Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

V těchto akciích umělé inteligence (AI) vidí miliardáři největší příležitost!

Extrémní valuace akcií Nvidia dávají vzniknout spekulacím ohledně vzniku technologické bubliny. Do jakých akcií diverzifikují známí miliardáři, se dočtete v tomto článku.

Publikováno
V těchto akciích umělé inteligence (AI) vidí miliardáři největší příležitost!
Zdroj: depositphotos.com

V dnešní době není snad investor, který by alespoň jedním okem nepokukoval po akciích, které se nějakým způsobem týkají umělé inteligence.

Zájem o tento druh akcií je pochopitelný, protože AI není jen záležitostí jednoho segmentu, ale její uplatnění může zcela změnit jakýkoliv tržní segment.

O umělou inteligenci a strojové učení se kromě drobných investorů pochopitelně zajímají také velcí hráči, mimo jiné i dolarový miliardáři. Kam tito boháči investují, kromě akcií Nvidia, se podíváme v tomto článku.

 Miliardář Israel Englander

  • Alphabet – 2 446 316 zakoupených akcií
  • Apple – 2 174 695 zakoupených akcií
  • Amazon – 85 532 zakoupených akcií

Korelační graf akcií Alphabet, Apple a Amazon

Aktuální cena
Změna
Alphabet / GOOGL
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Amazon / AMZN
Načítání
Načítání
Načítání

Akvizice výše uvedených akcií jsou více než pochopitelné. Společnost Alphabet zajišťuje více než 90 % celosvětového vyhledávání na internetu.

Amazon naopak vlastní největší on-line tržiště na světě a jeho služba Amazon Web Services (AWS) vykazuje největší zisky v rámci cloud computingu.

Nakonec společnost Apple, která ovládá více jak polovinu trhu s chytrými telefony. Tyto společnosti shodně ve velkém investují do AI, což by jim v budoucnosti mělo pomoci ušetřit peníze díky minimalizování nákladů, ale také peníze vydělat, díky zlepšení služeb pro zákazníky.

Miliardář Jeff Yass

  • Alibaba – 5 297 854 zakoupených akcií
  • Tesla – 527 008 zakoupených akcií
  • Microsoft – 115 276 zakoupených akcií

Korelační graf akcií Alibaba, Tesla a Microsoft

Aktuální cena
Změna
Alibaba / BABA
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

I zde můžeme pozorovat sázku na sektoru umělé inteligence s tím, že Jeff Yass vidí příležitost v největším čínském on-line prodejci Alibaba.

Potenciál Tesly již není pouze v elektromobilech (EV), ale společnost vyvíjí vlastní výkonné počítače a experimentuje také v robotice.

Produkty společnosti Microsoft jsou nedílně svázány s AI a jejich konkurenceschopnost s tímto oborem roste i klesá. Stabilní příjmy společnosti zajišťují prodeje licencí pro Windows a Office, zatímco jejich projekt Azure je druhý největší na světě v oblasti cloud computingu, ihned za AWS.

Miliardář Steven Cohen

Korelační graf akcií Oracle, Western Digital a Dell

Aktuální cena
Změna
Oracle Corp / ORCL
Načítání
Načítání
Načítání
Western Digital / WDC
Načítání
Načítání
Načítání
Dell / DELL
Načítání
Načítání
Načítání

Příjmy ze služeb v oblasti cloud computingu u společnosti Oracle v posledním kvartálu vzrostly o 49 %.

Společnost Western Digital je zajímavá díky svým projektům datových uložišť, která jsou nezbytná pro fungování každé AI.

Diverzifikace do společnosti Dell je pak sázkou na stabilní pokrok v oblasti výpočetní techniky a infrastruktury pro datová centra.

Závěr

V tomto článku jsme se pokusili rozluštit důvody, proč miliardáři svůj kapitál diverzifikují do dalších segmentů, kterých se týká současný boom okolo AI. Tito miliardáři vkládají nemalé finanční prostředky do dalších zajímavých firem, jako je například Alphabet, Alibaba nebo Oracle.

Cílem diverzifikace je snížit dopady případného vzniku technologické bubliny na investiční kapitál.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎