Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoinové ETF v Brazílii již spravují téměř 100 milionů dolarů. Kdy se dočkáme amerického fondu?

Publikováno
Bitcoinové ETF v Brazílii již spravují téměř 100 milionů dolarů. Kdy se dočkáme amerického fondu?
Zdroj: blockchau.com

Brazilský trh s bitcoinovými fondy obchodovanými na burze (ETF) vzkvétá, přičemž celkový objem spravovaných aktiv (AUM) dosahuje 96,8 milionu dolarů. Lídrem je nyní Nasdaq Bitcoin Reference Price ETF (BITH11) společnosti Hashdex, který ovládá 60 % trhu s AUM ve výši 57,8 milionu USD.

Pro srovnání: největší brazilský ETF, iShares Ibovespa Index (BOVA11), spravuje aktiva o hodnotě 2,41 miliardy dolarů, zatímco iShares BM&FBOVESPA Small Cap (SMAL11) dosahuje velikosti 1,19 miliardy dolarů. Velikost těchto fondů samozřejmě bledne ve srovnání s největším globální burzovně obchodovaným fondem SPDR S&P 500 ETF, který se může pochlubit AUM ve výši 430 miliard USD.

Rostoucí úspěch kryptoměnových spotových ETF v Brazílii je do značné míry způsoben regulačním prostředím, které digitálním aktivům přeje, a rostoucím zájmem institucionálních investorů, jak vysvětlil Marcelo Sampaio, generální ředitel společnosti Hashdex.

Vývoj ceny Bitcoinu za posledních 12 měsíců

V USA se zatím stále čeká na povolení obchodování se spotovým bitcoinovým ETF a na největší světové burze NYSE je povolen pouze obchod s fondy bitcoinových futures.

Brazilie sice nikdy nedosáhne obchodů v takových objemech jako USA, ale tamní úspěch bitcoinových ETF je příznivým signálem všem ostatním burzám, že je o obchodování s těmito fondy velký zájem a jejich prosazení v USA je jen otázkou času.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.