Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Obří úspěch Worldcoinu. Nová registrace každých 8 sekund a miliony zájemců

Obří úspěch Worldcoinu. Nová registrace každých 8 sekund a miliony zájemců
Zdroj: theblock.co

V rozvíjejících se ekonomikách, jako je Keňa nebo Chile, zaznamenává nová kryptoměna Worldcoin (WLD) velký úspěch. Skenování očí vám vydělá 25 tokenů WLD, což je dle aktuální tržní ceny přibližně 42 USD. Nám se to nemusí zdát jako převratná částka, v rozvojových zemích je tomu naopak.

Podle Worldcoinu si již více než 200 000 Chilanů nechalo naskenovat oční duhovky pomocí kontroverzních Orbů (v překladu koule nebo bulva). Lidé se v případě Worldcoinu dělí na dvě hlavní názorové skupiny. Jedni projekt kritizují pro jeho zásahy do soukromí a možné zneužití získaných údajů, pro ostatní je to ale jen trocha peněz za nic a nevadí jim své biometrické údaje poskytnout. Argumentují tím, že jiným společnostem své osobní údaje také dávají a tady za to alespoň dostanou zaplaceno.

Zdroj: screenrant.com
Proces skenování duhovky pomocí zařízení Orb

Například Carlos Santibañez, 29letý Chilan z města Llanquihue, si nechal naskenovat oční duhovky hlavně ze zvědavosti. Tehdy neměl token žádnou peněžní hodnotu. Od té doby však Carlos získal více než 150 USD v tokenech WLD. V rozhovoru poukazoval na fakt, že do Worldcoinu investovali a podporují jej známí investoři, což Carlos bere jako záruku dobrého směřování projektu. “Když jsem viděl, že Worldcoin je tak velký projekt, nechtěl jsem zůstat stranou,” řekl.

Carlos ještě upozornil na něco, co kritici Worldcoinu často přehlížejí: “Po troše čtení jsem zjistil, že jejich sběr dat je méně invazivní než to, co dělají jiné společnosti,” řekl, “to mě přimělo k myšlence, že na těch informacích alespoň něco vydělám.”

Cena krytoměny Worldcoin od svého spuštění 6 týdnů klesala až na úroveň 0,97 USD za token. V posledních 3 týdnech se ovšem vyhoupla o téměř 100 % a peněžní odměna za registraci tak znova narostla.

25letý chilský student Javier Santelices zase vysvětlil, že navzdory tomu, že zastává skeptické názory vůči kryptoměnám, prošel kolem stánku a rozhodl se Wolrdcoin vyzkoušet: “Nikdy jsem kryptoměnám moc nerozuměl, ale rozdávaly se tam peníze, tak proč ne?” Pokračoval vyjádřením souhlasu se Santibañezem ohledně toho, že jiné společnosti data svých uživatelů také sbírají.

Další jihoamerická země Argentina zaznamenala jednoho srpnového dne novou registraci každých 8 sekund. V africké Keni místní média hlásila více než 350 000 registrací. V Keni minimální mzda sotva přesahuje 100 USD měsíčně a pro místní obyvatelstvo je tedy takové přilepšení opravdu významné. Keňské úřady ovšem již zakázaly provoz Worldcoinu s obavami o ochranu soukromí obyvatelstva.

Vzhledem k velkému zájmu o registraci v těchto zemích se u Orbů často tvoří velké fronty.

V Chile se kontroverzní projekt Worldcoin zatím nesetkal s rozsáhlými regulacemi i navzdory obrovskému počtu lidí, o kterých společnost tvrdí, že se již zaregistrovali. Země je známá pro svou ekonomickou svobodu, stojí také v čele rozvoje umělé inteligence v regionu a umístila se na prvním místě v latinskoamerickém indexu umělé inteligence.

Dá se předpokládat, že Worldcoin bude i nadále zažívat velký úspěch v rozvojových zemích. Cenový vývoj bude nadále ovlivněn počtem nově registrovaných lidí v projektu, kterých je aktuálně dle oficiálních stránek Worldcoinu přes 2 330 000. O jakkoliv kontroverzní kryptoměnu se jedná, nelze ji upřít úspěch. Jistě bude velmi zajímavé sledovat, v co se Worldcoin vyvine a zda se potvrdí obavy s kryptoměnou spojené.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Na Finexu nejčastěji píšu o aktuálním dění ve světě kryptoměn, které sleduji a nikdy mě nenudí. Studuji bakalářský obor Národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zálibu nacházím v participaci ve dvou univerzitních spolcích ve kterých píšeme články související s aktuálním děním na univerzitě nebo pořádáme přednášky a debaty předních českých i světových politiků.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.