Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tohle může změnit všechno! Insider odhaluje detaily lukrativní dohody Applu s Googlem

Publikováno
Tohle může změnit všechno! Insider odhaluje detaily lukrativní dohody Applu s Googlem
Zdroj: Entrepreneur.com

Profesor Chicagské univerzity u soudu překvapivě vypověděl, že Google platí společnosti Apple 36% podíl z příjmů z reklamy na vyhledávání v prohlížeči Safari, což je údaj, který měl být důvěrný. Tato informace, zveřejněná během významného antimonopolního řízení, vyvolala diskuse o finančních důsledcích pro společnost Apple a příležitostech pro konkurenty společnosti Google.

Americké ministerstvo spravedlnosti zpochybňuje status výchozího vyhledávače společnosti Google v zařízeních Apple s tím, že brání hospodářské soutěži, a snaží se takové praktiky zastavit.

Finanční dopady dohody

Finanční analytici spekulují o hodnotě dohody mezi Googlem a Applem, přičemž společnost Bernstein odhaduje roční příjmy společnosti Apple z této dohody na 18 až 20 miliard dolarů.

Tato částka by mohla představovat téměř 7 % celkových příjmů společnosti Apple, které v roce 2023 činily 298 miliard USD. Příjmy výrobce iPhonů ze služeb, které zahrnují příjmy ze smlouvy se společností Google, dosáhly za rok končící 30. září 85 miliard USD.

Výsledek soudního řízení by mohl ovlivnit postavení společnosti Google na trhu a má potenciál prospět jejím konkurentům.

Google, jehož příjmy z reklamy v roce 2022 činily 224,47 miliardy dolarů, argumentoval tím, že zveřejnění podrobností dohody by mohlo poškodit její konkurenční výhodu. Fáze dokazování v soudním řízení skončila a závěrečné řeči se očekávají v květnu 2024.

Konkurenti společnosti Google, jako například Microsoft a DuckDuckGo, dohodu kritizovali a tvrdili, že potlačuje hospodářskou soutěž. Doufají, že vítězství vlády by vedlo k rozšíření možností vyhledávání pro spotřebitele.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎