Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Válka na trhu s elektromobily: Tesla stojí před největší výzvou své éry!

Vláda Tesly jako největšího výrobce elektromobilů je zpochybněna, protože se do čela dostávají levnější alternativy elektromobilů. Zareaguje Muskova firma?

Publikováno
Válka na trhu s elektromobily: Tesla stojí před největší výzvou své éry!
Zdroj: caranddriver.com

Pro Teslu, která je symbolem vzestupu elektromobilů, je začátek roku 2024 ve znamení poklesu. Její akcie ztratily 20 %. Tento pokles však nemusí nutně znamenat konec růstového příběhu firmy.

Hrozby pro Teslu

Konkurence se zostřuje. Ford navyšuje výrobu elektrického pickupu F-150, General Motors rozšiřuje nabídku elektrických vozů a Toyota těží z popularity hybridů.

Největší konkurent ale vyrostl v Číně a jde o automobilku BYD, která nedávno Teslu překonala v prodejích a stala se největším dodavatelem elektromobilů na světě.

Triumf automobily BYD lze přičíst jejímu strategickému zaměření na výrobu levnějších, masově prodávaných elektromobilů. Rekordní prodeje, které jen ve čtvrtém čtvrtletí dosáhly více než 525 000 bateriových elektromobilů, ukazují na velký zájem o cenově dostupné elektromobily.

Kromě toho expanze čínské společnosti do Jižní Ameriky a potenciální založení továrny v Mexiku dále rozšiřují její záběr na trhu.

Na trhu místo je, ale pro levnější produkt

Úspěch BYDu, který za rok 2023 vykázal pozoruhodný 80% nárůst zisku ukazuje, že na trhu s elektromobily je pořád dost prostoru pro růst a nejde jen o přetahovanou o podíl na stávajícím trhu.

Tento rozmach prospívá nejen životnímu prostředí, ale také ekonomice, neboť v rámci odvětví EV vznikají nová pracovní místa a investiční příležitosti.

Na druhé straně Tesla rovněž naznačila, že představí levnější elektromobil. Jeho potenciální úspěch by mohl akcie přivést zase k růstu.

Právě úspěšné uvedení špičkového elektromobilu za “lidovou cenu” je však největší současnou výzvou Tesly, která rozhodne o budoucnosti automobilky.

Aktuálně se více daří akciím čínské automobilky, přestože od začátku roku také poklesla

Aktuální cena
Změna
BYD / 2594
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Vzhledem k tomu, že trh s elektromobily nadále dozrává, spotřebitelé budou pravděpodobně využívat širšího spektra možností, a to jak z hlediska ceny, tak i funkcí.

Pro společnost Tesla je výzvou využít svou značku a technologickou zdatnost k tomu, aby dodala výrobek, který by mohl cenově konkurovat nabídce společnosti BYD při zachování kvality a inovací.

Uvažujete o investici do akcií Tesla nebo BYD? Zvážit můžete jednoho z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎