze své investice maximum znamená nikdy nepřestat získávat znalosti – takové znalosti, které vás posunou dopředu jako celého člověka, nejen jako na investora. Zde jsou tři způsoby, jak toho dosáhnout:

1) Investujte do zlepšení svých komunikačních dovedností

Ve videu zveřejněném na síti LinkedIn Buffett řekl: "Pokud neumíte komunikovat, je to stejné jako mrkat na atraktivní dívku ve tmě – nic se nestane. Můžete mít veškerou mozkovou kapacitu světa, ale musíte ji umět předat. A přenosem je komunikace."

Dodal, že investice do rozvoje komunikačních dovedností – jak psaných, tak ústních – může zvýšit vaši hodnotu nejméně o 50 %.

2) Investujte do zlepšení svých vůdčích schopností

Buffett nemá nouzi o rady týkající se úspěšných lídrů. Vyprávěl nám o důležitosti jedné neoddiskutovatelné vlastnosti, kterou byste měli najít u každého lídra: integritu osobnosti. Věštec z Omahy kdysi řekl: "Když najímáme lidi, hledáme tři věci. Hledáme inteligenci, hledáme iniciativu nebo energii a hledáme integritu. A pokud nemají tu poslední, první dvě u nich nenajdete, protože pokud chcete získat někoho bez integrity, chcete, aby byl líný a hloupý."

Tony Simons v knize The Integrity Dividend tvrdí, že integrita je dominantní vlastností, která zasahuje do všech aspektů vašeho podnikání. "Pokud je integrita praktikována ve své nejlepší podobě, zvyšuje hodnotu podniku a podporuje ziskovost," říká Simons.

3) Investujte do zlepšení svých obchodních vztahů

Jednou z nejlepších strategií pro dosažení úspěchu je obklopit se správnými lidmi. Buffett před několika lety hovořil s několika vysokoškolskými studenty a řekl jim: "Budete se pohybovat ve stejném směru jako lidé, se kterými se stýkáte. Proto je důležité stýkat se s lidmi, kteří jsou lepší než vy sami."

Jak říká známé rčení, jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času. Dbejte na to, abyste se stýkali s lidmi, kteří jsou na své cestě dál a kteří vám potenciálně mohou pomoci naučit se nové věci, růst a posunout se v kariéře.

Buffettova celoživotní snaha učit se a investovat do sebe, kterou sdílí se svým dlouholetým partnerem a kolegou z Berkshire Hathaway Charliem Mungerem, je tajnou omáčkou jeho úspěchu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo