Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Koronavirus se nevyhnul ani akciím Monety. Představenstvo banky rozhodlo o pozastavení výplaty dividend

Publikováno
Koronavirus se nevyhnul ani akciím Monety. Představenstvo banky rozhodlo o pozastavení výplaty dividend
Zdroj: Profimedia.cz

Pandemie koronaviru ostře zasáhla akciové trhy a započala rozsáhlé výprodeje akcií. Tato situace se samozřejmě dotkla i akcií Monety Money Bank. Ty klesly až na své historické minimum od doby uvedení na Pražskou burzu, přičemž této příležitosti využili i investoři, mezi kterými byli i finanční ředitel banky Jan Friček nebo český miliardář Pavel Tykač.

Představenstvo banky navíc tento týden rozhodlo o zrušení výplaty dividend ze zisku z minulého roku.

Moneta rozhodla o zrušení výplaty dividend

Dopady pandemie koronaviru na akciové trhy pocítila i Moneta Money Bank, jejíž akcie zaznamenaly až 17 % pokles s propadem ceny na 49,80 Kč.

Právě kvůli koronaviru se tento týden představenstvo banky rozhodlo pozastavit výplatu dividend z loňského zisku, a to i na popud doporučení ze strany České národní banky. Moneta své kroky odůvodnila nepředvídatelnými dopady pandemie na ekonomiku.

Zároveň však Moneta věří, že její výkonnost a ekonomický vývoj v budoucnu dovolí opět výplatu dividend obnovit. Odborníci navíc dodávají, že banka je na případnou špatnou ekonomickou situaci připravena, a není se tedy třeba obávat, že by v budoucnu utrpěla větší škody. K posílení její stability má pomoct i již zmíněné zadržení zisku z minulého roku.

Aktuální cena akcií Moneta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moneta Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Propadu akcií využil i finanční ředitel Monety

Propadu akcií Monety využil i její finanční ředitel Jan Friček, který do nich během měsíce března investoval přibližně jeden milión korun a celkově tak své portfolio rozšířil o dvanáct tisíc akcií.

Svůj první nákup provedl 2. března, kdy nakoupil 6 500 akcií s kurzem 76,50 Kč, který v té době představoval cenové dno.

Tuto příležitost si nenechali ujít ani další velcí investoři, jako například český miliardář Pavel Tykač. Ten je částečným vlastníkem společnosti InterGen a úplným vlastníkem energetické skupiny Sev.en Energy.

Pomocí své společnosti Belviport Trading, která je registrována na Kypru, skoupil přibližně 5,5 milionu akcií Monety a získal tak podíl v bance přesahující jedno procento.

Navíc podle regulatorních dokumentů České národní banky jeho celková investice do akcií přesáhla 310 milionů korun.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎