Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Shrnutí toho nejzásadnějšího ze světa Ripplu: Jakou cenu můžeme očekávat v květnu?

Publikováno
Shrnutí toho nejzásadnějšího ze světa Ripplu: Jakou cenu můžeme očekávat v květnu?

Kryptoměna XRP (označována také jako Ripple) vznikla již v roce 2012 za účelem vytvoření online platební sítě, která nabídne uživatelům možnost posílat peníze v reálném čase a bez zbytečných poplatků. Právě proto o něj projevilo zájem více něž 100 světových bank.

Jeho růst však můžeme sledovat i na četných spojeních s firmami ve světě kryptoměn nebo novými projekty, které přináší. V poslední době se toho u Ripplu událo mnoho, a proto vám přinášíme menší shrnutí těch nejdůležitějších událostí. Jak se XRP daří? A jaká bude jeho cena v květnu?

Propojení s Ria Financial Services

Jak už bylo řečeno, Ripple dominuje světu kryptoměn především kvůli jeho četným spolupracím s ostatními firmami. Jednou z nich je i nové spojení s jednou z největších společností zabývající se peněžními převody Ria Financial Services. Ripple tak bude moci využít digitální integrovaný platební Cloud společnosti Ria neboli globální fintechový ekosystém, který jejich partnerům umožňuje narušit tradiční platební prostor.

Jako protislužbu získají zákazníci společnosti Ria přístup a možnost obchodovat na síti Ripplu, který zahrnuje více než 200 finančních institucí po celém světě. Ria obsluhující zákazníky ve více než 155 zemích s více než 377 000 pobočkami po celém světě, chce tímto nabídnout efektivnější platby pro své celosvětové zákazníky, kteří každoročně obchodují s finančními prostředky ve výši 40 miliard dolarů.

Naše recenze kryptoměny XRP

Graf XRP
Změna za 24h
-0,5 %
Aktuální cena
$0,47

Nasdaq představil nový index pro XRP

Od 1. května Nasdaq spustil nový index nazvaný XRP Liquid Index (XRPLX), který představuje trading XRP v reálném čase na Global Index Data Services (GIDS).  XRPLX byl vivinut novozélandskou společností zaměřenou na blockchainová data a jejich výzkum, Brave New Coin (BNC), podle nějž tento krok umožní uživatelům sledovat cenový vývoj XRP tokenů s větší transparentností než předtím.

Podle BNC byl XRPLX vytvořen, aby splnil tržní požadavky na jednotnou, spolehlivou a spravedlivou cenu USD pro XRP, která je zároveň založená na živé a reálné světové obchodní aktivitě. Index navíc vykazuje i tržní cenu, která referuje přesné likviditě XRP.

Jaká bude cena XRP v květnu?

V posledních 3 měsících se Ripple ocitl uvězněn v podmínkách neslučitelných s tradingem, kdy byl schopen vykázat pouze pohyb o –1 %. V porovnání s ostatními 5 top kryptoměnami, které zaznamenaly nárůst přesahující 50 % v posledních 90 dnech, se dá u Ripplu mluvit spíše o zklamání. Navíc Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC) zaznamenaly významný nárůst ceny přes 130 %.

Cena XRP ze začátku května (zdroj: CoinMarketCap)
Cena XRP ze začátku května (zdroj: CoinMarketCap)

Proto na povrch vyplouvá otázka, jak se bude XRP dařit v květnu? Podle analytiků a různých předpovědí má Ripple potenciál vyrůst až o 25 % a dosáhnout úrovně 0,40 USD, což se už začátkem dubna málem povedlo, když XRP dosáhlo ceny 0,3950 USD. Pokud si tedy budou moci kupující i nadále dovolit růst hybné síly a cena XRP/USD se bude pohybovat kolem 0,37 USD, dá se očekávat tlak, který by cenu mohl posouvat dál. Jednoduše tedy vše teď závisí především na chování kupujících.

Jaký je váš názor na růst Ripplu? A co od něj očekáváte v tomto měsíci? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Cryptobuh

Další shit web, co se snaží prizivovat na odkazech. Přestaňte spamovat skupiny!!

Redakce Finex

Dobrý den, Cryptobože. Rádi se o tom pobavíme, máte-li nějakou konstruktivní zpětnou vazbu. :-) Již roky se webové stránky Finex snažíme dělat co nejlépe umíme a proto, pokud máte nějaké výtky, si je rádi poslechneme a eventuelně na chybách zapracujeme. Díky předem za Váš další komentář.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.