Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přetahovaná mezi Microsoftem a Applem! Která firma je momentálně nejhodnotnější na světě?

Microsoft krátce předstihl Apple na pozici nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti. Souboj technologických gigantů na trhu pokračuje.

Publikováno
Přetahovaná mezi Microsoftem a Applem! Která firma je momentálně nejhodnotnější na světě?
Zdroj: depositphotos.com

Microsoft a Apple bojují o titul nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti. Na začátku čtvrtečního obchodování Microsoft krátce předstihl Apple, ale do uzavření trhu si Apple první místo vybojoval zpět.

Souboj o prvenství na trhu se odehrává v období, které je pro akcie Apple nesmírně náročné. Potíže společnosti začaly ohlášeným meziročním poklesem tržeb tchajwanské společnosti Foxconn, která je zodpovědná za montáž iPhonů.

K tomu se přidaly zprávy deníku The New York Times, podle nichž americké ministerstvo spravedlnosti připravuje proti společnosti Applu antimonopolní řízení, které by mohlo být zahájeno později v průběhu roku.

Nejistota kolem společnosti se dále projevila v krocích investičních analytiků, neboť Barclays a Piper Sandler snížily hodnocení akcií a tržní kapitalizace Applu klesla o ohromné částky.

Soupeření mezi společnostmi Microsoft a Apple není novinkou

Microsoft již dříve předstihl Apple na pozici nejhodnotnější veřejné společnosti v letech 2018 i 2021, poté však Apple jako první firma na světě dosáhla tržní kapitalizace ve výši 3 bilionů dolarů. Od té doby ho předstihla jen na krátkou dobu ropná firma Saudi Aramco.

Včera se ale situace změnila. Akcie Microsoftu totiž ve středu uzavřely o 0,5 % výše takže tržní hodnota činila 2,859 bilionu dolarů. Během čtvrtka ještě o 2 % vzrostly, čímž se hodnota Microsoftu na krátko dostala na hodnotu 2,903 bilionu dolarů.

Na začátku čtvrtečního obchodování po drobném středečním propadu přitom byla tržní kapitalizace Applu na úrovni 2,886 bilionu dolarů a byl tedy na chvíli “až druhý”.

Vývoj ceny akcií Apple a Microsoft za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Někteří analytici tvrdí, že je to logické vyústění situace, kdy Applu klesají prodeje nových telefonů a Microsoft si buduje dobrou pozici ve velmi dynamickém a lukrativním odvětví kolem AI a cloud-computingu. Očekávají, že se taková událost bude opakovat čím dál častěji, až se Microsoft na pozici nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti udrží nastálo.

Ať už se tak stane nebo ne, bude závod mezi těmito dvěma technologickými giganty jistě zajímavé sledovat.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎