Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4+4 nejvíce předražené a nejvíce podceňované akcie z konce roku 2020

Publikováno
4+4 nejvíce předražené a nejvíce podceňované akcie z konce roku 2020
Zdroj: depositphotos.com

Americký akciový trh se po jarním 30% propadu nevídaně zotavil. Široký tržní index S&P 500 tak v roce 2020 nakonec připsal na hodnotě 14 %, technologický index Nasdaq se překonával ještě více a zaznamenal nevídané 40% zhodnocení.

Technologické akcie tak do značné míry táhly rovněž výkonnost širokého tržního indexu. Díky této nerovnováze můžeme na trhu nalézt hned několik velmi předražených a naopak také velmi podceňovaných akcií. Které jsou ty nejzajímavější?

Od těchto akcií se raději držte dál

Někteří investoři se snad domnívají, že akcie mohou pouze růst. Pokud byste prováděli své investice v dubnu 2020, možná by řada investorů souhlasila. Za normálních okolností se však očekává, že jednotlivá průmyslová odvětví budou střídavě růst i klesat. To nakonec vede k oddělení zrna od plev, kdy zájem investorů vzbuzují pouze kvalitní podniky.

Rostoucí příliv peněz na americký akciový trh však zvedl některé lodě mnohem výše než je zdrávo, ale i přesto jsou investoři ochotni je nakupovat. Nevídaně vysoké ceny je nezastavily.

Nebylo by překvapením, kdybychom u následujících akcií v nejbližší době viděli výraznou korekci ceny.

1. Tesla

Logo Tesla
Logo Tesla

Tesla je jednou z nejnovějších akcií v indexu S&P 500 a také jednou z nejvíce vážených. Akcie rostly od dubna vzhůru, a tak se může výrobce elektromobilů momentálně pochlubit tržní kapitalizací přesahující 600 miliard dolarů.

Cena akcií Tesla se nyní pohybuje na více než 1300násobku ročního zisku, což ji řadí mezi nejvýše hodnocené tituly benchmarkového indexu. I jeho průměrné ohodnocení u dalších akciových titulů je v současnosti vysoko nad dlouhodobými normami, ale přesto se nachází „pouze“ na hodnotě 40.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Genuine Parts

Logo Genuine Parts
Logo Genuine Parts

Společnost Genuine Parts nemusí být každému příliš známá, neboť se chlubí tržní kapitalizací pouze 14 miliard dolarů. Distributor náhradních dílů pro automobily v USA, Kanadě a Mexiku je však aktuálně obchodovaný za 662násobek ročního zisku.

To je opět výrazně nad úrovní jakéhokoliv dlouhodobého normálu. Společnost navíc v posledních měsících spíše přešlapuje na místě, když se aktuální cena akcií Genuine Parts nachází stále hluboko pod loňskými maximy.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GPC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Welltower

Logo Welltower
Logo Welltower

Welltower, který je REIT fondem se zaměřuje na nákup nemovitostí určených pro seniory a lékařská zařízení. V roce 2020 se akciím společnosti příliš nedařilo. Stále se obchodují výrazně pod svým maximem. Přesto se ocenění Welltower rovná 206násobku zisku společnosti.

I přes benefit v podobě pravidelně vyplácené dividendy se tak momentálně zdají akcie Welltower velmi předražené, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že průměrné ohodnocení indexu S&P 500 je pětinové.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Welltower Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Snowflake

Logo Snowflake 
Logo Snowflake

Společnost nabízející cloudové služby vstupovala na burzu až v září 2020. A možná jste zaznamenali, že se v rámci IPO angažoval i Warren Buffett. Věštec z Omahy však nakupoval akcie Snowflake za cenu 80 dolarů. Akcie přitom už první den obchodování zakončily s cenou na 253 dolarech. Aktuálně se obchodují za více než 320 dolarů.

Růst ceny akcií Snowflake byl tedy velmi prudký.

Společnost o hodnotě přesahující 100 miliard dolarů doposud nevykázala žádný zisk ani tržby, nelze ji tedy ocenit podle konvenčních oceňovacích měřítek. Investoři, kteří dávají přednost investování před spekulací, by tak měli důkladně zvážit, zda se odhodlají k investici do tohoto poskytovatele softwaru.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Snowflake Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kvalitní akcie, které se netěší přílišnému zájmu investorů

Pokud jste investorem, kterého odradili ceny výše zmíněných společností, možná byste raději zauvažovali o investici do titulů, které se nyní krčí v koutě.

Čas ukáže skutečný potenciál podhodnocených akcií.

Pojďme se podívat na 4 podhodnocené akcie ze 4 různých sektorů, které stojí za bližší studium.

1. American International Group

Logo American International Group
Logo American International Group

AIG je přední světový poskytovatel pojišťovacích a finančních služeb působící ve 130 zemích světa. Pojišťovna nabízí svým individuálním i institucionálním klientům jednu z nejrozsáhlejších nabídek úrazového a životního pojištění na světě. Kromě toho AIG globálně poskytuje důchodové a finanční služby či správu aktiv.

Momentálně se akcie American International Group obchodují 25 % pod historickými maximy za 14násobek ročního zisku.

Poznámka

Vyhlídky AIG jsou však optimistické. Končící pandemie by měla zajistit, že pojistníci opět začnou pravidelně platit své pojistné za úrazové a životní pojištění a vrátí akcie AIG opět na vzestupnou trajektorii.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AIG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Duke Energy

Logo Duke Energy
Logo Duke Energy

Jedna z největších holdingových energetických společností ve Spojených státech se stále obchoduje pod svými předpandemickými hodnotami. Společnost mimo jiné provozuje i rostoucí portfolio aktiv na výrobu obnovitelné energie rozmístěné po celých Spojených státech.

Akcie Duke Energy se aktuálně obchodují za 18násobek svých zisků. Akcie veřejných služeb byly v posledních 10 letech považovány za nadhodnocené, ale zdá se, že koronavirová pandemie výrazně přispěla k racionalizaci cen v tomto odvětví. Duke Energy navíc vyplácí solidní dividendu, která z dlouhodobého hlediska odmění investory hledající hodnotu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DUK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. VMware

Logo VMware
Logo VMware

Akcie společnosti VMware jsou velmi trendy od začátku letošního léta. Často jsou porovnávány s konkurentem Salesforce.com. Salesforce pomáhá podnikům pracovat se zákazníky prostřednictvím svého CRM systému a využitím cloudových technologií.

VMware je však základem celého cloudového prostředí a napomáhá podnikům co nejvíce využívat cloudových technologií v jakémkoliv zařízení. Investoři hledající více katalyzátorů růstu určitě potěší aktivity společnosti v oblasti 5G sítí.

Momentálně se akcie společnosti obchodují za 29násobek zisku, což by se mohlo zdát na první pohled jako vysoká cena, průměr odvětví se ovšem rovná dvojnásobku. Společnost kromě toho nedávno odhalila velmi pozitivní hospodářské výsledky. Podniky, které nabízejí software jako službu (SaaS) jsou mezi investory velmi oblíbené, protože SaaS přináší poskytovateli opakované a předvídatelné tržby.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie VMware Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Molson Coors

Logo Molson Coors
Logo Molson Coors

Defenzivní akcie mohou obecně přinášet investorům poměrně zajímavou hodnotu a přesně tím jsou i akcie Molson Coors. Výrobce alkoholických nápojů momentálně vykazuje cenu na úrovni 10násobku svých zisků, což je výrazně méně než konkurenti, kteří i přes výrazný propad v letošním roce hlásí v průměru 28násobek.

Po skličujícím roce 2020 společnost očekává, že v příštích dvou letech dojde k růstu ziskovosti o 58 %. Vyšší příjmy by tak měly logicky vyústit v růst ceny akcií. Akcie Molson Coors se navíc aktuálně obchodují s výraznou slevou, když zaostávají o přibližně 30 % za maximem roku 2020. To přináší investorům dostatek prostoru pro případný růst, jakmile odezní pandemie koronaviru.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TAP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jaký je váš názor na tyto akciové tituly? Investujete do některého z nich? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.