Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tuto růstovou akcii nyní můžete koupit s 90% slevou!

Potenciální investiční klenot s rostoucími příjmy a inovativní integrací umělé inteligence. Dnes navíc zveřejní nejnovější hospodářské výsledky, které můžou akcii vystřelit vzhůru.

Publikováno
Tuto růstovou akcii nyní můžete koupit s 90% slevou!
Zdroj: depositphotos.com

Občas se stane, že trh nějakou akcii podhodnotí přes její dobré předpoklady a koupě jejích akcií se tak stanou výhodnou investiční příležitostí.

Jednu takovou firmu si dnes představíme. Jedná se o Fiverr International, provozovatele globálního internetového tržiště pro freelancing. 

Fiverr se vrací na výsluní

Po útlumu v letech 2021 – 2023, kdy tržby společnosti rostly pomaleji, se nyní růst tržeb vrací do obvyklých dvojciferných hodnot. Navíc generuje velmi slušný volný cash flow ve výši 18 % tržeb.

Taková čísla se dají očekávat i od dnešní zprávy o výsledcích hospodaření. Analytici předpokládají meziroční růst tržeb ve výši 10 % – tržby za čtvrtletí přes 90 milionů dolarů a zisk na akcii (EPS) ve výši 0,49 dolaru.

Aktuálně se přitom akcie Fiverr obchodují 90 % pod jejich historickým maximem z roku 2021 – tedy dobou, kdy Fiverr vykazoval kvartální tržby mezi 60 až 70 miliony dolarů.

Aktuální vývoj cen akcií Fiverru

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fiverr Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Faktory, které mohou Fiverru pomoci k dalšímu růstu

V loňském roce firma zavedla několik nových služeb, jmenovitě Fiverr Enterprise a Fiverr Pro, které zvýšily její atraktivitu pro velké firmy a tím kupní stranu na jejím tržišti.

Přestože je platforma Fiverru globální, zatím se firma zaměřovala hlavně na americký trh a tak expanze na Evropské a Asijské trhy představuje významnou příležitost růstu.

I na samotném americkém trhu pak má Fiverr velký prostor pro růst. V posledním roce si na domácím hřišti dokázal ukrojit na 4,6 miliard dolarů, ale celkový objem trhu odhaduje vedení na téměř 250 miliard. Důvodem může být, že velká část freelance práce se domlouvá stále offline.

Umělá inteligence jako hrozba i příležitost

Rozvoj umělé inteligence (AI) může být také katalyzátorem, ačkoli by se logicky mohla zdát spíš jako hrozba. Jako u každé příležitosti totiž záleží hlavně na tom, jestli je dobře uchopena.

Fiverr nečeká, jestli ho AI ohrozí, a naopak ji začal sám aktivně využívat.

Fiverr Neo je chatbot s umělou inteligencí, který usnadňuje firmám vyhledání vhodných freelancerů pro jejich projekty.

Rozdělí projekt na jednotlivé kroky nebo subprojekty. Pak na základě zadaných požadavků sám prochází nabídky freelancerů, z nichž vybere ty, kteří se nejlépe hodí na zpracování daných kroků.

Systémy AI navíc stále vyžadují kvalitní vstupy a kontrolu od lidských odborníků, zejména v kreativních oborech, které tvoří většinu podnikání společnosti Fiverr. Proto se také firma snaží etablovat jako prostředník pro služby AI managementu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
8
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Markl Jaroslav

Dobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor. Jaký očekáváte vývoj akcií po zveřejnění hospodářských výsledků, které nedopadly úplně podle očekávání. Doporučili by jste stále nákup akcií nebo spíše ne? Děkuji.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎