Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Potenciální bankrot kryptoměnové úvěrové služby BlockFi? Přijde Binance na pomoc?

Potenciální bankrot kryptoměnové úvěrové služby BlockFi? Přijde Binance na pomoc?

Potenciální bankrot kryptoměnové úvěrové služby BlockFi? Přijde Binance na pomoc?
Zdroj: wsj.com

Kauza společnosti FTX se šíří celým trhem a bere s sebou vše, čeho se jen v posledních letech dotkla. Bohužel, když začne padat první kostička domina, zbytek následuje.

Po relativně nedávném problému se službou Celsius tu dnes máme další kryptoměnovou úvěrovou společnost, která se zdá v ohrožení – tentokrát se jedná o BlockFi.

Napojení BlockFi na burzu FTX

Kdyby bylo BlockFi čistě nezávislou společností bez vazeb na FTX, pravděpodobně by se nic hrozného nedělo. Naneštěstí je ale realita pravý opak. Jak to vlastně začalo?

V červnu 2022 se firma BlockFi dostala do problémů. Aby situaci vyřešila, získala platforma 250 milionů dolarů od burzy FTX, obě firmy následně navázaly partnerství. V případě problému mělo BlockFi otevřenou cestu k půjčce až 400 milionů dolarů od FTX.US. Jako kdyby toho nebylo málo, mluvilo se dokonce o odkoupení celé společnosti BlockFi za 240 milionů dolarů. Nicméně cena nebyla pevně stanovena. Vše se jevilo v pořádku, avšak poslední dny ukázaly, že základy nejsou až tak pevné, jak se zdály.

Ještě 8. listopadu BlockFi ujišťovalo zákazníky, že je vše v pořádku – turbulence v kryptoměnovém světě údajně neměly mít na fungování platformy žádný vliv.

10. listopadu firma na svém Twitteru dokonce prohlásila, že se situace na trhu v žádném případě nedotkne výběrů prostředků ze služby.

O 12 hodin později ale přišel nepěkný šok – služba všechny výběry napevno zablokovala. Důvodem je údajně nestabilita na trhu, při které platforma nemůže fungovat tak, jak jsou zákazníci standardně zvyklí. Zákaz výběrů je dle platformy jednoduše pro jejich dobro a ochranu.

Bude BlockFi další obětí kryptoměnové zimy 2022?

Další informace zatím nejsou potvrzené. Na internetu však kolují zvěsti o tom, že bude BlockFi podávat vyhlášení bankrotu. Zpráva se objevila den po tom, co společnost veřejně odmítla, že by byla většina jejích prostředků držena na burze FTX.

"Zvěsti o tom, že bychom drželi většinu prostředků na burze FTX, jsou nepodložené a špatné. Je ale pravda, že jsme byli s firmou FTX a dalšími napojenými společnostmi silně provázáni. Konkrétně jde například o pohledávky vůči Alameda Research, některá aktiva skutečně držená na FTX a nevybrané úvěrové možnosti s FTX.US."

Situace bude mít pravděpodobně vliv i na pracovníky. Zaměstnanci byli informováni o závažnosti stavu, k propouštění však přistoupeno dosud nebylo. Do hry by se také mohla znovu vložit největší kryptoměnová burza na světě, Binance, s nabídkou pomoci. Vzhledem k jejich nedávnému opuštění navrhnutého obchodu s FTX to ale není nic jistého.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo