Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato technologická akcie má potenciál do roka vzrůst o 70 %

Technologie umělé inteligence společnosti SoundHound je na vzestupu, plánuje expanzi na nové trhy a charakterizuje ji působivý finanční růst.

Publikováno
Tato technologická akcie má potenciál do roka vzrůst o 70 %
Zdroj: pixabay.com

V oblasti umělé inteligence (AI) se společnost SoundHound stává pozoruhodným hráčem, který si získává značnou pozornost investorů.

Její prudký růst zdaleka nemusí být u konce, jak naznačují její dobré finanční výsledky i odhady předních analytiků.

Co je SoundHound

Firma vytváří technologii, která “rozumí” některým z našich každodenních konverzací, jako je objednávání v restauraci nebo hlasová komunikace s autem.

Například Hyundai integroval systém rozpoznávání hlasu této společnosti do některých svých vozů a nabízí řidičům možnost ptát se svých vozů na počasí, sportovní přenosy nebo dokonce na to, jak se daří jejich oblíbeným akciím.

A nedávno společnost uvedla, že do konce roku bude systém fungovat ve stovce drive-thru řetězce White Castle.

Kromě automobilového a restauračního sektoru chce SoundHound expandovat i na finanční, zdravotnický a maloobchodní trh, čímž by se její celkový oslovitelný trh mohl do roku 2026 rozšířit na více než 160 miliard dolarů.

SoundHound se odlišuje nejen rozsahem svých ambicí, ale také hloubkou svého technologického příkopu (konkurenční výhody), který je posílen více než 100 patenty chránícími její systém.

Technologie přímo převádí řeč na význam, čímž obchází tradiční procesy převodu řeči na text. To vede k rychlejším a přesnějším reakcím.

Zaměření společnosti na technologii hlasové umělé inteligence vyneslo její akcie v letošním roce na dvojnásobek (v březnu se nacházely dokonce na čtyřnásobku ceny ze začátku roku), což mnohé přimělo zvažovat vhodný okamžik k investici do jejího růstového příběhu.

Vývoj ceny akcií SoundHound od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SoundHound AI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Finanční stránka věci

Model společnosti zatím zahrnuje příjmy z umístění produktů a služeb, ale SoundHound dál zkoumá potenciální provizní systém.

Pokud by například uživatel objednal jídlo z restaurace využívající umělou inteligenci SoundHound z auta, do kterého je také integrována, firma by inkasovala podíl z objednávky.

Z finančního hlediska společnost vykazuje slibné známky růstu, když v posledním čtvrtletí došlo k 80% nárůstu tržeb i upraveného zisku EBITDA.

Zároveň se zdvojnásobil počet předplatných a nevyfakturovaných objednávek, který oproti předchozímu roku dosáhl 661 milionů USD.

Kromě toho společnost oznámila výrazný 50% meziroční nárůst ročního počtu dotazů, který nyní činí 3,5 miliardy.

Poznámka

Je však zásadní poznamenat, že SoundHound je stále v počátečních fázích své růstové trajektorie, čtvrtletní tržby se pohybují kolem 17 milionů USD, což naznačuje, že cesta k ziskovosti je teprve v procesu.

Průměrný odhad Wall Street sice naznačuje, že akcie SoundHound mohou v příštích 12 měsících vzrůst o 70 %, tato prognóza je však podmíněna tím, že si společnost udrží růstovou dynamiku.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎