Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Globální správce aktiv VanEck chce vytvořit Solana ETF v Německu

Publikováno
Globální správce aktiv VanEck chce vytvořit Solana ETF v Německu
Zdroj: coingape.com

Globální ETF gigant VanEck plánuje nabídnout v Německu fond Solana obchodovatelný na burze. Cena tohoto aktiva byla poslední dobou v extrémním růstovém trendu a od začátku roku si připsala téměř 7 000 %. Nedávný výpadek systému a obecná nálada na trzích však poslaly cenu kryptoměny níže.

Proč je o Solanu takový zájem?

Hlavní inovací, kterou Solana přináší, je konsens Proof-of-History vyvinutý Anatolijem Yakovenkem. Tento přístup by měl umožňovat větší škálovatelnost protokolu, což by mělo zvýšit jeho praktickou použitelnost.

Poznámka

Solana je známá v kryptoměnovém světě kvůli neuvěřitelně krátkým dobám zpracování transakcí. Hybridní protokol Solany umožňuje výrazně zkrátit dobu ověřování transakcí a vyhotovení smart kontraktů.

Nedávný výpadek

Podle dat Solana exploreru Solanascan.io se netěžily bloky a tudíž nefungovaly transakce přes 17 hodin. Generální ředitel společnosti Solana Labs, Anatolij Jakovenko, odůvodnil prostoje záplavou transakcí od robotů na DeFi protokolu Raydium. Mělo jich být až několikanásobně přes kapacitu – asi 400 000, přičemž kapacita je “pouze” 50 000 tps (transakcí za sekundu).

VanEck a zájem o SOL

Správce ETF byl mezi prvními žadateli o ETF v bitcoinu před Americkou komisí pro cenné papíry (SEC) v roce 2017. V současné době má u SEC dva nevyřízené návrhy ETF v oblasti bitcoinu.

Podle Sama Bankmana-Frieda, zakladatele burzy krypto derivátů FTX, se o Solanu stále více zajímají institucionální hráči.

Myšlenka, že byste mohli získat 50 000 transakcí za sekundu, což by soupeřilo s Nasdaqem, otevírá potenciál ochraňovat libovolný počet stávajících aktiv, tokenizovat je a paralelně s nimi obchodovat pomocí sítě Solana,” řekl Matthew Sigel.

Vlastníte kryptoměnu Solana, nebo pouze přihlížíte jejímu růstu? Podělte se do sekce komentářů.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.