Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vypadá to, že se Cardano rozjíždí. Na síti registruje už přes 230 smart kontraktů!

Publikováno
Vypadá to, že se Cardano rozjíždí. Na síti registruje už přes 230 smart kontraktů!
Zdroj: skalex.io

Včera jsme psali o Alonzo hard forku, důležité aktualizaci pro síť Cardano. Ta přinesla podporu smart kontraktů, vývojářům je nyní umožněno vytvářet nové decentralizované aplikace přímo v ekosystému Cardano. Hlavním cílem je stát se globálním systémem pro správu financí a plná podpora DeFi je dalším podstatným krokem.

Vývojáři neváhali a během prvních 48 hodin je na síti Cardano aktivních už přes 230 smart kontraktů včetně jedné plně funkční decentralizované aplikace.

Možnost psaní a následné kompilace smart kontraktů umožňuje ekosystém využít naplno. Cardano ještě před Alonzo hard forkem vyřešilo spoustu problémů, se kterými se svět blockchainu potýká. Příkladem může být mnohem rychlejší provádění transakcí než v případě Etherea či Bitcoinu a zejména razantní snížení potřebné energie.

Jedním z hlavních cílů ve vývoji je též predikce cen za provádění transakcí. V kombinaci s novými decentralizovanými aplikacemi psanými v unikátním prostředí (programovací jazyk Plutus) může ekosystém Cardano zažít další velký růst. CEO IOHK Charles Hoskinson vidí poslední aktualizaci jako “výsledek 6 let trvající práce s těmi nejlepšími lidmi v blockchainu”.

Rychlé tempo vývojářů dokazuje velmi vysoká předešlá očekávání. Cardano vyvíjelo smart kontrakty relativně dlouhou dobu. Už po prvních 10 minutách od aktualizace bylo provedeno prvních 23 smart kontraktů.

Incentivní program Catalyst stále běží a spoustu vývojářů tak může získat startovní budget pro vývoj svých projektů. K dnešnímu dni Catalyst poskytl finance přes 90 projektům. Více je k dispozici v našem minulém článku.

Cardano summit

Cardano bude diskutovat o dalších krocích ve vývoji na summitu plánovaném na 25. a 26. září 2021. Hlavním smyslem bude výklad IOHK o budoucích plánech Cardano pro adopci v různých odvětvích průmyslu. Tématem bude i rekapitulace prováděného výzkumu nových technologií pro budoucí aplikaci v ekosystému.

Součástí je též možnost pro tvůrce nových projektů (ať už se jedná o aplikace, NFT, či jiné kategorie) se zviditelnit.

Vývoj ceny kryptoměny Cardano (ADA)

Cardano se nyní pohybuje na 3. místě v celkovém žebříčku s tržní kapitalizací. Během posledních 2 měsíců cena kryptoměny Cardano (ADA) vzrostla na téměř trojnásobek.

Cardano oznámilo Alonzo hard fork po poslední velké korekci, na grafu je vidět mírný vliv na cenu během posledních dní. Skutečný vliv se může projevit až za delší dobu.

Vývojáři z IOHK, společnosti stojící za Cardano, se při publikaci Alonzo aktualizace nechali slyšet, že by si fanoušci měli zachovat rozumná očekávání od aktualizace, testování aplikací a jejich uvedení do provozu jistě zabere nějaký čas.

Ačkoliv je na síti Cardano relativně velký počet smart kontraktů, plně funkční aplikace je pouze jedna. Testování a vývoj dalších aplikací bude jistě ještě nějakou dobu trvat.

Líbil se vám tento článek?
17
4

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.