Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Koupí Strnad amerického výrobce munice za necelé 2 miliardy dolarů?

CSG se snaží o akvizici americké zbrojařské firmy. Nákup by významným způsobem ovlivnila renomé a důležitost holdingu i českého zbrojního průmyslu.

Publikováno
Koupí Strnad amerického výrobce munice za necelé 2 miliardy dolarů?
Zdroj: wikimedia.org

Michal Strnad, vůdčí postava v rodinném zbrojařském podniku Czechoslovak group (CSG), se chystá k nákupu americké společnosti Kinetic Group, což by mohlo představovat zásadní zlom v historii české firmy.

Před deseti lety převzal vedení CSG, která začala skupováním sovětské vojenské techniky určené k sešrotování a později k renovacím. Nyní je na prahu transakce, která by mohla firmu proměnit v klíčového hráče na globálním trhu s obrannými technologiemi.

Akvizice za 2 miliardy dolarů

31letý Michal Strnad, který převzal vedení firmy od svého otce, se stal klíčovou postavou v rozvoji CSG. Pod jeho vedením firma zaznamenala rapidní růst, zejména v období ruské invaze na Ukrajinu, kdy se firma podílela na dodávkách vojenské techniky do této země.

Nyní se snaží získat kontrolu nad Kinetic Group, což by představovalo důležitý krok pro expanzi firmy na trhu se střelivem. Společnost Kinetic Group, dříve známá jako Sporting Products, je významným výrobcem munice.

Strnadova firma učinila za Kinetic Group nabídku ve výši 1,91 miliardy dolarů, přičemž tato nabídka byla schválena společností Vista Outdoor, mateřskou firmou Kinetic.

Transakce však musí ještě získat souhlas akcionářů a schválení od Výboru pro zahraniční investice ve Spojených státech.

Dopad transakce na CSG a český zbrojní průmysl

CSG je soukromá společnost, která zaměstnává více než 10 000 pracovníků na 37 místech v Evropě a Spojených státech. Michal Strnad zdůraznil, že cílem jejich investice do Kinetic Group není pouze zvýšení ziskovosti, ale také rozvoj nových technologií a kapacit.

Tato transakce by dále posílila postavení CSG na trhu s obrannými technologiemi. Společnost již v minulosti získala 70% podíl v italském výrobci munice Fiocchi Munizioni a tento nový nákup by jí umožnil stát se jedním z největších hráčů na trhu mimo Čínu a Rusko.

Rozhodnutí o nákupu Kinetic Group by mohlo mít dalekosáhlé dopady na český obranný průmysl a zvýšit prestiž země jako významného hráče na globálním trhu s obrannou technikou.

Poznámka

CSG není jedinou českou společnosti, která momentálně výrazně roste prostřednictvím akvizic – druhou je COLT CZ Group (Česká zbrojovka), která v nedávné době rovněž oznámila několik nákupů a také za sebou má vůbec nejlepší rok v historii.

Strnadova firma plánuje také další akvizice v oblasti obranného průmyslu a investice do nových technologií, což naznačuje, že CSG je na cestě k dalšímu růstu a úspěchu na mezinárodní scéně.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎