Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pytel s NFT je na roztrhnutí! Mohou být čínské společnosti pomyslnou rozbuškou?

Publikováno
Pytel s NFT je na roztrhnutí! Mohou být čínské společnosti pomyslnou rozbuškou?
Zdroj: burzovnisvet.cz

Trend NFT už je pěkných pár měsíců na vzestupu. Zároveň do odvětví vstupují velké společnosti. Některé mediální zdroje hovoří o šílenství. Podle investiční společnosti Sino Global Capital sektor rapidně roste a to převážně v Číně.

Fakt, že velké asijské společnosti jako Alibaba, agentura mediálního obsahu VSG, velká internetová firma NetEase, ByteDance, což je provozovatel platformy TikTok, oznámily podíl na trhu s NFT, je toho důkazem.

Západní společnosti nezaostávají

Největší provozovatel platebních systémů na světě, společnost Visa, nedávno oznámila svoji pozici a nákup předmětu z populární kolekce NFT. Byl jím CryptoPunk č.7610 za 150 000 $. Společnost se domnívá, že tato aktiva představují průnik kultury a obchodu. Podle dat z webu OpenSea můžeme vidět, že firma má ve sbírce NFTs např. Zombie Baby, Wife Collection, HDPunks, Bastard Forks, Lord Kek a další.

Vyjádření k nákupu na twitteru:

Začátek nákupní horečky

Doteď byl trh s NFT částečně tažen retailovými investory s vidinou rychlého zbohatnutí. Mileniáloví investoři zase utráceli velké peníze s pocitem vlastnictví luxusních věcí.

Situace se otočila a výše zmíněné společnosti by mohly odstartovat další masivní vlnu adopce, což by znamenalo posun NFT jako takových do nového stádia naprostého nákupního šílenství.

Jednou z nich je akvizice CryptoPunks od zakladatelů velkých společností, jako jsou Cai Wensheng, zakladatel Meitu, Feng Bo, zakladatel Dragonfly Capital a další. Web Bitcoinist uvádí, že zmínění nakoupili tato aktiva v hodnotě přesahující 1 725 ETH, což je v přepočtu přes 6 mil. $.

Zdroj: pngio.com
Pytel s NFT je na roztrhnutí! Čína odstartovala novou éru.
Společnost Meitu

Spoluvlastnictví a frakcionalizace

Tato funkce by mohla být jedním z motorů, který do odvětví přiláká nové obchodníky. Platformy se snaží využít frakcionalizaci populárních kolekcí NFT k získání dalších uživatelů. Tímto stylem mohou zákazníci vlastnit pouze jeho část a nemusí kupovat hned celé NFT za obrovské sumy.

Poznámka

Stejný princip dnes funguje například u akcií a roboadvisorů – do služby odešlete peníze a ta za vás nakoupí pouze zlomek akcie dané firmy.

Nové kolekce a iniciativy

Projekt nesoucí název CryptoPunk Couple, experiment vytvořený s cílem udělat z Punků pár, získal značný kapitál od retailových investorů. Podle zdrojů projekt vybral již 400 ETH.

Bývalý generální ředitel společnosti BitMEX, Arthur Hayes, nedávno v příspěvku poznamenal, že trh NFT by mohl pomoci zlepšit umělecký průmysl snížením transakčních nákladů, omezením zprostředkovatelů a oslovením širšího publika.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.