Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Udemy IPO: Americká e-learningová platforma podala žádost o IPO poté, co poptávka po jejích službách začala stoupat raketovou rychlostí

Publikováno
Udemy IPO: Americká e-learningová platforma podala žádost o IPO poté, co poptávka po jejích službách začala stoupat raketovou rychlostí
Zdroj: depositphotos.com

Americká online learningová platforma Udemy začátkem října podala žádost o IPO. Rozhodlo se tak po prudkém růstu poptávky po svých službách, který způsobila převážně pandemie koronaviru. Hodnota společnosti by se podle prvotních odhadů mohla vyšplhat až na 8 miliard dolarů.

O akcie Udemy bude pravděpodobně velký zájem

Udemy logo Udemy se v minulém roce podařilo stát se jednou z mála společností, které se mohly pyšnit růstem výnosů. V tomto případě hrála společnosti do karet rostoucí poptávka po e-learningových platformách, poté co byla většina studentů nucena zůstat doma.

V návaznosti na to se její vedení rozhodlo posunout zase o krok dál a nabídnout své akcie široké veřejnosti. Žádost o IPO podala již začátkem října, přičemž akcie by se měly začít obchodovat na americké burze Nasdaq pod tickerem UDMY. Přesné datum vstupu na burzu není stále jasné.

Udemy bude jednou z dalších e-lerningových společností, které se tento rok rozhodly zalistovat své akcie na burze. Začátkem roku tak učinily například Nerdy a Coursera, které se spolu s edX řadí mezi největší konkurenty Udemy v oblasti vzdělávání studentů a jednotlivců. Většina analytiků už teď předpokládá, že o akcie Udemy bude hned zpočátku velký zájem. Se vstupem na burzu jí bude pomáhat JP Morgan Chase a Morgan Stanley.

Společnosti značně pomohla pandemie koronaviru

Udemy zaznamenala největší nárůst poptávky po svých službách během pandemie koronaviru. Konkrétně se jednalo o 425% růst u počtu zaregistrovaných zákazníků, 55% růst u počtu nově vytvořených kurzů a o 80% růst u počtu společností využívajících její platformu.

Udemy nabízí přes 183 tisíc kurzů v 75 jazycích ve více než 180 zemích.

Především velké společnosti se rozhodly využít její služby, poté co bylo nutné rychle přeškolit většinu zaměstnanců a naučit je pracovat na jiných pozicích nebo na home office. Ve výsledku využívalo její platformu Udemy Business k 30. červnu okolo 42 % společností ze známého seznamu Fortune 100. V návaznosti na to její výnosy v minulém roce meziročně vzrostly o 55,6 % na 429,9 milionů dolarů. Zároveň však utrpěla čistou ztrátu ve výši 77,6 milionů dolarů.

Hodnota společnosti by se mohla vyšplhat až na 8 miliard dolarů

Historie Udemy se začala psát již v roce 2010, poté co ji založili tři spoluzakladatelé Eren Bali, Oktay Caglar a Gagan Biyani, jejichž cílem bylo nabídnout kvalitní vzdělávání všem bez rozdílu. To se jim nepochybně podařilo, což se odráží i na celkové hodnotě společnosti, která se v minulém roce odhadovala na 3,3 miliardy dolarů. Po IPO by se hodnota mohla vyšplhat na 6 až 8 miliard dolarů.

Dobré vyhlídky má, ale i do budoucnosti, kdy by hodnota celého e-learningového trhu mohla dosáhnout až 200 miliard dolarů. Už v současnosti totiž disponuje více než 44 miliony registrovaných uživatelů, jejichž počet by se měl i nadále zvyšovat, a to nejen z řad studentů či jednotlivců, ale i známých společností.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎