Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IBM jede podle plánu – Q1 nabídl excelentní hospodářské výsledky

IBM jede podle plánu - Q1 nabídl excelentní hospodářské výsledky

IBM jede podle plánu - Q1 nabídl excelentní hospodářské výsledky
Zdroj: depositphotos.com

Společnost IBM, která pod názvem International Business Machines Corporation, působí na trhu již od roku 1924 a v dnešní době tvoří špičku mezi technologickými společnostmi. Její velikost dokládá i působení ve 170 zemích po celém světě. Jak bude z následujících řádků vyplívat, společnost se zaměřuje především na cloudová řešení a umělou inteligenci, které společnosti slouží k poskytování kvalitních poradenských služeb klientům v otázkách eliminace dopadů současné geopolitické situace, inflace a volatility na finančních trzích. Pojďme si nyní představit hospodářské výsledky IBM v prvním kvartále roku 2022.

Akciový graf společnosti IBM
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost IBM dosáhla velmi znatelného zlepšení, co se týče kvartálních tržeb. Po velmi slabém Q4, kdy společnost vygenerovala tržby ve výši 3,26 miliardy USD, přišel silný Q1, kdy společnost vykázala tržby 14,2 miliardy USD. Tento růst byl zapříčiněn především akvizicemi společností Envizi, Neudesic a Sentaca. Díky tomu společnost eviduje nárůst tržeb ze softwaru o 15 % a růst tržeb z poradenské činnosti o 17 %. Rovněž nárůst tržeb 17 % IBM eviduje v případě cloudu a cloudové infrastruktury.

Společnost IBM dlouhodobě upřednostňuje takové akvizice, které pomohou rozšiřovat, zdokonalovat a zjednodušovat jejich softwarová řešení. Díky této strategii se akcie společnosti pohybují bez větší volatility, což oceňují především dividendoví investoři, kterým společnost vyplatila v roce 2021 úctyhodných 1,5 miliardy USD na dividendách. IBM vsází na dlouhodobou poptávku po technologií a to i přes pokračující recesi, zvyšování inflace a ekonomické nejistotě.

Technická analýza

Akcie IBM se obchodují v rostoucím trendovém pásmu. Díky pozitivním výsledkům v Q1 akcie v současné době atakují dlouhodobé High, které je zároveň tvořené nejvyšším Volume. Společnosti se v posledních čtyřech letech podařilo zastavit mírnou klesající tendenci svých akcií a ustálit jí okolo ceny 120 USD. Akciový graf nevykazuje žádné zásadní supportní nebo rezistentní zóny, což znamená, že v případě tohoto investičního instrumentu je potřeba dávat přednost především fundamentální analýze. V případě pokračujícího nárůstu poptávky po produktech společnosti IBM, může dojít na cenovém grafu k překonání ceny 150 USD za akcii, což by otevřelo dveře k dalšímu posilování.

Měsíční akciový graf společnosti IBM
Měsíční akciový graf společnosti IBM
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnosti IBM se vyplácí její dlouhodobá strategie, která je založena na vývoji umělé inteligence a cloudových řešení, včetně jejich infrastruktury. Společnost rovněž neváhá investovat do akvizic menších firem, jejichž softwarová řešení mohou pomoci k dokonalosti jejich produktů. Akcie IBM se obchodují v rostoucím trendu s nízkou volatilitou. Společnost předpokládá rostoucí poptávku po technologiích i přes zvyšující se inflaci a ekonomické napětí ve světě.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo