Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pokoří Nvidia Amazon? Je to pouze otázka času!

Akcie společnosti Nvidia v roce 2024 prudce vzrostly o 40 % díky rostoucí poptávce po čipech pro umělou inteligenci. Překoná společnost technologické giganty Amazon a Alphabet?

Publikováno
Pokoří Nvidia Amazon? Je to pouze otázka času!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia, přední výrobce čipů pro umělou inteligenci, zažívá pozoruhodný růst na akciovém trhu i v roce 2024, když její akcie vzrostly o impozantních 40 %.

Tento vzestup je umocněn optimistickou zprávou od analytiků z Morgan Stanley, kteří zvýšili cílovou cenu akcií na 750 dolarů. Zpráva informuje, že poptávka po umělé inteligenci stále roste, což přináší společnosti konkurenční výhodu na trhu.

Morgan Stanley zdůrazňuje, že vývojáři umělé inteligence se potýkají s mnohaměsíčními čekacími lhůtami na procesory Nvidia – i když se čekací lhůty se pomalu zkracují.

Díky tomuto růstu se její tržní kapitalizace vyhoupla na úctyhodných 1,731 bilionu dolarů.

Vývoj ceny akcií Nvidia od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Nvidia na cestě do TOP 5

Díky tomu je firma nyní v žebříčku tržní kapitalizace těsně za Amazonem, který drží s hodnotou 1,771 bilionu dolarů páté místo mezi všemi veřejně obchodovanými společnostmi.

Naposledy přitom měla Nvidia vyšší tržní kapitalizaci než Amazon v roce 2002. Na dohled je svou hodnotou i Alphabetu (1,815 bilionu dolarů), který je aktuálně 4.

Nejnovější vzestup Nvidie reflektuje dynamiku současného trhu s technologiemi a důležitou roli umělé inteligence.

Microsoft, který do umělé inteligence masivně investuje a integruje ji do svých produktů, nedávno předstihl Apple a stal se nejhodnotnější společností na světě.

Žebříček nejhodnotnějších společností na světě

1. Microsoft 3,076 bilionu
2. Apple 2,924 bilionu
3. Saudi Aramco 1.981 bilionu
4. Alphabet 1,815 bilionu
5. Amazon 1,771 bilionu
6. Nvidia 1,731 bilionu

Jediný titul z TOP 5, který nepatří do umělou inteligencí poháněného technologického sektoru je Saudi Aramco, největší ropná společnost na světě.

Ta má tržní kapitalizaci lehce pod 2 biliony dolarů, nicméně více než 90 % této společnosti je pevně vlastněno vládou Saúdské Arábie a méně než 2 % jejích akcií je dostupných k obchodování pro investory.

Nvidia tedy nyní stojí na prahu historického momentu, kdy může předstihnout hned dva z největších hráčů na trhu. Její růst je známkou síly technologického průmyslu a vzrůstající důležitosti umělé inteligence ve světě.

Bude zajímavé sledovat, jaké výsledky a trendy přinese čtvrtletní report, který společnost zveřejní 21. února.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎