Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak obchodovat trading strategii Alligator?

Publikováno
Jak obchodovat trading strategii Alligator?

V tomto článku probereme obchodní strategii nazvanou Alligator. Jedná se o mírně zjednodušenou variantu známé strategie Billa Williamse s názvem “Profitunity”.

Popis strategie Alligator

Strategie má stejný název jako její hlavní indikátor – Alligator. Myšlenkou strategie je hledání signálů k nákupu/prodeji na základě kombinace signálů tří indikátorů od Billa Williamse:

 1. Alligator
 2. Awesome Oscillator
 3. Fractals

Indikátor Aligátor je hlavním indikátorem strategie, definuje trend. Když tři hlavní linie indikátoru (klouzavé průměry) jdou vodorovně a prolínají se, trh nemá jasný trend. Naopak, když se linie rozcházejí a jdou jedním směrem (nahoru nebo dolů), předpovídá to možný začátek nového trendu.

Awesome oscilátor je založen na rozdílu mezi dvěma jednoduchými MA. Pomáhá definovat aktuální trend a najít místa možných zvratů v grafu. Indikátor vypadá jako sloupcový histogram pod cenovým grafem. Pokud trh roste, sloupce také rostou a jsou zelené. Když trh klesá, sloupce ho následují a zčervenají.

Indikátor Fractals zobrazuje lokální maxima a minima dosažené trhem na grafu. Extrémy jsou zvýrazněny speciálními směrovými značkami. Fraktály demonstrují hranice místních cenových pásem v mnoha strategiích, včetně Alligator.

Základní principy obchodní strategie Alligator

Chcete-li začít obchodovat se strategií Alligator, musí trh spát (tj. Čelisti, Zuby a Rty Alligator indikátor musí být vzájemně propojeny a musí jít vodorovně). Awesome oscilátor musí být blízko 0. Vstupní signál se objeví, když se linie Alligator a oscilátoru začnou pohybovat jedním směrem. To bude potvrzeno proražením nejbližšího fraktálu na grafu.

Chce-li obchodník začít hledat obchodní signály, nainstaluje všechny tři indikátory strategie do cenového grafu finančního nástroje, který chce obchodovat. Může buď použít výchozí nastavení, nebo upravit parametry a najít takové, které vyhovují jeho stylu obchodování.

V MetaTrader 4 a MetaTrader 5 se indikátory do grafu vloží prostřednictvím Hlavní nabídky: VložitUkazateleBill WilliamsAlligator, Awesome Oscillator, Fractals.

Zdroj: MetaTrader 4
Základní indikátory pro tuto strategii
Základní indikátory pro tuto strategii

Buy (nákupní) signál podle strategie Alligator

Nákupní signál se objeví, když se období spánku změní na pohyb nahoru. Chce-li trader vstoupit na trh, musí se ujistit, že jsou splněny následující podmínky:

 • propletené linie aligátora začnou stoupat a rozcházet se. Aligátor otevírá čelisti nahoru a loví medvědy;
 • histogram Awesome Oscillator začíná růst od 0 a jeho barva je zelená.

Jako vstupní bod se bere úroveň nejbližšího fraktálu, který leží nad liniemi Alligator. Cena vyrazí z místního range nahoru. Prvotní Stop Loss se umístí za úroveň nejbližšího protějšího fraktálu, ležící pod liniemi Alligator.

Nákupní signál dle strategie Alligator
Nákupní signál dle strategie Alligator

Později, když cena s jistotou roste, se SL posune na úroveň vstupu. Hlavním mezníkem pro Take Profit je červená linie Alligator. Když svíčka zavře pod červenou linie, dojde k uzavření pozice. Při prudkém růstovém impulsu může obchodník uzavřít zisk dříve, než dojde ke korekci. V takovém případě zavře pozici, jakmile se na histogramu oscilátoru objeví červený sloupec.

Take profit nákupní pozice
Take profit nákupní pozice

Sell (prodejní) signál podle strategie Alligator

Signál k prodeji se objeví, když se období spánku změní na pohyb dolů. Chce-li trader vstoupit na trh, musí se ujistit, že jsou splněny následující podmínky:

 • propletené linie Aligátora začínají klesat a rozcházet se – Aligátor otevírá čelist, aby pohltil neopatrné býky;
 • histogram Awesome oscilátoru začíná klesat od 0, jeho barva je červená;
 • cena prorazí nejbližší místní fraktál ležící pod všemi třemi liniemi Alligator;
 • SL je za opačným fraktálem nad liniemi Alligator.
Prodejní signál dle strategie Alligator
Prodejní signál dle strategie Alligator

Po otevření pozice obchodník postupuje takto:

 • Poté, co červená MA aligátora dosáhne otevírací ceny, SL se posune na úroveň vstupu;
 • Pokud je pohyb klidný, zisk se uzavře poté, co se cena obrátí nahoru, a svíčka zavře nad červenou MA aligátora;
 • Pokud je klesající impuls ostrý, může trader zisk uzavřít dříve, když Awesome Oscillator ukáže lokální obrácení nahoru a zelený sloupec.
Take profit prodejní pozice
Take profit prodejní pozice

Sečteno a podtrženo

Obchodní strategie Alligator je zjednodušená verze komplexní a mnohostranné strategie “Profitunity” od Billa Williamse. Aby byly signály spolehlivější, může trader zkusit kombinovat strategii s klasickou technickou analýzou (úrovně supportu a rezistence, cenové patterny). Pro lepší pochopení Williamsovy metody dobře poslouží plná verzi strategie vysvětlená v knize “Trading Chaos”.

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

 1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
 2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

RoboMarkets je broker založený v roce 2012, který se specializuje na obchodování s akciemi. Kromě toho ale nabízí také možnost obchodování s různými dalšími aktivy včetně indexů, ETF, forexu a komodit. Zákazníci RoboMarkets ocení zejména českou zákaznickou podporu přes telefon či chat, vedení obchodního účtu v CZK a možnost bezpoplatkového vkladu bankovním převodem v rámci ČR.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎