Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Kryptoměny] Analýza 26. 8. 2023 – Bitcoin na 35 tis., nebo 20 tis. USD?

Publikováno

Ahoj tradeři, v posledním týdnu jsme viděli velmi silnou volatilitu na cenách většiny kryptoměn. V posledním článku jsme shrnovali, že longové pozice na futures burzách byly absolutně resetované potom, co proběhla likvidační kaskáda o objemech přes 850 milionů USD.

Typicky pokud máme přítomný trend a dojde k vymazání pákových pozic, jde často o dobrou příležitost pro vstup do tohoto trendu. Na Bitcoinu (BTC) sledujeme dlouhodobě uptrend s targetem kolem 35 tis. USD, takže tento pohyb by seděl přesně do tohoto obrázku jako potenciální skvělá nákupní příležitost.

Týdenní graf

Když se ale díváme čistě na graf, je to jako vždy složitější. BTC byl zamítnutý z předchozího swing high na 31 tis. USD a jediné podstatné low pro uptrend je nyní 19 500 USD.

S/R levely Bitcoinu
S/R levely Bitcoinu

Z hlediska supportů se již více než týden pohybujeme na posledním kousku týdenního supportu (25 925 USD) a jak bylo zmíněné v posledním článku, aby mohli mít býci naději pro odraz, nesmí pod touto úrovní Bitcoin uzavřít týdenní svíci. Pokud by ji zde uzavřel, můžeme očekávat propad na support 23 tis. USD.

Denní graf

Z krátkodobého pohledu graf tvoří pravděpodobně minimálně lokální dno a očekával bych tedy odraz k zóně 27 200 až 28 000 USD a případně 29 000 až 29 300 USD. Toto jsou velmi podstatné rezistence a je možné je využít pro hedging v případě, že na ně trh bude reagovat.

Pokud by zde BTC opravdu byl odmítnutý, míříme na zmíněné supporty k 23 tis. USD. Při překonání 29 700 USD je možné považovat korekci za ukončenou a pokračovat k 35 tis. USD.

Platné scénáře Bitcoinu
Platné scénáře Bitcoinu

Závěr

Pohyb dolů, který proběhl v minulém týdnu, byl neočekávaný a to, že na supportech cena již tak dlouho stagnuje, pro býky není dobré znamení. Ačkoliv očekávám odraz, budu velmi pozorně sledovat reakci na cenové úrovně 27 tis. a 29 tis. USD pro případné short/hedge pozice vzhledem k možnému propadu na 23 tis. USD.

Tak jako tak, stále platí, že hlavní týdenní trend je nahoru, k 35 tis. USD, dokud nám nedokáže opak (19 500 USD je invalidace). Případné propady z mého pohledu tedy vylepšují potenciální zisk na obchodech ve směru hlavního trendu.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.