Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nelegální finanční obchody představují více než 10násobek české ekonomiky. Kde se podvádí nejvíce?

Nedávný výzkum, který představila společnost Nasdaq, odhalil ohromující množství nelegálních finančních aktivit: Naléhavá výzva k nápravě?

Publikováno
Nelegální finanční obchody představují více než 10násobek české ekonomiky. Kde se podvádí nejvíce?
Zdroj: depostiphotos.com

Výsledky výzkumu, které představila společnost Nasdaq, odhalují ohromující množství nelegálních finančních prostředků v rámci globálního finančního systému.

V roce 2023 prošlo finančními sítěmi po celém světě přes 3 biliony dolarů nelegálních finančních prostředků (10,6násobek velikosti české ekonomiky). Číslo poukazuje na zásadní výzvy, kterým finanční odvětví čelí v boji proti trestné činnosti a při udržování ekonomické integrity.

Jak zatočit s nelegálními penězi?

Podle zprávy společnosti Nasdaq k nelegálním finančním obchodům nejvíce přispěl obchod s drogami (782,9 miliardy dolarů) a obchod s lidmi (346,7 miliardy dolarů). 485,6 miliardy dolarů pak činí celková ztráta v důsledku bankovních a jiných finančních podvodů.

Adena Friedmanová, generální ředitelka společnosti Nasdaq, během svého projevu na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu zdůraznila naléhavou potřebu spolupráce při řešení finanční kriminality.

Průzkum mezi 209 odborníky na boj proti finanční kriminalitě navíc naznačuje, že uváděné údaje mohou představovat pouze zlomek skutečného rozsahu nelegální činnosti.

Velikost nezákonných finančních aktivit je obtížné přesně vyčíslit vzhledem k neohlášeným nebo neodhaleným trestným činům v rámci současného finančního systému.

Friedmanová volá po partnerství veřejného a soukromého sektoru pro účinný boj proti podvodům a trestné činnosti a zdůrazňuje potřebu spolupráce a sdílení informací mezi finančními institucemi a orgány činnými v trestném řízení.

Proč Nasdaq bije na poplach?

Společnost Nasdaq koupila v roce 2020 za 2,75 miliardy dolarů společnost Verafin, která se zabývá softwarem pro boj s finanční kriminalitou. Tržby této společnosti ve třetím čtvrtletí 2023 vzrostly oproti předchozímu roku o 29 %. Softwarová firma úspěšně získala nové klienty z řad malých a středních bank a rozšířila své služby u stávajících klientů.

Brendan Brothers, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Verafin, byl následně jmenován vedoucím nově zřízené jednotky Nasdaq pro boj s finanční kriminalitou.

Vytvoření nových pojistek a odhalení skulin v bezpečnosti je jejich hlavním úkolem. Analytik společnosti JPMorgan Michael Cho poznamenal, že společnost Verafin získala velký podíl na trhu a vytlačila většinu interních systémů finančních institucí.

S vývojem finančního prostředí je role burz, jako je Nasdaq, při poskytování nástrojů a podpoře partnerství stále důležitější. Řešení finanční kriminality nejen chrání integritu globální ekonomiky, ale také zajišťuje bezpečnost a důvěru spotřebitelů a podniků ve finanční systém.

Výzkum společnosti Nasdaq a úspěch řešení společnosti Verafin nejen naznačují, že technologie a spolupráce budou stát v popředí úsilí o ochranu finančního systému před nezákonnými aktivitami, ale také, že ochrana finančních trhů je úspěšným podnikatelským záměrem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎