Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Možná jste o ní ani neslyšeli, ale tato akcie z indexu S&P 500 roste rychleji než Nvidia!

Akcie společnosti Constellation Energy prudce rostou a překonávají i technologického giganta Nvidii. Její impozantní růst vyvolává pozornost.

Publikováno
Možná jste o ní ani neslyšeli, ale tato akcie z indexu S&P 500 roste rychleji než Nvidia!
Zdroj: depositphotos.com

Vedle velkého příběhu společnosti Nvidia, která díky svým čipům pro umělou inteligenci (AI) bezuzdně roste, se tiše prosazovaly i akcie Constellation Energy. Vyšplhaly se na rekordní úroveň a dokonce předstihly svého technologického kolegu.

Zprávy o cenách akcií se v poslední době nejvíce soustředí na společnosti zabývající se umělou inteligencí a technologiemi. Akcie výrobce čisté energie Constellation Energy však roste ještě rychleji a v únoru byla nejvýkonnějším titulem v indexu S&P 500.

Srovnání s Nvidií

Akcie společnosti Constellation Energy vzrostly v posledním únorovém týdnu o působivých 25 %, čímž završily pozoruhodný 37,1% zisk za měsíc únor. Tento nárůst následoval po úterním rekordním jednodenním zisku 16,9 %, který následoval po zprávě o výsledcích hospodaření za čtvrté čtvrtletí.

Poznámka

Přestože zisk a tržby společnosti nedosáhly očekávání Wall Street, výhled zisku na rok 2024 překonal prognózy, což vyvolalo nadšení investorů.

Od svého oddělení od Exelon Corp. 19. ledna 2022 akcie Constellation Energy prudce vzrostly o více než 300 % a za dva roky tak fakticky zečtyřnásobily svou hodnotu.

Pro srovnání, akcie společnosti Nvidia zaznamenaly také výrazný nárůst, když za stejné období vzrostly o více než 200 %.

Porovnání růstu Constellation Energy a Nvidia za poslední 2 roky

Aktuální cena
Změna
Constellation Energy / CEG
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání

Tržní kapitalizace firmy činí 53,4 miliardy USD, což nejsou ani 3 % mnohem větší Nvidie, jejíž aktuální hodnota je téměř 2 biliony USD.

Constellation Energy je však největším americkým výrobcem “bezuhlíkové” energie. Portfolio společnosti zahrnuje pestrou směsici jaderných, větrných, solárních a vodních zdrojů.

Prognóza dalšího vývoje

Analytička společnosti KeyBanc Capital, Sophie Karp, zaujala k akciím Constellation býčí postoj a stanovila cílovou cenu na 190 USD.

Karpová je však nejoptimističtější z 12 analytiků oslovených společností FactSet, kteří se touto akcií zabývají.

Růstový příběh Constellation Energy se opírá o dobrý politický rámec a příznivé trendy.

Jako klíčovou součást růstového příběhu Constellation Energy uvádí stávající daňové úlevy na výrobu jaderné energie, které podle ní přetrvají i po letošních prezidentských volbách v USA.

To staví Constellation Energy do pozice jednoho z prémiových infrastrukturních titulů, který nabízí investorům klid uprostřed volatility, která je často spojována s akciemi založenými na technologiích a umělé inteligenci.

Vzestup Constellation Energy slouží jako připomínka toho, že inovace a růst mohou přicházet i z tradičních odvětví, zejména pokud se orientují na udržitelnost a využívají politické prostředí ve svůj prospěch.

Investoři to, zdá se, chápou, protože čistá energie se stává nejen otázkou odpovědnosti k životnímu prostředí, ale také zajímavou investiční příležitostí ve vyvíjejícím se tržním prostředí.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎