Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD

Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD

Tesla překonala kapitalizaci 555 mld. USD
Zdroj: depositphotos.com

Tesla je zase žhavým tématem, což není nijak překvapující vzhledem k tomu, že akcie této společnosti budou zalistovány do asi nejdůležitějšího indexu vůbecS&P 500. Spekulovalo se nad tím nejméně dva roky. Konečně se povedlo a držitelé akcií Tesla si určitě mnou ruce.

Kapitalizace společnosti přesáhla 555 miliard dolarů

Akcie Tesla
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Kapitalizace Tesly díky zmíněné zprávě raketově vzrostla a ke konci listopadu přesáhla magických 555 miliard. Určitě pomohlo i relativně nedávné oznámení o rozšíření výroby (ačkoliv free cash flow společnosti je naprosto neodpovídající).

Do trhu se „nalilo“ obrovské množství kapitálu, což je vzhledem k této události vcelku logické vyústění. Každopádně se díky tomu stal Elon Musk druhým nejbohatším člověkem na zeměkouli, takže se ta dlouholetá práce na přesvědčování veřejnosti a amerických politiků vyplatila.

Na prestižních serverech jako je např. foxbusiness, se v návaznosti začalo spekulovat nad budoucí cenou, což je dost často lidově řečeno „vycucané z prstu“. Konkrétně se jedná o částky dosahující 1 000 USD za jednu akcii, což je z aktuální ceny 71% zhodnocení.

Technická stránka trhu

Trh s akciemi Tesly se delší dobu připravoval na ráznější cenový pohyb. Cena tedy nevyletěla pouze kvůli vydané zprávě o zalistování do S&P 500, ale zejména z důvodu, že se na trhu měsíce akumulovalo v rámci zakresleného býčího praporku.

Technická analýza akcií Tesly
Technická analýza akcií Tesly

Šlo to ruku v ruce a kdo získal správné informace, měl dost času nakoupit. Osobně si proto myslím, že rozhodnutí o zalistování v tento čas není žádná náhoda. Všimněte si, že cena byla už v závěru patternu a trh musel brzy rozhodnout, kam se finálně vydá. Ta zpráva byla pouze důležitým impulsem pro breakout.

Cena nicméně po průrazu zběsile roste a zhodnocení činí minimálně přes 37 %. Když vezmeme v potaz i vytvořený gap ze 17. listopadu, tak číslo stoupne na 46 %. Docela slušný výsledek za osm obchodních dní. Ten gap je každopádně problém, protože trh inklinuje k jeho zaplnění – nemusí to být ovšem hned, ale investoři by měli s jeho existencí kalkulovat a brát ho jako riziko.

Dále určitě zaregistrujte bull volume od začátku breakoutu – jak cena roste, nákupní objemy soustavně klesají, což je problém. Pohyb kurzu musí být objemy potvrzen a mimoto je zobchodovaný objem nejrobustnějším tržním faktorem.

Dodatečně bych ještě mohl podotknout, že nákupní objemy jsou v kontrastu dost slabé. Sledujte vývoj objemů v první polovině letošního roku – je to vcelku rozdíl.

Závěrem

Tesla je jednoznačně hrozivě přepumpovaný titul, což láká hlavně hamižné shortaře. I díky nim cena tak rapidně za uplynulá léta vzrostla a vůbec se z toho neponaučili, protože i dnes běžně čtu, zda je dobrý nápad Teslu shortovat na margin.

Na Tesle je příliš silný utprend, takže odhadnout případný vrchol je dost riskantní. Vzhledem k růstu lze brzy očekávat alespoň menší korekci – třeba v podobě stranového pohybu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo