Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jsou toto top kryptoměny, do kterých investovat během roku 2022?

Publikováno
Jsou toto top kryptoměny, do kterých investovat během roku 2022?
Zdroj: Depositphotos.com

Současný rok je plný tržních zvratů, kdy nejeden investiční instrument nezažívá příliš růstové období. To může být vhodná příležitost na vytipování si nových, dosud veřejně příliš nepoznaných projektů a kryptoměn.

V dnešním článku se podíváme na top kryptoměny, které jsou v současném roce dostupné potenciálním uživatelům k investování a zároveň nabízí zajímavé a inovativní projekty nebo platformy.

4 top kryptoměny

Níže přikládáme stručný seznam s krátkým popisem každé top kryptoměny. Každou z nich si v následujících odstavcích rozebereme podrobněji.

  1. RobotEra – Top kryptoměna disponující sandbox metaversem
  2. Calvaria – Karetní sběratelská hra s NFT předměty
  3. Impact project – Projekt zaměřený na snížení uhlíkové stopy
  4. Dash 2 trade – Platforma s kryptoměnou poskytující tradingové signály

1. RobotEra – Top kryptoměna disponující sandbox metaversem

RobotEra je nejlepší kryptoměna. Tvůrci zde představují sandbox metaverse, který budou moci spoluvytvářet a budovat samotní hráči. Hra bude disponovat NFT předměty, a to v podobě pozemků a robotů.

V metaversu budete moci dělat mnoho aktivit a činností, od těžby surovin na vašich pozemcích přes stavění unikátních budov až po účast na komunitních eventech v rámci metaversa, jako jsou například koncerty.

RobotEra - Top kryptoměna disponující sandbox metaversem

Výše zmíněné pozemky i roboty, jakožto NFT-éčka, budete moci nakupovat, prodávat nebo vyměňovat s ostatními hráči. A k čemu vám tyto NFT-éčka budou? Pozemky slouží jako váš prostor nebo domov, na kterém si můžete dělat v podstatě cokoliv. Od těžby zdrojů a hledání speciálních předmětů v podzemí po následné budování staveb, které mohou být podzemní paláce nebo třeba obrovské zahrady.

NFT roboti vám zase pomohou ve výše zmíněných činnostech, jelikož každý z nich má unikátní avatar a speciální vlastnosti, které například urychlují těžbu. Kdo NFT robota mít nebude, bude mu přidělen jednotný digitální (ne NFT) robot.

RobotEra se nyní nachází na začátku předprodeje, takže jsou její tokeny pro potenciální investory dostupné za tu nejnižší cenu.

2. Calvaria – Karetní sběratelská hra s NFT předměty

Karetní sběratelská hra Calvaria se řadí na druhé místo v žebříčku top kryptoměny. Základním principem hry je sbírání karet a jejich následné vylepšování, stavění balíčků a vyhrávání zápasů proti soupeřům.

V rámci hry budete mít dostupný singleplayer i PvP multiplayer. V singleplayeru budete mít příležitost zkoumat herní svět a porážet soupeře, za což budete dostávat odměny v podobě karet nebo upgradů, které následně využijete k porážení ostatních hráčů v rámci multiplayeru.

Calvaria - Karetní sběratelská hra s NFT předměty

Zajímavostí je, že všechny herní předměty budete moci vlastnit jako NFT. Tvůrci chtějí propojit herní svět s tím kryptoměnových, a proto výhradní majitelé svých karet nebo celých balíčků budou samotní hráči. Ty je mohou následně vyměňovat, kupovat nové nebo prodávat ty, které již nepotřebují.

Calvaria se nyní nachází ve čtvrté fázi předprodeje, kdy vybrala celkem již téměř 2 miliony USDT. S každou další fází se cena tokenu $RIA i něco zvýší, takže pokud vás tato krypto hra zaujala, je lepší si nějaké tokeny nakoupit spíše dříve než později.

3. Impact project – Projekt zaměřený na snížení uhlíkové stopy

Impact project nabízí inovativní a ekologické řešení v rámci programu zaměřeného na snížení uhlíkové stopy. Ten budou moci využívat jak jednotlivci, tak i firmy.

Nativní kryptoměnou systému budou tokeny IMPT, které si již nyní můžete zakoupit v předprodeji. Ty následně budete moci vyměňovat za tzv. carbon credits, tedy emisní povolenky. Emisní povolenky můžete držet, prodat nebo spálit, čímž budete kompenzovat svou uhlíkovou stopu a dostanete tak jedinečné NFT.

Impact project - Projekt zaměřený na snížení uhlíkové stopy

Impact project bude disponovat dvěma platformami – sociální a obchodní. Na sociální platformě budete moci sdílet své výsledky ohledně kompenzování vaší uhlíkové stopy nebo vyhledávat společnosti a sledovat jejich IMPT.io skóre. Na té obchodní budete moci nakupovat u partnerů Impact project, kdy za každou transakci u partnerů platformy dostanete určité množství IMPT tokenů.

Zajímavostí je, že IMPT vybrala v prvních dnech předprodeje milióny dolarů a navázala partnerství s předními společnostmi jako Microsoft, Samsung, Acer nebo Flixbus.

4. Dash 2 Trade – Platforma s kryptoměnou poskytující tradingové signály

Dash 2 Trade se zaměřuje na poskytování obchodní a tradingových signálů svým předplatitelům. Její token D2T se nyní nachází ve třetí fázi předprodeje s vybranými cca sedmi miliony USDT.

Jakožto předplatitel platformy budete moci využívat nástroje a služby, které vám usnadní obchodování a rozhodování ohledně vašich obchodů. Ty budou zahrnovat on-chain analýzy, nástroj na budování a testování vašich nových strategií, tradingové signály, auto-tradera nebo technické indikátory. A to zdaleka nejsou všechny.

Dash 2 Trade - Platforma s kryptoměnou poskytující tradingové signály

Balíčky předplatného budou hned tři, jeden zdarma s názvem Free a dva placené nazvané Starter a Premium. Balíček zdarma bude obsahovat pouze základní analýzy a materiály, takže se spíše hodí, když si chcete službu vyzkoušet. Balíčky Starter za 400 D2T měsíčně a Premium za 1000 D2T měsíčně již nabízí pokročilejší služby a nástroje v podobě profesionálních tržních nástrojů, metrik tokenů v předprodejích nebo přístupu k tradingových soutěžích platformy.

Dash 2 Trade se nyní nachází v předprodeji, kdy se každou další fází cena tokenu zvyšuje, takže kdo vstoupil již v první fázi, má nyní na tokenech již nějaké zhodnocení a může se těšit na skvělé služby, které tato platforma nabízí.

Proč se jedná o top kryptoměny?

Kryptoměny, které zde uvádíme, nabízí slibné platformy nebo programy do budoucna, a proto přitáhly i naši pozornost. Pojďme si některé jejich výhody nyní popsat a uvést, proč se jedná o top kryptoměny pro tento rok.

Předprodej

Kryptoměny v předprodejích většinou disponují tou nejnižší cenovkou, která bývá mnohonásobně nižší, než při spuštění platformy do plného provozu nebo zalistování na některé z burz.

V předprodejích se tvůrci snaží vybrat dostatek financí na svůj další vývoj a provoz, proto jsou předprodeje výhodné jak pro ně, tak i pro investory. Před investicí do nich si ale důkladně prostudujte jejich whitepaper, který obsahuje veškeré informace, které potřebujete o projektu vědět.

Velký potenciál zhodnocení

Top kryptoměny přináší inovativní a unikátní programy, které mají za cíl poskytovat nějaké výhody nebo nové funkcionality svým uživatelům a investorům.

Mají proto velký potenciál ke svému budoucímu zhodnocení, jelikož jejich programy často přichází s nějakou novinkou. V případě herních platforem to může být například výhradní vlastnictví herních předmětů samotnými hráči, což u klasických her nenajdeme.

Přinášejí inovace

Inovace jsou v dnešním světě na denním pořádku, jelikož moderní doba vyvíjí nové technologie doslova rychlostí blesku.

S technologií blockchainu vzniklo obrovské množství možností a to v podobě decentralizovaných platforem, jako jsou směnárny či metaversa, nebo třeba bezpečnosti a rychlosti plateb. Vznikají proto platformy, které těchto technologií využívají, a tak přináší do současného světa nové inovativní nápady a realizace.

Rizika kryptoměn s nízkou kapitalizací

Kryptoměny jsou obecně velmi riziková aktiva a pokud si nedáte pozor, můžete docela jednoduše o své investice přijít v podobě rychlého snížení jejich hodnoty.

V našem článku zmiňujeme top kryptoměny, které jsou na ale počátku jejich cesty a vybírají peníze pro svůj další rozvoj a vývoj, takže v mnoha případech ještě nemají vysokou kapitalizaci od investorů.

V následujících odstavcích si projdeme nějaká hlavní rizika spojená s investicemi do kryptoměn.

Volatilita

Volatilita patří mezi nejtypičtější znak kryptoměn. Pohyby o desítky procent jsou zde na denní bázi, a proto byste se jich neměli hned při první zkušenosti zaleknout.

Co je pro někoho riziko a strach, to je pro druhého příležitost. Volatilita tak sama o sobě není špatná věc, jelikož na druhou stranu nabízí mnoho investičních příležitostí. Na trzích, které nezaznamenávají žádné pohyby a vzrostou nebo se sníží o jedno procento ročně asi moc obchodů nebo zisků neuděláte.

Vždy je ale důležité, abyste si daný projekt, do kterého chcete investovat důkladně prostudovali a zjistili, co vše za služby nebo programy poskytuje.

Podvody

V některých případech se stalo, že tvůrci nějaké platformy vybrali od investorů peníze a ti je už nikdy více neviděli. Bohužel, i ve světě kryptoměn je toto možné, proto je vhodné pozorně sledovat, zda je daná platforma nebo její vývojářský tým nějakým způsobem ověřená.

Výše zmíněné top kryptoměny prověřujeme a na jejich stránkách naleznete i odznáčky s bezpečnostním ověřením od SolidProof nebo CoinSniper.

Závěr k uvedeným top kryptoměnám

V dnešním článku jsme si představili top kryptoměny, do kterých můžete v současném roce investovat. Všechny z nich nabízí zajímavé platformy, které společně s technologií blockchainu nabídnou svým uživatelům nevšední uživatelský zážitek a inovativní rozhraní.

Nejlepší kryptoměnou je podle nás RobotEra, která se zaměřuje na vývoj sandboxového metaversa, jež sami hráči budou moci budovat a měnit. Následně je v našem žebříčku na druhém místě karetní sběratelská hra Calvaria, kde si budete moci skládat NFT balíčky a porážet soupeře. Impact project je pak odlišný, jelikož se jedná o ekologickou platformu se záměrem snížení a kompenzování uhlíkové stopy jednotlivců a firem. Na čtvrtém místě nalezneme Dash 2 Trade, které pomůže obchodník a traderům s jejich obchody a analýzou.

Top kryptoměny, které naleznete v našem článku, se nachází v určité fázi předprodeje, který pro investory umožňuje nakoupit jejich tokeny za velmi nízkou cenu. Pokud o nějakém takovém nákupu uvažujete, dobře si pročtěte whitepaper platformy a její program, abyste jejím cílům a záměrům tvůrců správně porozuměli.

Líbil se vám tento článek?
2
5

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Varování

Upozornění: Článek výše je označen jako komerční sdělení. Jeho autorem není redakce Finex.cz. Nejedná se o investiční doporučení nebo investiční radu. Před jakoukoliv investicí důrazně doporučujeme si nejdříve udělat svůj vlastní průzkum.

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.