Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Technologický gigant Alibaba čelí komplikacím: Odštěpení cloudové divize se zastavilo, akcie strmě padají

Publikováno
Technologický gigant Alibaba čelí komplikacím: Odštěpení cloudové divize se zastavilo, akcie strmě padají
Zdroj: cdn.spark.app

Čínská Alibaba zastavila plány na oddělení své divize cloud computingu v hodnotě 11 miliard dolarů. Toto rozhodnutí přispělo k výraznému poklesu ceny jejích akcií na hongkongské burze.

Tento krok, ovlivněný americkými restrikcemi na prodej polovodičů do Číny, prohloubil potíže, kterým čelí čínské technologické akcie v souvislosti s hospodářským zpomalením země a omezenými spotřebitelskými výdaji. Tržby společnosti Alibaba v oblasti e-commerce prodeje rovněž nesplnily očekávání trhu, což dále ovlivnilo důvěru investorů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alibaba Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytici, včetně Alexe Yao z JPMorgan, vyjadřují skepsi ohledně vyhlídek růstu čínského e-commerce sektoru. Zatímco některé technologické společnosti, jako například JD.com a NetEase vykázaly solidní výsledky, širší výkonnost hlavních čínských technologických akcií zůstává nevýrazná. Tyto společnosti pravděpodobně narážejí na strop domácího růstu a zatím nedosáhly významného proniknutí na mezinárodní trh.

Obrat v nedohlednu

Zdálo se, že se regulační prostředí v Číně zlepšuje, když index Hang Seng začátkem letošního roku vykázal výrazný růst. Optimismus se však vytratil a aktuálně se tento čínský index obchoduje na podobné hodnotě jako začátkem roku.

Neočekává se zatím přitom ani obrat. Domácí obchodníci se čínských akcií zbavují a výrazný příliv zahraničních investic se zatím neodehrává.

Navzdory nižšímu ocenění, kdy se technologický index Hang Seng obchoduje s násobkem forwardových zisků výrazně pod svým pětiletým průměrem, doporučují odborníci zachovat opatrnost.

 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.