Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

IBM jede podle plánu – Q1 nabídl excelentní hospodářské výsledky

Publikováno
IBM jede podle plánu – Q1 nabídl excelentní hospodářské výsledky
Zdroj: depositphotos.com

Společnost IBM, která pod názvem International Business Machines Corporation, působí na trhu již od roku 1924 a v dnešní době tvoří špičku mezi technologickými společnostmi. Její velikost dokládá i působení ve 170 zemích po celém světě. Jak bude z následujících řádků vyplívat, společnost se zaměřuje především na cloudová řešení a umělou inteligenci, které společnosti slouží k poskytování kvalitních poradenských služeb klientům v otázkách eliminace dopadů současné geopolitické situace, inflace a volatility na finančních trzích. Pojďme si nyní představit hospodářské výsledky IBM v prvním kvartále roku 2022.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie IBM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost IBM dosáhla velmi znatelného zlepšení, co se týče kvartálních tržeb. Po velmi slabém Q4, kdy společnost vygenerovala tržby ve výši 3,26 miliardy USD, přišel silný Q1, kdy společnost vykázala tržby 14,2 miliardy USD. Tento růst byl zapříčiněn především akvizicemi společností Envizi, Neudesic a Sentaca. Díky tomu společnost eviduje nárůst tržeb ze softwaru o 15 % a růst tržeb z poradenské činnosti o 17 %. Rovněž nárůst tržeb 17 % IBM eviduje v případě cloudu a cloudové infrastruktury.

Společnost IBM dlouhodobě upřednostňuje takové akvizice, které pomohou rozšiřovat, zdokonalovat a zjednodušovat jejich softwarová řešení. Díky této strategii se akcie společnosti pohybují bez větší volatility, což oceňují především dividendoví investoři, kterým společnost vyplatila v roce 2021 úctyhodných 1,5 miliardy USD na dividendách. IBM vsází na dlouhodobou poptávku po technologií a to i přes pokračující recesi, zvyšování inflace a ekonomické nejistotě.

Technická analýza

Akcie IBM se obchodují v rostoucím trendovém pásmu. Díky pozitivním výsledkům v Q1 akcie v současné době atakují dlouhodobé High, které je zároveň tvořené nejvyšším Volume. Společnosti se v posledních čtyřech letech podařilo zastavit mírnou klesající tendenci svých akcií a ustálit jí okolo ceny 120 USD. Akciový graf nevykazuje žádné zásadní supportní nebo rezistentní zóny, což znamená, že v případě tohoto investičního instrumentu je potřeba dávat přednost především fundamentální analýze. V případě pokračujícího nárůstu poptávky po produktech společnosti IBM, může dojít na cenovém grafu k překonání ceny 150 USD za akcii, což by otevřelo dveře k dalšímu posilování.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti IBM
Měsíční akciový graf společnosti IBM

Závěr

Společnosti IBM se vyplácí její dlouhodobá strategie, která je založena na vývoji umělé inteligence a cloudových řešení, včetně jejich infrastruktury. Společnost rovněž neváhá investovat do akvizic menších firem, jejichž softwarová řešení mohou pomoci k dokonalosti jejich produktů. Akcie IBM se obchodují v rostoucím trendu s nízkou volatilitou. Společnost předpokládá rostoucí poptávku po technologiích i přes zvyšující se inflaci a ekonomické napětí ve světě.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.