Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaké je tajemství Amazonu? Vyplatí se do jeho akcií investovat?

Oživení společnosti Amazon a její strategické řízení vedlo k 75% nárůstu ceny akcií. Bude jeho dominantní postavení na více trzích hnacím motorem dalšího růstu?

Publikováno
Jaké je tajemství Amazonu? Vyplatí se do jeho akcií investovat?
Zdroj: toronto.citynews.ca

Společnost Amazon prošla náročným obdobím a postupně znovu získává svou ziskovost a efektivitu. Navzdory poklesu v roce 2022 zaznamenala loni výrazné oživení a cena jejích akcií za poslední rok vzrostla přibližně o 75 %.

Stojí však za zmínku, že akcie společnosti Amazon ještě nedosáhly svých maximálních hodnot z roku 2021, což by mohlo představovat potenciální příležitosti.

Za úspěchem Amazonu stojí kromě jiného zvýšení provozní efektivity

Klíčovou roli v oživení společnosti hraje její přizpůsobivost a strategické řízení. V reakci na ekonomické problémy společnost zahájila opatření ke snižování nákladů, jejichž cílem bylo zefektivnit provoz a posílit zisky.

Tato rozhodná opatření, včetně uzavření skladů a ukončení nerentabilních podniků, vedla v posledních dvanácti měsících k pozoruhodnému 427% nárůstu volného peněžního toku.

Trh vlídně přijal snahu Amazonu o restrukturalizaci a společnost trvale překonává očekávání analytiků. Ve třetím čtvrtletí roku 2023 Amazon vykázal meziroční nárůst tržeb o 13 %, které dosáhly 143 miliard USD a překonaly odhady Wall Street o výrazných 1,5 miliardy USD.

K tomuto prudkému nárůstu přispěl především silný segment e-commerce, kde provozní výnosy přesáhly 4 miliardy dolarů. To představuje výrazný obrat oproti ztrátě 412 milionů dolarů z předchozího roku.

Amazon je také videoherní magnát

Od svých skromných začátků jako internetového knihkupectví Amazon expandoval do různých odvětví, včetně cloud computingu, potravinářství, streamování videa a hudby, spotřebitelské robotiky a vesmírného výzkumu.

Pozoruhodné je, že společnost při expanzi neplánovaně získala dominantní podíl na americkém trhu s videohrami, celých 68 %.

Vzhledem k tomu, že se očekává, že e-commerce trh letos překročí hodnotu 3,5 bilionu dolarů a poroste složenou roční mírou 9 % nejméně do roku 2028, má Amazon díky svému dominantnímu postavení v této oblasti dobré předpoklady k tomu, aby tohoto růstu využil.

Dalším pilířem podnikání je služba Amazon Web Services, která se podílí na provozních příjmech společnosti z více než 62 % a má vedoucí 32% podíl na trhu cloud computingu. I na tomto rychle se rozvíjejícím trhu Amazon dominuje.

Dlouhodobý vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Projekce založené na výnosech společnosti naznačují, že by se zisk na akcii mohl do fiskálního roku 2025 přiblížit 5 USD, což by mohlo vést k ceně akcií 193 USD. Při stejném násobku ceny akcie vůči zisku to znamená možný růst o 33 % během následujících dvou fiskálních let.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎