Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » TOP 2 společnosti nepostradatelné pro vývoj metaverse – stojí za zvážení k nákupu?

TOP 2 společnosti nepostradatelné pro vývoj metaverse - stojí za zvážení k nákupu?

TOP 2 společnosti nepostradatelné pro vývoj metaverse - stojí za zvážení k nákupu?
Zdroj: depositphotos.com

Ve světě investování se rozmáhá nový fenomén, kterým není nic menšího než vyvíjení virtuálního 3D prostředí, které má fungovat zcela nebo paralelně s naším fyzickým světem. Vývojáři si od tohoto 3D světa slibují vznik nového životního prostředí, ve kterém budou moci uživatelé mezi sebou komunikovat nebo provádět veškeré ekonomické, sociální a zábavní aktivity.

Ať to zní sebevíce jako sci-fi, je pravdou, že lidstvo stojí právě přede dveřmi této skutečnosti. V tomto článku si přiblížíme dvě společnosti, jejichž činnost by ve světě metaverse mohla být nepostradatelná, což by jejich akcionářům mohlo přinést zajímavé zisky.

1. Cloudflare – datová logistika

Tato americká společnost vlastní a spravuje datové sítě po celém světě. Výhodou jejich datové logistiky je schopnost ukládat a zpracovávat informace na místech blíže koncovým klientům, což zrychluje datovou výměnu. Díky technologiím Cloudflare dochází ke zpracování datového obsahu mimo centralizované serverové farmy, což v konečném důsledku zlepšuje spolehlivost dat, efektivitu, bezpečnost a rychlost. Tyto vlastnosti budou pro nově vznikající metaverse v budoucnu nezbytné.

Akciový graf společnosti Cloudflare
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Datová síť této společnosti zasahuje již do 250 měst ve více než 100 zemích světa. Odhaduje se, že v současné době se může k této síti ihned připojit 95 % světové populace a to do 50 milisekund! Dalším přínosem, který může tato společnost přinést do metaverse je využívání bezpečnostního řešení, kdy je každý uživatel v síti, nebo mimo ni, několikrát ověřen, než mu bude udělen přístup.

Od svého založení v roce 2016 do prosince roku 2021 akcie společnosti Cloudflare vzrostly o 1 250 %. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 50 % na 172 milionů USD. Díky svému finančnímu modelu, který je 100% založen na předplatném, může tato společnost plánovat svoji budoucnost i rok dopředu. Společnost sice není přímo součástí projektu metaverse, ale nabízí mnohá řešení, která budou potřebná proto, aby se tento virtuální svět stal skutečností.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

2. Roblox – softwarové nástroje

Tato společnost se specializuje na vývoj herního prostředí pro online hry určené dětem. Do povědomí široké veřejnosti se společnost Roblox dostala díky virtuální silvestrovské party Paris Hilton, na jejím virtuálním ostrově Paris World. O této skutečnosti informovala na svém Youtube kanále společnost Reuters.

Toto video ukazuje, jak lze využít softwarové nástroje Roblox, pro vytvoření virtuálního zážitku. Kromě tvorby virtuálních zážitků může společnost Roblox nabídnout projektu metaverse i mladou klientelu. Společnost totiž začátek roku 2021 informovala o tom, že většina uživatelů Roblox je ve věku 13 let. Dále oznámili meziroční nárůst denní aktivity o 31 % na 47,3 milionů uživatelů. Děti strávily hraním jejich her 11,2 miliardy hodin v posledním čtvrtletí roku 2021.

Akciový graf společnosti Roblox
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Růst společnosti Roblox byl zapříčiněn uplatňováním proti pandemických opatření, především těch, která měla za cíl sociální distancování. Děti tak měli tendenci se scházet ve virtuálních prostředích, což vedlo k zlepšení volného peněžního toku společnosti na 629 milionů USD. I přes tento nárůst firma Roblox stále není zisková, což může být i hlavní příčinou akciového poklesu, který nyní zažívá.

Závěr

I přes to, že ani jedna z uvedených společností se právě na projektu metaverse přímo nepodílí, mohou i tak v budoucnu nabídnout zajímavé datové nebo softwarové služby, které jsou nezbytné pro provoz nově vznikajícího 3D virtuálního světa a tím být zajímavou investiční příležitostí. Je však potřeba je nejprve podrobit své vlastní analýza a zvážení souvisejících investičních rizik.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo