Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Shein po odmítnutí v USA zkusí vstoupit na burzu v Londýně

Shein, čínský gigant rychlé módy, oznámil plány na IPO v Londýně po neúspěšných pokusech vstoupit na americký trh. Společnost nyní čelí složitému procesu získávání souhlasu od čínských regulačních orgánů.

Shein po odmítnutí v USA zkusí vstoupit na burzu v Londýně
Zdroj: depositphotos.com

Shein, internetový prodejce rychlé módy s kořeny v Číně, podal žádost o vstup na londýnskou burzu.

Společnost původně požádala o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v USA loni v listopadu.

Nevole amerických zákonodárců ji však přiměla ke změně strategie.

K primární veřejné nabídce dojít nakonec nemusí

IPO v Londýně ještě není zdaleka jisté. Společnost se nadále snaží získat souhlas čínských regulačních orgánů, což jejím ambicím na veřejném trhu přidává další vrstvu komplikací.

Shein, který byl založen v Číně, vyvinul značné úsilí, aby se přetransformoval na globální subjekt. V roce 2021 tak přemístil své sídlo do Singapuru.

Přesto jeho dodavatelský řetězec zůstává převážně v Číně a nutnost souhlasu Pekingu s uvedením na veřejný trh podtrhuje potenciální vliv čínské vlády na operace a data společnosti.

V květnu deník The Wall Street Journal informoval, že společnost Shein zvažuje vstup na burzu v Londýně poté, co americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) stanovila, že její vstup na burzu v USA bude přijat pouze v případě, že bude žádost veřejná.

Odborníci poznamenali, že tento požadavek je neobvyklý, protože společnosti obvykle podávají žádosti důvěrně, aby ochránily citlivé provozní a finanční informace během regulačního přezkumu.

Výkonný předseda společnosti, Donald Tang, ale tvrdil, že snaha o vstup na burzu je vedena spíše touhou po transparentnosti než potřebou kapitálu.

“Většina společností se snaží vstoupit na burzu z důvodu likvidity,” řekl Tang deníku The Wall Street Journal.

My se snažíme vstoupit na burzu, abychom přijali kontrolu a veřejný dohled.

S americkou burzou to firma nevzdala

Navzdory přesunu do Londýna zasvěcené zdroje uvádějí, že Shein stále doufá ve vstup na americkou burzu.

Společnost se katapultovala na americký módní trh během pandemie COVID-19. Zaujala spotřebitele rychlým přijímáním nejnovějších trendů za bezkonkurenční ceny.

Tento raketový vzestup představoval pro americké prodejce módy velkou výzvu, když se snažily konkurovat obratnosti a cenám Sheinu. Jak se rozšiřovala působnost společnosti na americkém trhu, rostly i její snahy o vstup na burzu.

Společnost se aktivně snažila získat podporu amerických zákonodárců a maloobchodního sektoru, ale s omezeným úspěchem. Několikrát se pokusila vstoupit do Národní maloobchodní federace, největšího obchodního sdružení v tomto odvětví, ale byla neustále odmítána.

Proč Spojené státy Shein nechtějí

Američtí zákonodárci se stále více obávají vlivu, který by společnosti s vazbami na Čínu mohly mít na americkou ekonomiku.

Navíc jsou tu obvinění z nucené práce v dodavatelském řetězci a na to, že společnost využívá výjimku z amerického daňového práva známou jako de minimis.

de minimis

Toto ustanovení umožňuje balíčkům v hodnotě nižší než 800 USD obejít dovozní cla a přísný celní dohled, který zahrnuje prověřování zásilek, aby se do země nedostalo zboží ze zakázaných oblastí.

Po podání žádosti o IPO v USA se jejich nedůvěra ještě zintenzivnila. Někteří federální a státní úředníci vyzvali americkou SEC, aby vstup na burzu zablokovala.

Tvrdili, že činnost společnosti porušuje americké zákony zakazující dovoz výrobků vyrobených v čínské oblasti Sin-ťiang. V této oblasti je vláda obviňována z páchání genocidy na etnické skupině Ujgurů.

Shein přiznal, že jeho dodavatelský řetězec zahrnuje materiály ze zakázaných oblastí. Společnost však tvrdí, že v odstraňování těchto materiálů ze svých výrobků překonala průměr v odvětví.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.