Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AKTUALIZOVÁNO: Pepe končí? Podezřelé chování vývojářů může značit opuštění projektu

Publikováno
AKTUALIZOVÁNO: Pepe končí? Podezřelé chování vývojářů může značit opuštění projektu
Zdroj: watcher.guru
Aktualizace 09:00

Po 2 týdnech od poslední zprávy prolomil tým kolem tokenu Pepe mlčení a v nejnovějším tweetu ubezpečil obchodníky, že zbývající prostředky v rukou vývojářů jsou v bezpečí a nechystá se jejich prodej.
 
Tweet dále hovoří o neshodách uvnitř týmu, které vyústily v odeslání 16 bilionů PEPE na burzy. Tři členové, kteří byli označeni jako “egoističtí a chamtiví”, už tým netvoří, ten se tak nyní skládá jen z jednoho nebo dvou členů vyhlížejících pro zelený meme token skvělou budoucnost.

Cena žabího memetokenu Pepe (PEPE) klesla za poslední den o téměř 20 % v reakci na nedávné změny v multisig peněžence a nové převody tokenů, které podnítily obavy z opuštění projektu ze strany jeho vývojářů. Cena kryptoměny se po těchto událostech propadla a nyní činí $0,00000069.

Miliony dolarů v kryptoměně Pepe ve čtvrtek zaplavily burzy, když na ně vývojáři tohoto memecoinu poslali 16 bilionů PEPE, což je přibližně 3,8 % celkové zásoby kryptoměny. Data ukazují, že Pepe v hodnotě 8,2 milionu USD byl odeslán na OKX, 6,5 milionu USD na Binance a 434 tis. USD na Bybit, zatímco dalších 400 tis. USD bylo převedeno na neznámou peněženku.

Zdroj: safe.global
Majitelé multisig peněženky převedli 16 bilionů PEPE

Po převedení 16 bilionů tokenů Pepe na burzy provedli vývojáři kuriózní změnu v multisig peněžence týmu, která k dnešku stále obsahuje Pepe v hodnotě 10 milionů USD. Podle dat Etherscanu stačí nyní k uskutečnění transakcí z této peněženky pouze 2 z celkových 8 podpisů místo původních 5 z 8.

Tato velmi neobvyklá akce představovala vůbec první případ, kdy byla z této multisig peněženky, ve které vývojáři drželi okolo 6,9 % všech tokenů, odeslána transakce.

K oficiálnímu vyjádření vývojářů prozatím nedošlo, což nemusí být pro investory dobré znamení. Poslední tweet na oficiálním účtu Pepe na platformě X (dříve Twitter) byl zveřejněn 12. srpna a s tím, co vývojáři plánují, nijak nesouvisel.

Cena Pepe od ATH klesla již o více než 80 %. Známější memetokeny Shiba Inu (SHIB)Dogecoin (DOGE) ztratily dokonce už přes 90 % své hodnoty od ATH. Memecoiny si i přes aktuální značné ztráty udržují svou fanouškovskou základnu a začínají do svých projektů integrovat NFTs i metaverse.

Investice do memecoinů může být díky jejich velmi vysoké volatilitě opravdu zajímavá jízda. Mnoho takových kryptoměn vydrží pouze velmi krátkou dobu. Je tak na zvážení každého z nás, zda chcete riziko s tím spojené podstupovat.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎