Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

High Life Makers: Další platforma, která z lidí tahá peníze

Publikováno
High Life Makers: Další platforma, která z lidí tahá peníze

V České republice se ve formě „edukačních balíčků“ objevila platforma High Life Makers (HLM), na jejíž počínání nedávno upozorňovala i Česká národní banka.

High Life Makers na první pohled vypadají jako seriózní skupina lidí, kteří by za váš úspěch na finančních trzích položili i holý život. Pokud však nahlédnete hlouběji, zjistíte, že by ve skutečnosti mohlo být vše úplně jinak. A o tom je tento článek.

High Life Makers tvrdí, že z vás udělá úspěšné tradery

Platforma High Life Makers (HLM) provozovaná společností International Markets Live Limited se prezentuje jako edukační platforma a zároveň komunita zkušených traderů, kteří vás naučí, jak obchodovat forex nebo kryptoměny.

Ve zkratce HLM nabízí útočiště každému, kdo se chce naučit obchodovat a inkasovat s jejich pomocí vysoké zisky.

high life makers podvodna platforma
HLM cílí především na mladé uživatele a láká je na finanční nezávislost

Jediné, co pro to musíte udělat je registrace a úhrada úvodního poplatku ve výši zhruba 5 000 Kč (přesně 235 dolarů), který vám zaručí přístup k dalším aplikacím zaštítěných společností iMarketsLive (IML).

Není tak nouze o aplikace plné edukačních videí či živých vysílání nebo nástrojů či indikátorů, které pro vás najdou tu správnou obchodní příležitost či signály.

I kdyby však všechny tradingové kurzy byly opravdu kvalitní a pomohly Vám s vyděláváním peněz, jeden z bývalých členů High Life Makers v soukromé korespondenci s námi zmínil následující:

Když máte malý kapitál a měsíčně musíte platit 175 dolarů za členství, přičemž zisky z tradingu jsou jen desítky dolarů, tak vás to nutí dělat mlm [a prodávat systém dál], protože příjmy z něj jsou o mnoho zajímavější.

To je asi hlavní aspekt, proč se nabírají stále noví a noví členové. A kvůli tomu má celý systém nevalnou pověst. Mnoha lidem nejde o trading, ale o co nejvyšší pasivní příjem z poplatků lidí “pod nimi”.

High Life Makers má v hledáčku i Česká národní banka

Toho, že s HLM není něco v pořádku si všimla i Česká národní banka. Ta začátkem února vydala varování před ní a dalšími platformami provozovanými společností International Markets Live Limited.

Mezi ně se řadí i skupina lidí, kteří si říkají Cash Warriors. Ti jsou propojeni s HLM a lákají uživatele k zaplacení vstupního poplatku, ze kterého oni mají provizi

podvod cash warriors obchodovani
Stránky Cash Warriors jsou propojené s platformou HLM

Existují i další skupiny pod názvy IM Academy, IM Akademie nebo IM Mastery Academy. Přičemž se většinou jedná o skupiny lidí účastnících se této pyramidové hry, kteří chtějí získat provize za přivedení dalších členů.

Podle ČNB (zdroj) není společnost International Markets Live Limited nějak regulována a proto by si lidé měli dát na jejich služby pozor.

Česká národní banka doporučuje veřejnosti dodržování základních obecných pravidel a zásad pro spotřebitele a investory.

iMarketsLive (IML) aneb pyramidová hra

Na samotných webových stránkách HLM najdete zmínku o aplikaci, která měla v USA rozpoutat revoluci na trhu s obchodováním.

Podle všeho se má jednat o aplikace od iMarkestLive (IML), které zahrnují všechny nabízené nástroje na stránkách HLM, a to konkrétně například IML academy, IML TV, GoldCup, Piptalk nebo třeba tzv. Harmonic scanner.

Dle vlastních slov jednoho z lidí, kteří se redakci Finex.cz ozvali a kteří mají s tímto systémem zkušenost je Harmonic Scanner je k ničemu.

“Aplikace byla naprogramována s chybami a nemálo obchodů, resp signálů, si tradeři sami musí upravit, aby dával obchod vůbec smysl. To, jestli mladí lidé, kteří jsou v CW několik měsíců, umí, nechám na posouzení ostatních. Co znám ze svého okolí lidi z CW a jsou tam už aspoň půl roku, Harmonic Scanner nepoužívají a raději vyhledávají obchody sami.”

– Jeden z bývalých členů CashWarriors

iMarketsLive.com se v ČR skrývá za názvem IM Akademie a nabízí prakticky stejné služby jako HLM.

A takových společností a uskupení lidí je spousta a většina funguje na podobném principu. Snaží se důvěřivé lidi nalákat, aby do systému vstoupili a zaplatili členský poplatek, za který oni získají provizi.

Co získáte za členský poplatek?

Za zaplacený členský poplatek získáte přístup ke vzdělávacím materiálům, videím a programům.

Podle některých uživatelů byly ale jedinou náplní vzdělávacích seminářů taktiky, jak přimět k registraci i další uživatele a o obchodování se ve skutečnosti snad nic neříkalo.

Nekalé praktiky potvrzují i varování dohledových orgánů ve Francii, Belgii a Británii. V Belgii byla navíc platforma úplně zakázána.

Všechny projekty mají nebezpečně blízko k podvodu za necelých 900 milionů dolarů

Před několika lety se na internetu objevily dvě podvodné firmy nazvané ZeekRewards.com a Zeekler.com. Obě byly založeny Paulem Burksem a nabízely uživatelům pohádkový život a rychlé výdělky.

Namísto toho však fungovaly na principu ponziho schéma a přibližně milion investorů přišlo o necelých 900 milionů dolarů.

Všechny projekty spojuje jméno Christopher Terry, který měl i prsty v podvodu Zeekward.com a Zeekler.
Všechny projekty spojuje jméno Christophera Terryho, který měl prsty i v podvodu ZeekRewards.com a Zeekler.com.

Následně na to byl Paul Burks od souzen na více než 14 let ve vězení. Nejdůležitější na tomto příběhu však je, že Christopher Terry (zakladatel IML) patřil mezi jedny z předních protagonistů obou firem a lákal nic netušící uživatele, aby do nich investovali.

Jedná se v případě HLM doopravdy o podvod?

reklama na tento projekt na instagramu
Pofidérní reklama na tento projekt na instagramu

I když momentálně nemáme dostatek informací o tom, jak celá platforma funguje nebo kam až muže její působení zajít, můžeme i tak jednoznačně říct, že High Life Makers (HLM) se řadí velmi blízko k podvodným platformám. A podle našich informací ve svém “vnitřku” není tak seriózní, jak se tváří.

I když by si její tvůrci a propagátoři možná zasloužili cenu za nejlepší marketing, už samotné stránky naznačují, že HLM nehraje zrovna podle pravidel.

Nikde zde totiž nenajdete dostatečné informace o produktech, které nabízí a ani popis samotné společnosti. Vše získáte až po zaplacení členského poplatku, ze kterého ten, kdo vás přivedl, ať už se jedná o CashWarriors nebo jinou skupinu, získá provizi.

Na internetu lze najít i zmínky o lidech, kteří se snaží přimět ostatní uživatele, aby se také zaregistrovali, což opět připomíná letadlo.

A aby také ne. Sami museli zaplatit členský poplatek a tak se pravděpodobně snaží najít další účastníky, díky kterým na provizích vydělají, nebo si alespoň vrátí část svého poplatku.

Jedna z bývalých členek HLM se s námi spojila a mimo jiné zmínila např.: “Prave tam prichádzame k body, ktory na cely tento projekt vrhá zly tieň a to je mlm. Bohuzial mozem povedat z vlastnej skusenosti ze 70% členov je tam iba kvoli mlm a tradingu sa ani nevenuje. Zvyšných 25% sa venuje iba tradingu a asi 5% sa venuje obom. Bohuzial pravdepodobnost ze vas líder bude prave zo spomínaných 30% je velmi mala. Takze pokial sa ocitnete v time kde clenovia robia iba mlm, nečakajte nejaku pomoc s tradingom, pretoze pravdepodobne ani nebudu ovladat ziadnu stratégiu.

Závěr k těmto platformám

Přesvědčivým důkazem je i viditelné spojení mezi všemi zmíněnými platformami, které jsou vedeny pod jednou společností, a to International Markets Live Limited. Nejvíce znepokojivé je však propojení jejího zakladatele s již zmíněným podvodem a pravděpodobně se nedá očekávat, že další jeho business bude férový.

Posledním argumentem je i skutečnost, že HLM prakticky nenabízí žádné informace, které byste nenašli nikde jindena internetu. A pokud mám být upřímný, radši bych si koupil obchodní kurz od někoho, kdo má dobrou reputaci, na trhu působí již léta a najdete s ním rozhovory či webináře zdarma, které vám ukáží, zda daný člověk opravdu něco ví a má vás co naučit.

Na konec byste se tedy neměli nechat zlákat pozlátkem, které High Life Makers (HLM) nabízí a raději se vzdělávat sami. To potvrzují i uživatelé, kteří od této platformy odešli a zjistili, že se jim daří mnohem více i bez údajné pomoci ze strany HLM.

Jak ve své zprávě naší redakci zmiňuje jeden z bývalých členů CW:

Pokud do IML jde člověk s cílem naučit se trading, pak udělá dobře, když začne rovnou sledovat zahraniční edukátory. Za cenu cca 2200 usd ročně získám přístup k stovkám strategiím, tisícům hodin videa, nespočet knihám. Když si člověk uvědomí, kolik stojí know-how dobrých traderů, kteří Vás naučí jen jednu svoji strategii, vyplatí se IML.

Pokud neumím anglicky, nemá to smysl. Kopírováním signálů nezbohatnu, hlubší znalosti také nezískám.

Důležité je znovu podotknout, že se setkáte s lidmi, kteří budou tuto platformu vychvalovat, a to především kvůli odměnám, které jim platforma nabízí za zápis dalších členů. Nechceme vás od používání této platformy vyloženě odrazovat, ale radši se mějte na pozoru.

Líbil se vám tento článek?
67
22

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (13 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Michaela

Dobrý den, tyto informace jsou některé opravdu nepravdivé. Rozumím, že si lidé dávají pozor. Osobně jsem z IM academy, a stačilo mi jen komunikovat s lidmi, kteří mají peníze jak z tradingu, tak budování teamu. Jako team jsme rodina. Všichni si pomáhají, a ti kteří jsou “nad” někým, mu pomáhají, aby ho klidně i “přeskočil” a byl úspěšnější. IM academy, mě naučilo opravdu spoustu věcí za které jsem vděčná, a má to mnohem hlubší smysl než peníze. Místo reklam na Youtube a růžně na internetu, IM dává do lidí, kteří doporučují platformu dalším lidem. Každý z toho může něco mít, hlavně to není o lákání lidí. Já s lidmi spolupracuji, vybírám si je, a chci ať jsou taky úspěšní.

Tomáš

Velmi zajímavý článek, děkuji za něj.

Pravdou je, že jsem uvažoval o členství v IM, nicméně obchodování na burze není úplně moje vášeň. Nicméně, jsou věci, nad kterými přemýšlím.

Na jednu stranu mi ten obchodní model dává smysl. Nezapomeňte, že když budeš mít pod sebou dva lidi, tak je členství zdarma a když 12, tak máš z toho 11 000,– Kč po odečtu těch 230 dolarů (nebo nějak tak). Je pravda, že tam vysílají lidé, kteří se tradingu věnují. Mám to z více zdrojů, takže v článku jsou některé věci zavádějící. Na druhou stranu – ta odměna za 12 lidí je taková… Že si říkám, že tenhle byznys tu nemůže být za 5 let. Jsem zvědavý.

Patrik

Naprosto zaujatý článek. Je vidět ,že se někdo bojí konkurence. Já jako člen IM academy mohu říci ,že vzdělávací platforma do které jsme vstoupili je perfektní. Máme 3 české a 1 slovenského edukátora mnoho webinářů a týmových hovorů. Díky signálům od traderů vydělávám i když se teprve vše učím. Tohle Vám nikdo jiný v ČR nenabídne a autor tohohle článku to moc dobře ví.

Klára

Prosim, nevíte někdo, jak se z této pyramidové hry odhlásit? Odregistrovat?Odejít??..

petr

Jasny podvod.
Jedna lez za druhou:
Na svych strankach uvadeji ze jde o revolucni produkt, coz neni pravda, obchodovani je tady diky brokerum bez kterych neudelate zadny obchod. A to jiz vice nez 20 let!

Muzete se spojit s kamarady a investovat spolecne?
Dalsi lez: investovaji je az po zalozeni uctu propojeneho vzdy s bankovnim ustavem nikdy se nejedna o spolecnou investici a neni to ani ze zakona mozne.

Sledujte tipy traderu a zadavejte obchody podle nich?
Dalsi nesmysl! Takovou sluzbu nabizi i zdarma
jakykoliv broker a vzdy to jsou jen navody a nejsou to dokonce ani doporuceni protoze nez zadate obchod ubehne spousta casu kdy se trh jeste 100x zmeni!

Je to jednoznacny podvod protoze penize za registraci do highlifemakers putuji jen vedoucim do penezenky a oni vam vzdy daji materialy, ktere jsou volne dostupne a valeji se vsude na internetu. Proc je to podvod??? Protoze HLM pouziva materialy zcela bez souhlasu treti strany!

Dalsi podvod je hned videt u fotky udajneho Dana Starosty ktera je volne dostupna z databaze fotek uz nekolik let.
Navic zadny Dan Starosta neexistuje je to vymyslene jmeno.

Kdo cely projekt vymyslel? Presne ti sami lide, kteri vymysleli ZeekRewards. Dodnes neni majitel tohoto projektu pravomocne odsouzen ale nakonec k tomu dojde. Jeho nohsledi se ted snazi vydelavat na pravniky prave timto podvodem jako je Highlifemakers, IM marketing a dalsi….

Podavejte na ne trestni oznameni je to jedina cesta jak vam pak musi vratit penize za poplatek 5000,- a dalsi poplatky. Kdyz podate trestni oznameni tak vzhledem k tomu, ze tato spolecnost nema licenci ČNB bude nucena vsem co podaji trestni oznameni vratit penize zpet.
Ale pozor promlceci lhuta je pouze 3 roky ze zakona!

Dejte si predevsim pozor na Terezu Madejovou naboruje na socialnich sitich, mlada holka, ktera si neuvedomuje, ze za to hrozi od CNB pokuta 20.000.000 kterou nikdy, az do konce zivota nebude schopna splatit ikdyz ji majitele HLM zrejme stedre odmenuji za kazdeho koho privede na skoleni o nicem.

Dominik R.

Dan Starosta není vymyšlená osoba, jedná se o jednoho ze zakladatelů HLM, který spolu s Ondřej Malý (IG: ondrej.malyim) začali shánět naivní mladé lidi, které učili vydělávat z mobilu.
Následně Dan Starosta přibral do projektu sestru Veronika Starostová (IG: veju.star), která před tím byla firness influencerkou a brzy zjistila že muže být i trading influencerkou. Začala lanařit hlavně ve vodách nezkušených dam z řad jejiích followers a většinou to bylo skryto pod rouškou motivačních keců na téma nikdo to nevzdávej, jdi za svým snem, atd…. Bohužel se k ní přidaly další rádoby influencerky, které jen rozrostly řady ovcí a za polatky: $324.94 enrollment a $274.95 monthly nabírají další nezkušené…. Je to opravdu smutné, ale opravdu o nic jiného než o ty poplatky tam nejde….

Patrik

To co tu píšeš je jeden velký nesmysl. V IM Academy máš 3 české a 1 slovenského edukátora. Dělá se mnoho webinářů a týmových hovorů. Kdybych nebyl v IM academy a učil se to jinde zaplatil bych desetitisíce nebo více. Zde jsem zaplatil POUZE 5 tisíc a mám vše zdarma. Tohle je čistě článek konkurence ,protože zdaleka nenabídne tak kvalitní službu jako IM Academy. Hold úspěch se v Česku těžko snáší ??

Dominik R.

Naprostý nesmysl píšeš ty Patriku. “Zde jsem zaplatil POUZE 5 tisíc a mám vše zdarma.” Asi pokud zaplatíš 5 tísíc tak to zdarma není… ne? NA webu IM je jasně dané, že poplatky jsou $324.94 za zápis a pak dále $274.95 měsíčně…. Zkus si přestat ten poplatek platit a najednou uviš jak ti tví edukátoři o tebe nezavadí ani pohledem. Jediné co je zajímá, je co největší počet lidí, platící poplatky měsíčně… z toho jim jdou provize ….. za co myslíš že se dávájí ty plaltinum ranky :D je to část provize, co platí jejich ovečky…. BTW: koukni na babypips.com ….. možná budeš překvapen ale to co je na IM placené je tady zcela zdarma, protože se jedná o naprosté základy forex tradingu…. Stejně si pak musíš najít systém, který ti bude fungovat sám…. koli si myslíš, že opravdu úspěšných traderů vzešlo z IM…. :D

Václav Svoboda

Pan Petr jistě tráví hodně času v knihovně a má veškerou teorii hezky nastudovanou.
Nejvíc mě pobavila informace, že Daniel Starosta je vymyšlená osoba, která neexistuje.
Než dáte veřejnosti takové informace, tak si je ověřte a nedělejte ze sebe zbytečně hlupáka prosím.

Jaroslav Novotný

Výborný článek, tyto praktiky je potřeba odhalovat a poukazovat na konkrétní jména a organizace. V tomto případě jmenovitě Veronika Starostová, Hana Volfová, Markéta Baginská, Václav Svoboda, Ondřej Malý.

Josef

Toto je nehůř napsaný článek, který jsem četl, nepodložená fakta a odsouzení komunity na základě názoru jednotlivce. Zjistěte si celkověvíce informací než článek budete psát.

Redakce Finex

Vážený pane Josefe. Děkujeme za Váš komentář. Pokud máte sám nějaké informace o tom, jak systém funguje a co se za “platební bránou” skrývá, budeme rádi, když nám pomocí kontaktního formuláře napíšete své zkušenosti, které bychom v tomto článku mohli čtenářům blíže zprostředkovat. Předem děkujeme.

Sabina

co to je za bullshit? s prominutim

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎