Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Playboy se po devíti letech vrací na burzu! Jak to bude probíhat?

Playboy se po devíti letech vrací na burzu! Jak to bude probíhat?

Po dlouhých devíti letech budou moct investoři opět investovat do akcií Playboye. K jeho návratu mu pomůže akvizice se společností Mountain Crest Acquisition, jejíž akcie jsou v současnosti zalistované na americké burze Nasdaq.

Jak bude jeho návrat probíhat a má i po tolika letech stále co nabídnout?

Hodnota Playboye by se po návratu na burzu měla vyšplhat na 381 milionů dolarů

Známá společnost Playboy, kterou proslavilo nejen notoricky známé logo králíka, se po devíti letech vrací na akciové trhy. Ty opustila v roce 2011 poté, co ji její zakladatel Hugh Hefner s pomocí společnosti Rizvi Raverse odkoupil za 207 milionů dolarů do svého soukromého vlastnictví.

Zakladatel Playboye Hugh Hefner. Zdroj: Esquire.com

Playboy ke svému opětovnému vstupu na burzu využije akvizici se specializovanou společností Mountain Crest Acquisition. Namísto zdlouhavého procesu a papírování okolo vydání IPO, tak bude možné jeho akcie obchodovat ihned po provedení akvizice pod tickerem “PLBY” na americké burze Nasdaq.

CEO Playboye Ben Kohn se na konferenci pro investory vyjádřil takto: “Playboy je velký! Jedná se o značku, kterou není v současnosti možné nahradit. Alespoň ne s mezinárodními tržbami dosahujícími 3 miliardy dolarů a působením ve více jak 180 zemích.

Ve výsledku tak Playboy obdrží 23,9 milionů akcií s hodnotou 10 dolarů za kus. V návaznosti na to společnost Mountain Crest souhlasila i s převzetím nesplaceného dluhu ve výši 142 milionů dolarů, což ohodnocení celé společnosti zvýší na 381 milionů dolarů.

Playboy však chce předejít i případnému zředění akcií, čehož docílí nákupem 700 tisíc akcií Mountain Crest s cenou 6,35 dolaru na akcii.

Pandemie ukončila vydávání tištěné verze Playboye

Playboy se proslavil především vydáváním svého stejnojmenného časopisu. Ten spatřil světlo světa v roce 1953, kdy jeho úplně první číslo ovládla ikona padesátých let Marilyn Monroe.

Pandemie koronaviru a stále větší tlak ze strany online platforem s obsahem pro dospělé však donutily Playboy ukončit jeho vydávání v tištěné podobě.

Poznámka

Svoji největší slávu tak tato ikonická značka zaznamenala především v 60. a 70. letech. Má ale šanci udržet si svůj růst i v následujícím desetiletí?

S problémy se společnost potýkala už od roku 2008, kdy začala být většina obsahu pro dospělé dostupná zadarmo na internetu. Největší nátlak Playboy zaznamenal v roce 2016, načež se rozhodl přestat zveřejňovat snímky nahých žen a prohlásil je za “passé”.

Playboy stále má co nabídnout!

Playboy působí na trhu již od roku 1953, přičemž poprvé byly jeho akcie zalistovány na newyorské burze v roce 1971. Tímto způsobem chtěl získat dostatek financí na svoji expanzi do dalších druhů podnikání například v podobě nočních klubů nebo hotelů.

Playboy se v současnosti zaměřuje především na podnikání v sexuálním wellness, prodeji erotického zboží, oblečení a kosmetiky. Své produkty navíc nabízí nejen online, ale i ve více jak 10 tisících maloobchodů po celém světě. Podle Kohna by Playboy mohl v tomto roce zvýšit své tržby o více jak 68 %, z čehož by přibližně 40 % růstu mělo přinést již zmíněné sexuální wellness.

K tomuto růstu má pomoci i loňská akvizice se společností Yandy.com obchodující s dámským spodním prádlem a doplňky. Ve výsledku tak společnosti toto spojení přineslo více jak 2,5 milionu nových zákazníků. Klíčová je však pro společnost i expanze na čínský trh, kde očekává největší růst.

“Naše mise je jasná. Chceme vytvořit kulturu, kde všichni lidé mohou dosáhnout potěšení. Klíčovými pilíři této mise jsou svoboda projevu, rovnost, osobní svoboda a míra potěšení a zábavy v našich životech, které jsou v historii celé společnosti zakořeněny více jak 67 let,” prohlásil Kohn na konferenci.

Důležité je pro společnost přilákat více zákazníků i z řad mileniálů a generace Z. Právě proto navazuje spolupráci s mladými a známými tvářemi jako je Kylie Jenner, Lizzo, Tarana Burke, ale i například Travis Scott. Popularitu se Playboy snaží získat i veřejným bojem za občanská práva, rasovou rovnoprávnost, práva LGBTQ+ komunity a legalizaci konopí.

A jaký je váš názor na akcie Playboye? Budete do nich investovat? Napište nám svůj názor do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin

Jako sorry ale nevidím dôvod prečo investovať do Playboya. Čo môže ponúknuť aby sa cena akcií zvyšovala?? Myslím, že lepšie je investovať do Virgin Galactic.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. To už je samozřejmě otázka na posouzení samotných jednotlivých investorů. :-) Na druhou stranu je třeba zmínit, že se jedná o dlouhé roky zaběhlou a známou společnost, která je méně riziková, než třeba Vámi zmíněný Virgin Galactic. Vysoká stabilita a stále vyplácené dividendy jsou také jednou z možných strategií jednotlivých investorů.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.