Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD

Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD

Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD

Tesla je zase žhavým tématem, což není nijak překvapující vzhledem k tomu, že akcie této společnosti budou zalistovány do asi nejdůležitějšího indexu vůbecS&P 500. Spekulovalo se nad tím nejméně dva roky. Konečně se povedlo a držitelé akcií Tesla si určitě mnou ruce.

Kapitalizace společnosti přesáhla 555 miliard dolarů

Akcie Tesla
CZK
USD
EUR
Normal
Logarithmic

Kapitalizace Tesly díky zmíněné zprávě raketově vzrostla a ke konci listopadu přesáhla magických 555 miliard. Určitě pomohlo i relativně nedávné oznámení o rozšíření výroby (ačkoliv free cash flow společnosti je naprosto neodpovídající).

Do trhu se „nalilo“ obrovské množství kapitálu, což je vzhledem k této události vcelku logické vyústění. Každopádně se díky tomu stal Elon Musk druhým nejbohatším člověkem na zeměkouli, takže se ta dlouholetá práce na přesvědčování veřejnosti a amerických politiků vyplatila.

Na prestižních serverech jako je např. foxbusiness, se v návaznosti začalo spekulovat nad budoucí cenou, což je dost často lidově řečeno „vycucané z prstu“. Konkrétně se jedná o částky dosahující 1 000 USD za jednu akcii, což je z aktuální ceny 71% zhodnocení.

Technická stránka trhu

Trh s akciemi Tesly se delší dobu připravoval na ráznější cenový pohyb. Cena tedy nevyletěla pouze kvůli vydané zprávě o zalistování do S&P 500, ale zejména z důvodu, že se na trhu měsíce akumulovalo v rámci zakresleného býčího praporku.

Technická analýza akcií Tesly
Technická analýza akcií Tesly

Šlo to ruku v ruce a kdo získal správné informace, měl dost času nakoupit. Osobně si proto myslím, že rozhodnutí o zalistování v tento čas není žádná náhoda. Všimněte si, že cena byla už v závěru patternu a trh musel brzy rozhodnout, kam se finálně vydá. Ta zpráva byla pouze důležitým impulsem pro breakout.

Cena nicméně po průrazu zběsile roste a zhodnocení činí minimálně přes 37 %. Když vezmeme v potaz i vytvořený gap ze 17. listopadu, tak číslo stoupne na 46 %. Docela slušný výsledek za osm obchodních dní. Ten gap je každopádně problém, protože trh inklinuje k jeho zaplnění – nemusí to být ovšem hned, ale investoři by měli s jeho existencí kalkulovat a brát ho jako riziko.

Dále určitě zaregistrujte bull volume od začátku breakoutu – jak cena roste, nákupní objemy soustavně klesají, což je problém. Pohyb kurzu musí být objemy potvrzen a mimoto je zobchodovaný objem nejrobustnějším tržním faktorem.

Dodatečně bych ještě mohl podotknout, že nákupní objemy jsou v kontrastu dost slabé. Sledujte vývoj objemů v první polovině letošního roku – je to vcelku rozdíl.

Závěrem

Tesla je jednoznačně hrozivě přepumpovaný titul, což láká hlavně hamižné shortaře. I díky nim cena tak rapidně za uplynulá léta vzrostla a vůbec se z toho neponaučili, protože i dnes běžně čtu, zda je dobrý nápad Teslu shortovat na margin.

Na Tesle je příliš silný utprend, takže odhadnout případný vrchol je dost riskantní. Vzhledem k růstu lze brzy očekávat alespoň menší korekci – třeba v podobě stranového pohybu.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 90 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo