Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trumpova sociální síť vstoupila na burzu a akcie obratem vyletěly o 35 % výše!

Sociální síť Truth Social se od pondělí obchoduje na burze. Její úspěch stojí a padá s Donaldem Trumpem a jeho popularitě.

Publikováno
Trumpova sociální síť vstoupila na burzu a akcie obratem vyletěly o 35 % výše!
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Trump Media & Technology Group Corp. v pondělí debutovala na burze Nasdaq a vyvolala značný zájem investorů.

Společnost, která je zodpovědná za platformu Truth Social, byla částečně převzata společností Digital World Acquisition Corp. (DWAC), což jí umožnilo vstoupit na burzu s počáteční cenou akcií blízkou 50 USD a tržní hodnotou přibližně 6,8 miliardy USD.

Truth Social

Trump Media sice nikdy neuvedla počet uživatelů sítě, ale podle odhadů společnosti Similarweb to bylo v únoru zhruba 5 milionů aktivních účtů. Pro srovnání TikTok aktivně využívá 2 miliardy lidí a Facebook má 3 miliardy aktivních účtů – tedy řádově více uživatelů.

Vzhledem k tomu, že je firma nyní veřejně obchodovanou společností, dozvíme se brzy přesná čísla z jejích výsledkových zpráv.

Společnost otevřeně přiznala rizika spojená s její činností včetně vysoké míry neúspěchu nových platforem sociálních médií a rovněž se netají očekáváním pokračujících provozních ztrát v blízké budoucnosti.

Poznámka

Sociální síť byla spuštěna v únoru 2022 po té, co dostal Trump zákaz činnosti od Facebooku a Twitteru. Zákaz byl po čase zrušen, ale Trump se stejně drží jen Truth Social.

Největší hrozby, kterým akcie čelí

Kromě konkurence na poli sociálních médií čelí Trump Media i dalším rizikům. Do jisté míry je pro ni velkým rizikem sám Trump, který bude mít ve společnosti téměř 60% vlastnický podíl.

Vedení společnosti si rizika s tím spojená uvědomuje a uvádí to i v jednom z regulatorních formulářů.

Společnost je velmi závislá na popularitě a přítomnosti Donalda Trumpa.

Pokud by z jakéhokoli důvodu firma ztratila Trumpovu podporu, nebo by on ztratil podporu svých stoupenců, byla by to pro akcie DJT (dříve DWAC) jistě rána.

Bývalý prezident aktuálně figuruje v celé řadě soudních procesů a jejich výsledek bude mít pochopitelně na akcie vliv.

Dalším rizikem podle společnosti bylo, že Trump by jako majoritní akcionář měl právo hlasovat o svých akciích ve vlastním zájmu, což nemusí být vždy v zájmu všech akcionářů obecně.

Navzdory všemu

Přestože společnost vykázala za prvních devět měsíců loňského roku ztrátu 49 milionů USD oproti tržbám ve výši pouhých 3,4 milionu USD a značným nákladům na úroky ve výši 37,7 milionu USD, vzbudila značný zájem drobných investorů.

Mnozí z těchto investorů jsou příznivci bývalého prezidenta Donalda Trumpa, nebo se snaží vydělat na nadšení kolem tohoto podniku, což způsobilo, že se cena akcie v letošním roce před dokončením fúze více než zdvojnásobila.

Zdroj: tradingview.com
Akcie Digital World Aquisition Company od začátku roku
Akcie Digital World Aquisition Corp. od začátku roku

V pondělí akcie vzrostly o 35 %, což naznačuje potenciální atraktivitu pro určité segmenty investorské komunity, zejména pro ty, kteří jsou spřízněni s Trumpovou politickou základnou, nebo pro ty, kteří hledají vysoce rizikové a potenciálně výnosné příležitosti.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎