Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Uber očekává rekordně úspěšné 4. čtvrtletí! Objednávky a zisky strmě rostou!

Publikováno
Uber očekává rekordně úspěšné 4. čtvrtletí! Objednávky a zisky strmě rostou!
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Uber Technologies Inc. předložila optimistickou prognózu pro nadcházející čtvrté čtvrtletí, v níž naznačila, že hrubé rezervace i zisk předčí tržní odhady. Tento optimistický výhled je podpořen očekáváním zvýšené poptávky po jejích službách přepravy a rozvozu jídla během sváteční sezóny.

Společnost, která je lídrem na americkém trhu s přepravními službami, zažívá oživení, protože se do kanceláří vrací stále více zaměstnanců a cestování zůstává pro mnohé prioritou, a to navzdory inflačním tlakům.

Pro čtvrté čtvrtletí Uber předpovídá, že se jeho zisk bude pohybovat mezi 1,18 a 1,24 miliardy dolarů. Tento odhad je vyšší než předpověď analytiků, kteří podle údajů LSEG předpokládají 1,15 miliardy USD.

Generální ředitel společnosti Uber, Dara Khosrowshahi, zůstává sebevědomý a prohlašuje:

“Poptávka spotřebitelů po naší platformě zůstává vysoká, protože vstupujeme do nejrušnějšího období roku.”

Vyzdvihl také silný začátek čtvrtletí, kdy společnost v říjnu zaznamenala rekordní počet cest a rezervací, a to díky dobrým výsledkům v oblasti mobility i doručovacích služeb.

Společnost očekává, že se hrubé rezervace za toto čtvrtletí budou pohybovat v rozmezí 36,5 až 37,5 miliardy USD, což mírně překonává očekávání trhu ve výši 36,31 miliardy USD.

I přes překonání očekávání zisku za třetí čtvrtletí, akcie Uber nesplnily odhady tržeb, částečně kvůli změnám v účtování uznávání tržeb, které ovlivnily segmenty mobility a doručování. Společnost vykázala 11% nárůst tržeb, nejpomalejší od března 2021. Ten dosáhl 9,29 miliardy USD, což bylo pod odhadem analytiků ve výši 9,52 miliardy USD.

Zisk společnosti za třetí čtvrtletí byl vykázán ve výši 1,09 miliardy USD, což překonalo očekávanou hodnotu 1,02 miliardy USD.

Tržby z hlavní činnosti Uberu v oblasti sdílení jízd vzrostly o 33 %, což splnilo očekávání, přičemž k růstu přispěly služební cesty a každodenní dojíždění do práce. Segment doručování však zaznamenal pouze 6% nárůst tržeb, a nedosáhl tak očekávaného 16% růstu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎