Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak Nvidia ovlivňuje burzu: Partnerství s ní rozhoduje o vítězích a poražených!

Během týdne proběhla AI konference GTC pořádaná Nvidií. Stačilo, aby její šéf ve svých proslovech jen mrknul na zástupce nějaké firmy a její akcie letěly nahoru.

Jak Nvidia ovlivňuje burzu: Partnerství s ní rozhoduje o vítězích a poražených!
Zdroj: depositphotos.com

Na AI konferenci GTC pořádané společností Nvidia zmínil CEO Jensen Huang několik partnerů a jejich akcie obratem poskočily nahoru, což poukazuje na vliv, který firma aktuálně na akciový trh.

Mezi zmíněnými firmami vynikal Dell, jehož šéf Michael Dell se dočkal zvláštního uznání. Huang zdůraznil jejich přátelství a partnerství, čímž vyvolal spekulace o preferenčním zacházení Dellu v dodávkách grafických procesorů od Nvidie.

Akcie Dell v týdnu výrazně rostly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Dell Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Huang během svého projevu hovořil i o partnerství s dalšími společnostmi. Například Cadence Design Systems. Společnost vyrábí software a hardware pro navrhování produktů, jako jsou integrované obvody, systémy na čipech (SoC) nebo desky s tištěnými spoji.

Také zmínil spolupráci se společností Ansys, která vyvíjí a prodává inženýrský simulační software pro návrh, testování a provoz produktů.

Dalším jmenovaným partnerem pak byla Synopsys, poskytující řešení a služby pro automatizaci návrhů výroby polovodičů a integrovaných obvodů.

Ceny akcí všech zmíněných firem poskočily nahoru.

Vývoj akcií Ansys, Synopsys a Cadence za poslední dva týdny

Aktuální cena
Změna
ANSYS / ANSS
Načítání
Načítání
Načítání
Synopsys / SNPS
Načítání
Načítání
Načítání
Cadence Bancorp / CADE
Načítání
Načítání
Načítání

Naopak akcie AMD, konkurenta Nvidie, v pondělí klesly o 5 %, čímž zaznamenaly jeden z nejhorších výkonů v rámci indexu S&P 500, a do kladných čísel se nevrátily až do konce týdne.

Důvodem obav investorů může být fakt, že čip MI300 od AMD se vedle superčipů od Nvidie jeví pro účely inference jako chudý příbuzný.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.