Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » NFT se objeví i na Instagramu, jakou budou mít funkci?

NFT se objeví i na Instagramu, jakou budou mít funkci?

NFT se objeví i na Instagramu, jakou budou mít funkci?
Zdroj: Hitc.com

Pokud si říkáte, že trend non-fungible tokenů (NFT)má za sebou velký boom a teď už tento segment čeká pouze úpadek, jste pravděpodobně na omylu. Ať už patříte mezi příznivce nebo odpůrce NFT, nemůžete přehlížet fakt, že se spektrum jejich využití rychle rozrůstá. Tentokrát ve vší parádě. Gigant sociálních sítí, Meta, chce do Instagramu přidat funkci týkající se NFT.

Mark Zuckerberg, generální ředitel společnosti Meta, během konference SXSW potvrdil, že digitální sběratelské předměty se na sociální síti brzy objeví.

"Pracujeme na tom, aby se NFT na Instagramu objevily v nejbližší době," řekl Mark Zuckerberg.

Jaká bude role NFT?

Ačkoliv Zuckerberg přesně nedokázal popsat technickou stránku věci a nezmínil, jakou roli non-fungible tokeny sehrají na platformě, mezi řečí prozradil, že předměty se bude možné pochlubit a případně přímo na Instagramu mintovat další.

V úterním projevu Zuckerberg rovněž uvedl, že NFT by jednoho dne mohly hrát roli v případném metaversu společnosti.

"Oblečení, které má váš avatar v metaversu na sobě, může být v podstatě mintováno jako NFT, což by znamenalo možnost ho nosit mezi různými místy. Je tu hromada technických záležitostí, které je třeba vyřešit, než vše bude opravdu bezproblémové," řekl.

Tým Mety již dříve projevoval zájem o digitální sběratelské předměty, přičemž vrcholný manažer Instagramu, Adam Mosseri, uvedl, že společnost tuto technologii aktivně zkoumá. Podle Financial Times společnost doufá, že do své kryptoměnové peněženky Novi přidá i NFT.

Peněženka Novi

Meta začala peněženku Novi poprvé testovat během minulého roku v listopadu, kdy spustila malý pilotní projekt týkající se zpřístupnění možnosti rodinným příslušníkům posílat finanční prostředky přes hranice v USA a Guatemale.

"Provádíme pilotní projekt, abychom otestovali základní funkce a provozní schopnosti v oblasti péče o zákazníky a dodržování předpisů," napsal šéf platebního oddělení.

Ihned po oznámení se směrem na Metu snesla vlna kritiky od zákonodárců USA, kteří společnost kritizovali pro rozsah skandálů obklopující firmu a správu kryptoměnové služby. Podle senátorů Metě nelze svěřit správu platebního systému nebo digitální měny, když se ukázalo, že jeho stávající schopnost řídit rizika a zajistit bezpečnost spotřebitelů je zcela nedostatečná.

Instagram nebude jediný

Instagram ve smyslu angažovanosti na poli NFT nebude jediný. Oblíbené platformy sociálních sítí, včetně Twitteru nebo Redditu, již integrovaly funkce spojené s digitálními sběratelskými předměty do svých platforem. Další giganti v oblasti médií, jako je YouTube nebo Disney, rovněž učinily značný pokrok v integraci funkcí okolo NFT, metaverse a WEB 3.0 do svých nabídek.

Graf zobrazující rozdíl mezi WEB 2.0 a jeho pokročilejší verzí WEB 3.0
Rozdíl mezi WEB 2.0 a jeho pokročilejší verzí WEB 3.0
Zdroj: theblockresearch.com

Situace na trhu NFT

Ačkoliv aktivita na trhu digitálních sběratelských předmětů výrazně poklesla z maxim, občas se objeví zajímavý nákup nebo informace. Například před měsícem se do klubu vlastníků kolekce Bored Ape Yacht Club přidal Justin Bieber. Za postavičku NFT číslo #3001 zaplatil 500 ETH, což představuje částku 1,3 milionu dolarů.

Graf s týdenními prodeji NFT dle kategorií
Týdenní prodeje NFT dle kategorií
Zdroj: theblockresearch.com

Výše na grafu můžeme vidět týdenní prodeje NFT dle kategorie umění a hraní. Zatímco během dubna minulého roku jsme se mohli těšit z milionu prodaných kusů za týden, v březnu stávajícího roku aktivita výrazně klesla. S tím souvisí i rekordně nízké poplatky na síti Etherea. Nicméně, větší angažovanost firem by mohla prodeje akcelerovat a non-fungible tokeny by tak opět předvedly svoji sílu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,6%
Cena
$21 360
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2%
Cena
$1 222
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,11%
Cena
$239,7

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo