Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Photon Energy čelí poklesu tržeb o 45,7 % očekává také nižší roční zisky

Publikováno
Photon Energy čelí poklesu tržeb o 45,7 % očekává také nižší roční zisky
Zdroj: coindesk.com

Energetická společnost Photon Energy reportovala své výsledky za třetí kvartál letošního roku. Výnosy v uplynulém čtvrtletí činily 19,225 milionu EUR, celoročně by pak měly dosáhnout rozmezí 75–80 milionů EUR.

Vykázané výnosy znamenají meziroční pokles o 45,7 %. Meziročně evidovala společnost také pokles provozního zisku EBITDA o 84,9 % na 1,917 milionu EUR. Krom toho Photon Energy reportovala čistou ztrátu ve výši 2,15 milionu EUR. Ve stejném období před rokem přitom vygenerovala zisk přesahující 6 milionů EUR.

Podle společnosti byly výsledky negativně ovlivněny především vyššími úrokovými výdaji, které meziročně vzrostly o 17,9 % na 2,831 milionu EUR.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PEN Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Roční výhled

Na základě výsledků za třetí kvartál management společnosti uvedl, že původní výhled ze srpna tohoto roku nemusí být ve všech ohledech dodržen. Společnost nyní očekávaná dosažení výnosů v rozmezí 75–80 milionů EUR oproti původním 110 milionům.

Výhled na úrovni EBITDA ve výši 10 milionů EUR pak bude dodržen v případě, že zakázky v Polsku budou uzavřeny ještě ve čtvrtém kvartále tohoto roku. Pro připomenutí, společnost celoroční výhled snižovala již v předchozím kvartále a to ze 150 miliónů EUR na úrovni výnosů, a z 29 milionů EUR na úrovni EBITDA.

Co vlastně Photon Energy dělá?

Photon Energy je progresivní společnost specializující se na řešení v oblasti obnovitelné energie, zejména solární energie. Funguje tak, že navrhuje, konstruuje a staví solární elektrárny, a nabízí komplexní škálu služeb od vývoje projektů po dlouhodobý provoz a údržbu.

Jejich obchodní model se zaměřuje na využití fotovoltaické technologie k výrobě čisté, udržitelné elektřiny, a to jak pro komerční, tak pro rezidenční sektory. Kromě instalačních služeb se Photon Energy také zabývá prodejem a leasingem solárních systémů, čímž nabízí klientům flexibilní možnosti.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎