Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Telefónica O2 se chystá na další odkup svých vlastních akcií. Kdy k němu dojde?

Publikováno
Telefónica O2 se chystá na další odkup svých vlastních akcií. Kdy k němu dojde?

Již delší dobu panuje nejistota o tom, zda telekomunikační společnost O2 zahájí další odkup svých vlastních akcií. Po shromáždění valné hromady se však blízká na lepší časy a vypadá to, že v několika dalších týdnech společnost přejde k tak dlouho očekávané třetí fázi odkupu akcií O2.

Dojde doopravdy k zpětnému odkupu?

Nejistota ze strany obchodníků k O2 je na místě. Valná hromada totiž v roce 2017 odsouhlasila odkup akcií, ke kterému došlo až o rok a půl později. Takže i teď kolují určité obavy o tom, zda k odkupu skutečně dojde v čas, který valná hromada stanovila.

Třetí program by tedy měl začít 1. ledna 2020 a trvat až do 8. prosince stejného roku. Můžeme tedy jen doufat, že vše půjde podle plánu a k odkupu dojde ve stanoveném termínu.

Další otázkou je, co O2 udělá se odkoupenými akciemi. Podle všeho by se však mohla opakovat situace, kdy společnost nechala odkoupené akcie zrušit.

To by znamenalo, že by se počet vydaných akcií snížil pod 300 milionů a zisk firmy by se rozdělil mezi menší množství akcií, což by uvítal nejeden akcionář. Pro někoho je to samozřejmě dobrá zpráva a pro někoho naopak.

O2 zbývá k odkupu ještě více než 3,24 milionů akcií

Momentálně bude odkup akcií pokračovat do 13. prosince tohoto roku. Během listopadu O2 celkově odkoupila akcie v hodnotě více než 7,1 milionu korun za průměrnou cenu 218,80 Kč. Stejný zůstal i limit odkupu vlastních akciích, který stojí na nezměněných 4 %.

V současné době má tedy společnost vyčerpáno přibližně 3 % z limitu s 9,167 miliony akcií v hodnotě více než 2,3 miliardy korun. Telekomunikačnímu obrovy tedy k odkupu zbývá ještě 3,24 milionů akcií, přičemž podle dalších stanovených norem bude moci denně odkoupit maximálně něco málo přes 15 tisíc akcií do ceny 297 Kč za kus.

Kde obchodovat akcie O2?

Máte chuť spekulovat na cenu akcií? Akcie O2, ale i další české nebo zahraniční akcie můžete obchodovat u ověřeného českého brokera XTB.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Listopad byl druhým nejúspěšnějším měsícem v roce

Celkově byl měsíc listopad druhým nejúspěšnějším měsícem tohoto roku na Pražské burze cenných papírů s nárůstem indexu PX o 2,48 %.

Nejvíce se dařilo akciím Avastu a na druhém místě se umístily již zmíněné akcie O2. V jeho závěsu pak stály akcie Philip Morris s růstem na 14 500 Kč. Naopak indexu PX pohoršily například akcie ČEZu s 20měsíčním minimem a akcie TMR.

Líbil se vám tento článek?
30
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.