Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volných 25 tisíc korun? Tři investice, které dávají smysl

Leží vám na spořicím účtu volné peníze a nejste spokojeni s jejich zhodnocením? Zauvažovat můžete i o akciovém investování.

Publikováno
Máte volných 25 tisíc korun? Tři investice, které dávají smysl
Zdroj: depositphotos.com

Na začátku nového roku je situace na akciovém trhu nejistá. Přestože historický trend akciového trhu je vzestupný, ne všechny hlavní indexy dosáhly v roce 2023 nových výšin. Index Dow Jones Industrial Average překonal své předchozí uzavírací maximum, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq Composite stejného milníku zatím nedosáhly.

Tato rozdílnost představuje jedinečnou příležitost pro investory s dlouhodobou perspektivou a volnou hotovostí. Absence nových maxim u některých indexů naznačuje potenciální výhodné investiční příležitosti.

V době, kdy většina online brokerských společností zrušila poplatky za obchodování a požadavky na minimální vklad, může být i nižší částka jako 25 tisíc korun, dobrou investicí. O jakých akciích můžete uvažovat?

1. Visa

Jednou z takových akcií může být Visa, gigant v oblasti zpracování plateb. Obchodní model společnosti je ze své podstaty cyklický, protože se výdaje během recese obvykle snižují. Historie odolnosti společnosti Visa a typicky krátkodobá povaha recesí však naznačují, že jakýkoli pokles by mohl být pouhým výkyvem na její dlouhodobé růstové trajektorii.

Dominantní postavení společnosti Visa v oblasti zpracování plateb podtrhuje její 53% podíl na objemu nákupů v síti kreditních karet v roce 2021. Expanze společnosti do regionů s nedostatečným bankovnictvím představuje dlouhodobou růstovou příležitost, která by mohla udržet její dvouciferný růst zisku.

Strategické rozhodnutí společnosti vyhnout se poskytování úvěrů ji navíc chrání před přímými dopady nesplácených úvěrů, což umožňuje rychlejší zotavení po poklesu. Akcie společnosti Visa se obchodují za 23násobek budoucího ročního zisku (forward P/E ratio) a v příštích pěti letech se očekává téměř 14% roční růst zisku.

Aktuální vývoj ceny akcií Visa

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Johnson & Johnson

Zdravotnický konglomerát Johnson & Johnson (J&J) je další akcií, která si zaslouží pozornost. Přestože v roce 2023 nedosáhla ve srovnání s hlavními akciovými indexy lepších výsledků, a to zejména kvůli obavám ze soudních sporů, nelze provozní stabilitu J&J přeceňovat.

Defenzivní pozice společnosti v sektoru zdravotní péče zajišťuje stabilní poptávku po jejích produktech a službách. Finanční sílu společnosti dokládá její úvěrový rating AAA od agentury Standard & Poor’s a značné hotovostní rezervy.

S budoucím poměrem P/E ve výši 14,6, který je nejnižší za posledních deset let, se akcie Johnson & Johnson jeví atraktivně zejména pro investory, kteří jsou ochotni odhlédnout od krátkodobých nejistot.

Aktuální vývoj ceny akcií Johnson & Johnson

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JNJ Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. PayPal

A konečně společnost PayPal vyniká jako lídr v oblasti finančních technologií (fintech). Společnost samozřejmě čelí výzvám včetně zvýšené konkurence a inflačních tlaků. Navzdory těmto nepříznivým faktorům však PayPal prokázal odolnost a jeho klíčové ukazatele výkonnosti, jako je celkový objem plateb, nadále rostou.

Přechod k digitálním platbám je stále v počáteční fázi a rostoucí zapojení uživatelů společnosti naznačuje její zářnou budoucnost. Akcie společnosti PayPal jsou aktuálně historicky levné a mohou investorům nabízet atraktivní vstupní bod, pokud tak sami uznají za vhodné.

Aktuální vývoj ceny akcií PayPal Holdings

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
28
13

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎