Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Těžký týden pro Wall Street – Zisky bychom hledali marně

Těžký týden pro Wall Street - Zisky bychom hledali marně

Těžký týden pro Wall Street - Zisky bychom hledali marně
Zdroj: Depositphotos.com

Během minulého týdne se Wall Street zahalila do "smuteční" červené barvy. Rudě svítící týdenní zhodnocení většiny akciových titulů, připomínalo pietní akci, při které si většina investorů mohla zavzpomínat na roky, kdy trhy neustále rostly a kdy se peníze téměř sami množily. Finanční trhy si minulý týden prošly nejvýraznějším propadem za poslední dva roky. V tomto článku se podíváme na nejvíce postižené tržní segmenty a pokusíme se nalézt i vítěze tohoto výrazného propadu.

Relativní výkon segmentů finančního trhu
Relativní výkon segmentů finančního trhu
Zdroj: finviz.com

Páteční seance připomínala výprodej amerických akcií. Nejvíce postiženými tržními segmenty byly Základní materiály, Zdravotní péče a Komunikační služby. Tyto segmenty se propadly o více než 3 % své hodnoty. Celkově se index S&P500 propadl o 6 % za jeden jediný den.

Mezi nejpostiženější patří akcie Newmont, ze segmentu Základní materiály, které se propadly o 12,1 %, nebo například akcie Moderna, které se propadly dokonce o 15,2 %. Nejhorších výsledků za celý týden dosáhl segment Komunikačních služeb, který odepsal více než 7 %. Hlavními poraženými v tomto segmentu byly akcie Netflix, které se propadly o 36,8 % a akcie Roblox, které vykázaly propad 18,9 %.

Akciové trhy tímto výprodejem reagovaly na slova předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella, který naznačil brzké zvyšování úrokových sazeb. I přes výprodej amerických akcií, lze ovšem označit jednoho vítěze.

Korelace měnového páru EUR/USD a akciového indexu S&P500
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Oním pomyslným vítězem je americký dolar, který při náznaku rostoucích úrokových sazeb neváhal a posílil vůči všem hlavním měnovým párům. Situace na finančních trzích minulý týden ukázala, jak je současný akciový trh velmi citlivý na každý neparný náznak negativního fundamentu. Rovněž tento propad mnoha investorům poskytl zpětnou vazbu a nastínil potřebu kvalitní diverzifikace obchodního portfolia a možná i přehodnocení investiční strategie, spíše směrem k ochraně kapitálu, než k maximalizaci zisků.

Závěr

"Rudý pátek" na Wall Street byl pro mnohé investory zdviženým prstem, který signalizoval varování, že koupit akcii ještě neznamená generovat zisk. Tyto časy se zdají být nenávratně pryč a investoři proto budou muset pozměnit své investiční strategie z non-stop ATH na sofistikovanější obchodní přístupy. Vítězem akciového propadu je americký dolar, který díky pozitivním výhledům na zvýšení úrokových sazeb posílil vůči všem hlavním měnovým párům, čímž nabídl investorům jedinečnou možnost hedgingu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo