Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IPO » Udemy IPO: Americká e-learningová platforma podala žádost o IPO poté, co poptávka po jejích službách začala stoupat raketovou rychlostí

Udemy IPO: Americká e-learningová platforma podala žádost o IPO poté, co poptávka po jejích službách začala stoupat raketovou rychlostí

Udemy IPO: Americká e-learningová platforma podala žádost o IPO poté, co poptávka po jejích službách začala stoupat raketovou rychlostí
Zdroj: depositphotos.com

Americká online learningová platforma Udemy začátkem října podala žádost o IPO. Rozhodlo se tak po prudkém růstu poptávky po svých službách, který způsobila převážně pandemie koronaviru. Hodnota společnosti by se podle prvotních odhadů mohla vyšplhat až na 8 miliard dolarů.

O akcie Udemy bude pravděpodobně velký zájem

Udemy logo Udemy se v minulém roce podařilo stát se jednou z mála společností, které se mohly pyšnit růstem výnosů. V tomto případě hrála společnosti do karet rostoucí poptávka po e-learningových platformách, poté co byla většina studentů nucena zůstat doma.

V návaznosti na to se její vedení rozhodlo posunout zase o krok dál a nabídnout své akcie široké veřejnosti. Žádost o IPO podala již začátkem října, přičemž akcie by se měly začít obchodovat na americké burze Nasdaq pod tickerem UDMY. Přesné datum vstupu na burzu není stále jasné.

Udemy bude jednou z dalších e-lerningových společností, které se tento rok rozhodly zalistovat své akcie na burze. Začátkem roku tak učinily například Nerdy a Coursera, které se spolu s edX řadí mezi největší konkurenty Udemy v oblasti vzdělávání studentů a jednotlivců. Většina analytiků už teď předpokládá, že o akcie Udemy bude hned zpočátku velký zájem. Se vstupem na burzu jí bude pomáhat JP Morgan Chase a Morgan Stanley.

Společnosti značně pomohla pandemie koronaviru

Udemy zaznamenala největší nárůst poptávky po svých službách během pandemie koronaviru. Konkrétně se jednalo o 425% růst u počtu zaregistrovaných zákazníků, 55% růst u počtu nově vytvořených kurzů a o 80% růst u počtu společností využívajících její platformu.

Udemy nabízí přes 183 tisíc kurzů v 75 jazycích ve více než 180 zemích.

Především velké společnosti se rozhodly využít její služby, poté co bylo nutné rychle přeškolit většinu zaměstnanců a naučit je pracovat na jiných pozicích nebo na home office. Ve výsledku využívalo její platformu Udemy Business k 30. červnu okolo 42 % společností ze známého seznamu Fortune 100. V návaznosti na to její výnosy v minulém roce meziročně vzrostly o 55,6 % na 429,9 milionů dolarů. Zároveň však utrpěla čistou ztrátu ve výši 77,6 milionů dolarů.

Hodnota společnosti by se mohla vyšplhat až na 8 miliard dolarů

Historie Udemy se začala psát již v roce 2010, poté co ji založili tři spoluzakladatelé Eren Bali, Oktay Caglar a Gagan Biyani, jejichž cílem bylo nabídnout kvalitní vzdělávání všem bez rozdílu. To se jim nepochybně podařilo, což se odráží i na celkové hodnotě společnosti, která se v minulém roce odhadovala na 3,3 miliardy dolarů. Po IPO by se hodnota mohla vyšplhat na 6 až 8 miliard dolarů.

Dobré vyhlídky má, ale i do budoucnosti, kdy by hodnota celého e-learningového trhu mohla dosáhnout až 200 miliard dolarů. Už v současnosti totiž disponuje více než 44 miliony registrovaných uživatelů, jejichž počet by se měl i nadále zvyšovat, a to nejen z řad studentů či jednotlivců, ale i známých společností.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo