Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč bude tento týden opět klíčový pro americké akcie! Na co se připravit?

Projevy představitelů Fedu, zprávy o americkém sektoru bydlení, maloobchodních tržbách a několik výsledkových zpráv. To vše nabídne zkrácený týden.

Proč bude tento týden opět klíčový pro americké akcie! Na co se připravit?
Zdroj: depositphotos.com

Ve středu se v USA slaví Juneteenth, tedy Den nezávislosti černochů. Trhy tak budou uzavřené a obchodní týden zkrácený. I tak nabídne řadu důležitých zpráv.

Investoři budou pozorně sledovat projevy několika představitelů Federálního rezervního systému po rozhodnutí o úrokových sazbách z minulého týdne a aktualizované ekonomické prognózy, aby získali náhled na budoucí trajektorii inflace a úrokových sazeb.

Projevy nabídnou investorům bližší pohled na současné ekonomické podmínky a postoj Fedu k inflaci.

Vystoupí guvernérka Fedu, Lisa Cooková, prezident filadelfského Fedu, Patrick Harker, prezidentka dallaského Fedu, Lorie K. Loganová, prezident richmondského Fedu, Tom Barkin, prezident kansaského Fedu, Alberto Musalem, a prezident chicagského Fedu, Austan Goolsbee.

Vzhledem k nedávným zprávám naznačujícím klesající trend inflace by tyto komentáře mohly být klíčové. Investory zajímá zejména to, zda je Fed připraven začít brzy snižovat úrokové sazby, což by mohlo výrazně ovlivnit dynamiku trhu.

Trh s bydlením

Trh s bydlením bude tento týden pod intenzivním drobnohledem v souvislosti se zveřejněním několika klíčových ukazatelů. Ve středu bude zveřejněn index trhu s bydlením, který měří důvěru stavitelů domů.

Ve čtvrtek budou následovat údaje o zahájených stavbách domů a v pátek o prodejích stávajících domů.

Tyto ukazatele jsou klíčové pro posouzení stavu sektoru bydlení, zejména vzhledem k vysokým sazbám hypoték, které tlumí prodeje.

Kromě toho v úterý poskytnou další pohled na tento sektor zprávy o výsledcích hospodaření hlavních stavitelů domů Lennar a KB Home. Na začátku letošního roku společnost KB Home oznámila pokles tržeb a zisků, přičemž investoři budou pozorně sledovat, zda tento trend bude pokračovat.

Další významné finanční výsledky

Přestože se jedná o lehčí týden v kalendáři výsledkové sezóny, významné výsledkové zprávy chybět nebudou.

Poradenská firma Accenture zveřejní své výsledky poté, co v minulém čtvrtletí snížila svůj výhled. Společnost vyvýjí úsilí o integraci umělé inteligence (AI) do svých produktů, což by mohlo být v budoucnu hlavním motorem růstu.

Své hospodářské výsledky má ve čtvrtek oznámit také řetězec obchodů s potravinami Kroger. V minulém čtvrtletí Kroger vykázal dobré výsledky, přestože čelil regulačním problémům v souvislosti s navrhovanou fúzí se společností Albertsons.

Investoři budou očekávat aktuální informace o této fúzi a o výsledcích společnosti v konkurenčním maloobchodním prostředí.

CarMax, největší maloobchodní prodejce ojetých automobilů v USA, oznámí své výsledky v pátek. Tato zpráva nabídne cenné informace o maloobchodním trhu s automobily, který zažívá výkyvy v důsledku měnících se preferencí spotřebitelů a ekonomických podmínek.

Klíčové ekonomické údaje

V kalendáři je i několik důležitých ekonomických údajů, které poskytnou komplexní pohled na současnou ekonomickou situaci v USA.

V pondělí bude zveřejněn průzkum Empire State Manufacturing Survey. Následovat budou předběžné údaje o maloobchodních tržbách za květen, údaje o průmyslové výrobě a využití kapacit za květen a v úterý podnikové zásoby za duben.

Ve čtvrtek budou zveřejněny počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti za týden končící 15. června a údaje o zahájených stavbách bytů za květen. Tyto ukazatele budou pečlivě sledovány, aby bylo možné posoudit zdraví trhu práce a aktivitu stavebního sektoru.

V pátek bude zveřejněn předběžný kompozitní index nákupních manažerů (PMI) S&P Global za červen, prodeje existujících domů za květen a předstihové ekonomické ukazatele USA za květen.

Pondělí Empire State Manufacturing Survey, Projevy prezidenta Filadelfského Fedu, Patricka Harkera, a guvernérky Federálního rezervního systému, Lisy D. Cook; Výsledky: La-Z-Boy
Úterý Pokročilé maloobchodní tržby (květen), Průmyslová výroba a využití kapacit (květen), Obchodní zásoby (duben), Projevy prezidentky Dallaského Fedu, Lorie K. Logan, prezidenta Richmonského Fedu, Toma Barkina, prezidenta Kansas City Fedu, Alberta Musalema, a prezidenta Chicagského Fedu, Austana Goolsbeeho; Výsledky: Lennar, KB Home
Středa Svátek Juneteenth National Independence Day – trh uzavřen; Index trhu s bydlením (červen)
Čtvrtek Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 15. června), Zahájení výstavby (květen), Projevy prezidenta Richmonského Fedu, Toma Barkina; Výsledky: Accenture, Kroger, Darden Restaurants, Jabil
Pátek S&P Global flash composite U.S. PMI (červen), Prodeje stávajících domů (květen), Přední ekonomické ukazatele USA (květen); Výsledky: CarMax

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.